Rajd Nocny Motocykli Zabytkowych właśnie rusza. Jak możemy przeczytać na stronie rajdu: www.nocnyrajdweteranow.pl

Rajd Nocny to ponad 150 kilometrów wspólnej rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz najbardziej urokliwych zakątkach Roztocza. To też sprawdzian dla charakterów i umiejętności „rycerzy motocyklizmu”.

Rajd Nocny to impreza dla motocyklistów-weteranów, okazja do sprawdzenia wiedzy, umiejętności, sprawności, poznania walorów Roztocza i spotkania w gronie pasjonatów motocykli zabytkowych. Jego celem jest także wzbudzenie zainteresowania mieszkańców Regionu tą szczególną dziedziną motoryzacji, promocja kultury technicznej, dbałości o zabytki techniki, zapoznanie z historią motocyklizmu.

Rajd Nocny to rajd niezwykły. Uczestnicy wyruszają o zmroku i polegają na mapach i zmyśle orientacji. W czasie licznych przystanków pod nocnym niebem sprawdzianom poddana jest ich wiedza na temat dawnej motoryzacji, koncentracja i refleks. Odwiedzają najbardziej atrakcyjne miejsca Roztocza, stale jednak pod reżimem czasu.

W Rajdzie Nocnym szczególnie ważna jest kondycja maszyny i sprawność kierowcy. Motocykle wyprodukowane przed 1982 rokiem i zachowane lub pieczołowicie przywrócone do oryginalnego stanu muszą znieść trudy wielokilometrowej trasy, okrytej nocą, o nawierzchniach często nieutwardzonych. Motocykliści walczą z brakiem snu i zmęczeniem, starając się utrzymać tempo motocyklowego marszu. Cofniemy się wspólnie do czasów kiedy wasze motocykle pachniały nowością a instalacje 12v były odległą przyszłością.