horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Co robić w najbliższy weekend?

Ostatni weekend maja, obfituje w ciekawe wydarzenia i możliwości spędzenia wolnego czasu w Horyńcu i okolicy. Zanim przejdę do opisu kolejnych wydarzeń, przedstawię najnowszą inicjatywę informacyjną ze „stajni” horyniec.info.

Od dzisiaj oddaję do użytku stronę internetową o nazwie: www.czaswolny.horyniec.info. Jak sama nazwa wskazuje, wypełniona będzie ona informacjami na temat możliwości spędzania wolnego czasu (szczególnie) w Horyńcu. Dodatkowo będą promowane wybrane wydarzenia z ziemi lubaczowskiej i jej najbliższych okolic. Równocześnie powstaje większy portal informacyjny o podobnej tematyce, ale o zasięgu powiatowym.

Planuję stworzyć jasną, prostą i wyczerpującą informację o wszystkich możliwościach spędzania wolnego czasu na ziemi Horynieckiej. Będzie to projekt nie tylko dla mieszkańców Horyńca, ale i turystów, na których przybycie powinniśmy się przygotowywać. Strona będzie z dnia na dzień „pęcznieć” – a tymczasem w ten weekend czekają nas:

Koncert: Angela Gaber Trio w położonym nieopodal Cieszanowa Gorajcu.

25 maja o 19.30 na Małej Scenie Gorajca wystąpi Angela Gaber Trio

Połączenie folku z muzyką eksperymentalną. Znalezione, zasłyszane, ukochane melodie z różnych stron.. Rozmaite smaki, zapachy, kolory… W repertuarze oryginalne aranżacje polskich, ukraińskich, bałkańskich i cygańskich pieśni. (TUTAJ próbka możliwości Angeli)

Do tego – prawie jak Noc Muzeów – Wieczorne Zwiedzanie Cerkwi
Zapraszamy Wstęp 10 zł.

Trafimy na miejsce jadąc w stronę Cieszanowa do wioski Gorajec (mapa TUTAJ) Koncert organizowany jest w ośrodku Chutor Gorajec na przeciw Cerkwi Gorajeckiej.

źródło: roztocze-gorajec.com

Mecz piłkarski określany jako „Wydarzenie Rundy Wiosennej”

Piłkarska sobota na Sobieskiego !!!

Już w najbliższą sobotę 26 maja o godzinie 13:00 na stadionie przy Sobieskiego wydarzenie rundy wiosennej. Nasza drużyna podejmie aktualnego lidera rozgrywek „Serie A” Pogoń-Sokół Lubaczów.
Do tej pory drużyna z Lubaczowa zdołała uzbierać 59 punktów, wygrywając 19 razy, remisując dwukrotnie, i tylko raz przegrywając. Na 4 kolejki przed końcem sezonu, utrzymuje 8 punktów przewagi nad naszą drużyną. Zdrój aktualnie zajmuje drugą lokatę mając 51 punktów, wygrywając 16 razy, 3 razy remisując i 3-krotnnie przegrywając.
Ostatni pojedynek zakończył się przegraną 5:2, mimo że Zdrój wygrywał na początku spotkania 0:2. Czy w sobotę uda się zrewanżować naszej drużynie i podtrzymać niepewność awansu Lubaczowa do ligi okręgowej, okaże się po 90 minutach. Chwilę po zmaganiach seniorów, odbędzie się ostatni mecz sezonu juniorów młodszych.
Wszystkich kibiców i sympatyków Zdroju Horyniec zapraszamy na mecze.
Nie zapominajcie o barwach klubowych !!! źródło: fanpage LKS Zdrój Horyniec

Na koniec Miodowa Majówka w sąsiedniej gminie Lubaczów

6 Comments

 1. Gorajec, Gorajec… hej

 2. fajny gość

  28 maja 2012 at 13:11

  Bardzo fajny pomysł , zgromadzenie informacji na temat możliwości spędzenia czasu w danym dniu w jednym miejscu, dla wszystkich , dla miejscowych, dla turystów

 3. Ten weekend był ciekawy, ale boję się o następny… zapowiada się względna cisza…

 4. W Lubaczowie 3 czerwca jest regionalny przegląd zespołów
  ludowych:)

 5. szkoda, ze w Horyńcu nic sie nie szykuje…

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑