horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Koniec zabawy w złodziei!

Lubaczowscy policjanci ustalili sześciu sprawców włamań do barów i sklepów mieszczących się na terenie Horyńca-Zdroju. Włamywacze spowodowali straty o łącznej wartości około 25 000 złotych.

Proceder włamań na terenie Horyńca-Zdroju trwał od jesieni 2011 roku. Sprawcy włamywali się do lokali gastronomicznych i sklepów. Łupem włamywaczy padała głównie gotówka, wódka, papierosy i karty telefoniczne. Przełom w sprawie nastąpił w ubiegłą sobotę, po ostatnim włamaniu i usiłowaniu włamania do kolejnego ze sklepów. Funkcjonariusze przeprowadzili natychmiastowe, zespolone działania, które zakończyły się ustaleniem sześciu sprawców. Pięciu z nich zamieszkuje na terenie gminy Horyniec-Zdrój, a jeden jest mieszkańcem Rzeszowa.

Mężczyźni usłyszeli już pierwsze zarzuty. Rekordzistą jest 20-letni mieszkaniec podhorynieckiego Radruża, który usłyszał ich aż 9. Policjanci zapewniają, że sprawa ma charakter rozwojowy i niebawem należy się spodziewać kolejnych zarzutów.

źródło i fot: elubaczow.com

13 Comments

 1. z tego co wiem większość z nich to już recydywa, może w końcu zamkną ich w poprawczakach albo w więzieniach bo panoszy się to po naszej gminie jak stonka na ziemniakach

 2. jest takie powiedzenie: „Przyszła kryska na matyska” – trzeba sobie uzmysłowić kwestię – ze się odpowie za swoje czyny. Młody człowiek często musi dostać w łeb, by to zrozumieć, jak bardzo to jego życie zniszczy, i jak potem to trudno odwrócić. Opinia w miejscu zamieszkania na dnie, pracodawca nie weźmie osobnika po wykroczeniach… warto myśleć, by nie żałować.

 3. Chyba za szybko sie cieszyliśmy,jak widać złodzieje nie śpią.

 4. Widać chyba ktoś nie myśli… W nocy kolejne włamanie, tym razem sklep na Wólce

 5. jeden zarzut w tą czy w tą przed ich zamknięciem nie robi im różnicy, chcą jeszcze trochę nazbierać zanim ich zamkną na kilka miesięcy

 6. „Łupem włamywaczy padała „gównie” gotówka.”
  Skopiowane i to z błędem. Czytał to pan redaktor w ogóle? o_O

 7. Grzegorz

  10 maja 2012 at 14:15

  nie podkreśliło słowa na czerwono, tzn błędu nie było, tylko szkoda, że takie brzydkie słowo się przemyciło 😀

 8. Co do włamania na Wólce – jakim przygłupem trzeba być żeby włamywać się ponownie po tym jak zostało się złapanym za poprzednie kradzieże? Jak dla mnie trzeba być co najmniej zwykłym ćwierć-mózgiem, któremu prawdopodobnie zależy na jakimś marnym rozgłosie i wątpliwej „sławie”, a jedyne z czym tacy ludzie będą się spotykać na ulicy to tylko śmiech, pogarda i… współczucie. Po za tym już chyba każdy w Horyńcu wie kto jest sprawcą tych włamań – po części nie byłam zdziwiona.

 9. Jak to się mówi: Idź na całość! Jak się straciło palca, to można się i pozbyć ręki.

 10. Nie wiadomo czy to ta sama osoby które sie wcześniej włamywały, po za tym w Horyńcu jest 10 osób stałych bywalców posterunku i sądu w Lubaczowie więc na miejscu policji od razu bym jechał do tych osób do domu i tam szukał. Wszyscy ich podejrzewali i każdy wiedział co z nich za mendy. Szkoda że teraz takich sie nie „utylizuje”

 11. mam pytanie do moderatora czy nick jaki tu mamy to on nie jest zarejestrowany dla jednej osoby a przynajmniej dla jednego adresu IP tylko każdy pod każdego może się podszywać

 12. Musiała by nastąpić jakaś forma rejestracji, by nick był zarezerwowany.

 13. trzeba by było pomyslec na przyszłóść

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑