Folkowisko, to jedno z ciekawszych, jeżeli nie najciekawsze cykliczne wydarzenie kulturalno rozrywkowe na ziemi lubaczowskiej. Dlatego też horyniec.info wspiera medialnie, na ziemię horyniecką, tę niezwykłą imprezę.

Ten rozwijający się z roku na rok festiwal kultur pogranicza, organizowany pod Cieszanowem w Gorajcu, obfituje w wiele atrakcji, których brakowało dotychczas w naszej okolicy. Jednocześnie jest niesamowitą szansą dla całego powiatu, by zyskać coś, czego nam od zawsze brakuje, swoistej duszy i stylu regionu, którą wyparliśmy mniej lub bardziej świadomie. Folkowisko jest właśnie takim punktem stylotwórczym dla tego regionu.

W poprzednim roku, Folkowisko było zdominowane przez kulturę ukraińską, tym razem organizatorzy podjęli decyzję jeszcze odważniejszą, bo wybrano jako element przewodni kulturę żydowską. Folkowisko oprócz zabaw, podróży, koncertów, a także bardziej klimatycznych spektakli, gdzie udział weźmie na przykład Andrzej Stasiuk (przez wielu specjalistów uważany za osobę, która w przyszłości ma szansę na nagrodę Nobla z literatury, co pokazuje poziom tej imprezy), to też sprawdzian tolerancji.

Niedługo więcej informacji na temat Folkowiska. Na tej stronie: www.roztocze-gorajec.com – znajdziemy między innymi program imprezy, tymczasem poniżej spot reklamowy Folkowiska w lekkiej tonacji o nazwie „Rozpusta”, autorstwa Krystiana Kłysewicza: