horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Wyniki sprawdzianu klas VI szkół podstawowych – sukces Werchraty

Średnia liczba punktów uzyskanych ze sprawdzianu przez polskich szóstoklasistów to w tym roku 23 na 40 punktów – gorzej niż w latach poprzednich. Średni wynik naszego województwa to również 23 punkty. Gmina Horyniec- Zdrój osiągnęła średni wynik 22 punkty. Szkoła w Werchracie uzyskała w tym roku średnią 25 punktów. Drugi wynik w powiecie lubaczowskim (po Szkole Podstawowej w Nowym Lublińcu, której uczniowie wypracowali średnią 25,4). Uczniowie Szkoły Podstawowej w Horyńcu – Zdroju osiągnęli średni wynik na poziomie 22 punktów.
Szkoła w Nowym Bruśnie to niestety tylko średnia 17,1 – widać nie wpłynęło dobrze na uczniów zamieszanie związane z likwidacją szkoły.

WYNIKI dla całego powiatu:

Szkoła Podstawowa w Werchracie 25,0

Szkoła Podstawowa im. M. J. Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju 22,7

Szkoła Podstawowa w Nowym Bruśnie 17,1

Zespół Szkół Publicznych – Szkoła Podstawowa w Nowym Lublińcu 25,4

Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie 22,4
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Lubaczowa w Lubaczowie 21,6
Szkoła Podstawowa w Cieszanowie 19,5
Szkoła Podstawowa im. Marii Moralewicz w Dachnowie 21,7
Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej 24,2
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lisich Jamach 20,5
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Baszni Dolnej 19,4
Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Młodowie 17,5
Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu 24,0
Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Narolu 22,0
Szkoła Podstawowa im. Kpt. Władysława Ważnego w Rudzie Różanieckiej 20,6
Szkoła Podstawowa w Łówczy 18,1
Szkoła Podstawowa w Łukawicy 21,0
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Oleszycach 21,8
Szkoła Podstawowa w Zalesiu 18,3
Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Kustronia w Starych Oleszycach 22,5
Szkoła Podstawowa w Cewkowie 20,6
Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Dzikowie – Szkoła Podstawowa 20,2
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Wielkich Oczach 20,4
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Łukawcu 19,0

źródło: Teresa Chmielowiec

28 Comments

 1. Co jak co, ale szkoła w Bruśnie powinna mieć podobny poziom do szkoły w Werchracie, przecież tam jest podobna liczba dzieci, więc co Ci nauczyciele w Bruśnie tam w ogóle robią? Pożal się Boże…

 2. Wyniki w większości szkół są kiepskie , tym bardziej trzeba się cieszyć z sukcesu Werchraty – drugie miejsce w powiecie to sukces dla gminy

 3. a nauczyciele cały czas biadolą, że tak mało zarabiają, że nikt nie docenia ich ciężkiej pracy-ot i wyniki tej pracy

 4. A nie przyszło ci do głowy ,że testy są zbyt trudne , skoro w całej Polsce takie słabe wyniki ?

 5. więcej teatrzyków i zajęć pozalekcyjnych w szkole to na pewno będą dobrze testy wychodziły ! ! pozdrowienia dla tumanów

 6. I znowu tylko psioczycie.
  To nic,że nie wszyscy uczniowie mają możliwości intelektualne ,żeby pojąć co trzeba . To nic ,że testy są, jakie są . Zawsze winien jest nierób – nauczyciel. Trzeba pogonić dzieci do czytania i nauki ,a potem obarczać odpowiedzialnością wyłącznie nauczycieli.

 7. wyniki wynikami a szkoła i tak będzie zlikwidowana bo podobno nauczycieli ma tam przybyć.Prawda to?

 8. Ale od czego niby jest nauczyciel? Jeżeli on nie potrafi zachęcić dziecka do nauki to jak ono ma się uczyć czegokolwiek? Każde dziecko jest inteligentne, a nauczyciele są po to żeby wytłumaczyć im wszystko, a jak dziecko nic nie rozumie np. z głupiej matematyki, bo nauczyciel nie potrafi przekazać wiedzy, to fakt wyniki muszą być marne. I oczywiście wina nie leży tylko po stronie nauczycieli, ale jednak również i rodziców – niestety.

 9. szkoła i tak będzie zlikwidowana bo podobno nauczycieli ma tam przybyć. To prawda?

 10. Sprawdzian jest przede wszystkim oceną pracy szkoły i służy do wyciągnięcia wniosków.Od poziomu kompetencji nauczycieli, zależą wyniki nauczania szkoły, i o tym wie nawet uczeń z podstawówki.Gdyby było inaczej, po co byliby potrzebni nauczyciele? Do obserwatora: Wszak to nauczyciel jest kierownikiem procesu nauczania i współpracy rodziców ze szkołą.A pogonić to można po wolnej przestrzeni dla zdrowia.

 11. Werchrata może być ciekawym przykładem dla celowości istnienia małych szkół, problem tkwi w tym, że nauczyciele muszą mieć motywację do pracy, jak widać ci na Bruśnie ją stracili…

 12. Wizytator, masz rację ale” do tego tanga trzeba trojga ” Żeby wyniki były trzeba chęci i zaangażowania nauczyciela , który marzy o pracowitym i sumiennym uczniu oraz o rodzicu, który interesuje się osiągnięciami i problemami dziecka. Pomaga w kłopotach , cieszy się z sukcesów i jest sprzymierzeńcem a nie wrogiem.

 13. A może to w Bruśnie właśnie nauczyciele uczciwie podeszli do egzaminu.
  Taka duża różnica między Brusnem a Werchratą nie może wynikać wyłącznie z wiedzy/niewiedzy dzieci. No chyba, że w tym Bruśnie już w ogóle nic nie robią.
  Tylko dlaczego później okazuje się, że dzieci z tych małych szkół, które to niby bardzo dobre mają wyniki i same świadectwa z paskiem, to ledwo sobie radzą w dalszej nauce (nie zawsze, ale często).

 14. Teresa Chmielowiec

  31 maja 2012 at 10:36

  Miszczu trzeba znać procedury sprawdzianu. Prace przysyłane są w zabezpieczonych kopertach, są otwierane w obecności uczniów i komisji oraz obserwatorów . System egzaminów jest tak uszczelniony, że przypadki nieprawidłowości w ciągu ponad 10 lat były sporadyczne. Przy OKE działa specjalna komórka , która bada rzetelność wyników.
  Komisja szkolna w SP Werchrata składała się z czterech osób / dwóch nauczycieli szkoły macierzystej, jednego nauczyciela uczącego w większości w gimnazjum, nauczyciela SP w Horyńcu oraz obserwatora z ramienia organu prowadzącego , w Werchracie był nim Zastępca Wójta/.Zarówno komisja ,jak i obserwator piszą odrębne protokoły
  z egzaminu , wnoszą ewentualne uwagi i zastrzeżenia. Proszę zamieśćić szybkie sprostowanie , bo wpis sugeruje nieuczciwość konkretnych osób pracujących
  w komisjach szkolnych oraz obserwatorów delegowanych przez gminę.
  Nauczyciel SP Werchrata, Członek Komisji Egzaminacyjnej W Szkole Podstawowej w Horyńcu – Zdroju.

 15. No tak, „sami swoi”. Jeśli chociaż jedna osoba w komisji byłaby przynajmniej z innego województwa, wyznaczona odgórnie z niewielkim wyprzedzeniem to można mówić o jakiejś rzetelnej kontroli. A tak? Przecież nie będziemy utrudniać życia „naszym” dzieciom. Dowodów nie mam, zatem cześć i chwała nauczycielom z Werchraty, że tak solidnie nauczyli i przypilnowali nasze pociechy. Rzekłbym ponadprzeciętnie! A Brusno do likwidacji, darmozjady…

 16. No tak może trzeba obserwatora z UE , bo Polacy to kombinatorzy i oszuści. No cóż każdy sądzi według siebie…
  Nie masz dowodów , to może tak zdobyłbyś/ zdobyłabyś się na elementarne „przepraszam”, bo pomówieni człnkowie komisji i nasz wicewójt mogą Ci nie odpuścić

 17. Ten Miszczu to prawdziwy „mistrz” obrażania ludzi Gratulacje . Może jest tu jakiś moderator tego forum…?

 18. Nie ma w tym żadnego oskarżenia, a jedynie wyrażone swoje zdanie z pochwałą dla dobrych wyników.

 19. A te ” Nieroby”?

 20. Tylko proszę mi znowu nie pisać, że zostanę pozwany do sądu, to byłby już piąty raz…

 21. Jacy pomówieni, jacy nieroby? To już nie można się odnieść krytycznie do systemu organizacji egzaminów? Co z tego, że akurat w naszej gminie, przecież wszędzie jest tak samo.
  Obserwatora odsyłam do słownika pod literę „S”, żeby zbadał co to jest sarkazm oraz pod literę „M”, co to jest partykuła „może”. A ponadto zaczął najpierw czytać, zamiast pod wpływem emocji wkładać w usta innym nie ich słowa, bo to trąci manipulacją.

 22. Dzieciaki za dużo czasu spędzają przy komputerze,to takie mają wyniki.

 23. obserwator-ka

  1 czerwca 2012 at 11:09

  a może tak rodzice trochę też zainteresowaliby się swoimi pociechami które większość czasu spędzają przy komputerze albo na łażeniu po krzakach i podsłuchiwaniu przekleństw dorosłych

 24. Czepiając się jeszcze Brusna – z moich informacji od tamtejszych rodziców jasno wynika, że tamtejsi nauczyciele wymagają od rodziców tego co oni powinni robić, czyli rodzice wg nich powinni wszystko tłumaczyć dzieciom, a w takim wypadku od czego oni są? Jeżeli to rodzic wytłumaczy dziecku jak się dodaje, odejmuje, kiedy pisze się „ó” a kiedy „u” to niestety tamtejsi nauczyciele sami sobie grób wykopali i nie ma co ich tłumaczyć, że dzieci są „głupie” i nie da się ich niczego nauczyć.

 25. gimnazjalista

  1 czerwca 2012 at 13:48

  Skąd obserwator wie, że dzieci”łażą po krzakach i podsłuchują przekleństw dorosłych?” Czyżby sam był tym podsłuchiwanym ?

 26. Ludzie zastanówcie się , a potem piszcie. Każdy tu się wymądrza , ale jak mówi przysłowie „W cudzym oku źdźbło, a w swoim belki nie widzi.”. Jak można nie znając ludzi i całej sytuacji, w jakiej się znaleźli nazywać ich darmozjadami…, snuć domysły, że zrobili coś nieuczciwie ..? Prawda jest taka, że jak zwykle nie widzimy złożoności problemu ,a domniemania obieramy za własny punkt widzenia , Ale na litość … miejmy choć trochę szacunku do drugiego człowieka.

 27. obserwator-ka

  1 czerwca 2012 at 21:00

  do gimnazjalista a tak nie jest???

 28. a po co wy łazicie po tych krzakach? ślimaków szukacie?

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑