horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Prywatyzacja Uzdrowiska Horyniec wstrzymana

4 sierpnia 2011 roku rozpoczęła się procedura prywatyzacyjna Uzdrowiska Horyniec. Po niemal dziesięciu miesięcznym serialu z przedłużającą się prywatyzacją, Minister Skarbu Państwa podjął decyzję, by jednak Horynieckiego Uzdrowiska nie sprzedawać.

Przypomnijmy: 1 września został zamknięty nabór ofert i zgłosiły się cztery podmioty chętne do kupna Uzdrowiska:

  1. Pani Beata Bogusz – Dukacz, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz medycyny Beata Bogusz-Dukacz, w Horyńcu Zdroju
  2. Pan Tomasz Tront
  3. Pan Marek Thier, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą PP-H-U Thier z siedzibą w miejscowości Świątniki Górne
  4. Europejskie Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne „LOTOS” Sp. z o.o. z siedzibą w Rabce Zdroju

Po zapoznaniu się z ofertami, w końcu przyznano wyłączność negocjacyjną Europejskiemu Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjnemu „LOTOS” do dnia 10 lutego 2012. Następnie przedłużono wyłączność negocjacyjną do 30 marca. Tymczasem 16 marca parafowano projekt umowy sprzedaży Uzdrowiska (czyli stworzono umowę sprzedaży, na którą zgodziły się obie strony, ale jeszcze bez ostatecznego podpisu). Wyglądało na to, że już nic nie stanie na drodze prywatyzacji, podpisano pakiet socjalny dla pracowników, w tyle zostały wszystkie procedury prywatyzacyjne. Tymczasem wyłączność negocjacyjna została wydłużona do końca kwietnia, a w końcu kwietnia znów do końca maja. Dziś na stronach Ministerstwa Skarbu Państwa ukazał się komunikat o zamknięciu bez rozstrzygnięcia negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia, w związku ze sprzedażą Uzdrowiska Horynieckiego. (Kliknij TUTAJ by wejść na stronę MSP z komunikatem)

Uzdrowisko Horyniec nadal w rękach Skarbu Państwa, nie oznacza to, że prywatyzacji nie będzie. W ciągu kilku tygodni, albo miesięcy powinna się rozpocząć procedura od nowa.

2 Comments

  1. 🙂 dobrze

  2. a ile lodów przy tym ukręcono to tego ministerstwo nie pisze…

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑