horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Czekamy na drogę do Brusna i Radruża

8 maja, ważne wydarzenie nie tylko dla mieszkańców Brusna, ale i Horyńca. W najbliższy wtorek powinien się odbyć przetarg na odbudowę drugiego odcinka drogi Horyniec – Brusno. Obecnie, nowa nawierzchnia kończy się w Świdnicy.

Droga ta, jest ważna nie tylko dla Horyńca, ale całego powiatu z wielu względów. Brusno i Polanka Horyniecka to kopalnia atrakcji turystycznych, dobrze wyeksponowane schrony z Linii Mołotowa, kamieniołom, cmentarze, cerkiew, punkty widokowe, miejsca historyczne, oraz wypełnione ciekawostkami. Dotychczas, wiele osób rezygnowało z wyprawy do tego miejsca, ze względu na drogę. Wielu mieszkańców Brusna i Polanki woli do dziś jechać na większe zakupy do Cieszanowa, bo tam droga jest gładka niemal jak dywan.

Droga ma być gotowa do 17 sierpnia 2012 roku. Dzięki temu, że wycięto aleję topolową przed Brusnem, droga stanie się też bezpieczniejsza. Spowoduje to wiele pozytywnych zmian, dla zawsze marginalizowanej północnej Roztoczańskiej części gminy Horynieckiej. Zawsze, wszędzie, gdzie myśli się o rozwoju, buduje się najpierw drogi.

Uaktualnienie:

14 maja 2012 roku odbędzie się przetarg na odbudowę drogi do Radruża, planowany termin zakończenia 31 lipca 2012. Droga ta jak widać awansowała w priorytecie władz powiatowych. Absolutna atrakcja, nie tylko ziemi lubaczowskiej, ale też na skalę Polski: najstarsza drewniana cerkiew greckokatolicka w Radrużu, ma fatalny dojazd od wielu lat. W momencie, gdy zostaną skończone obie drogi, z Horyńca, będzie można dotrzeć bez przeszkód do dwóch najstarszych cerkwi w kraju – Gorajec i Radruż.

Czekamy na ostatnią drogę o znaczeniu turystycznym ziemi Horynieckiej – do Nowin Horynieckich.

3 Comments

  1. Tylko niech pan wójcio się nie chwali podczas kolejnych wyborów że to on położył nam ten asfalt, potem wywalcował i teraz mamy cacy bo jak widać z zamowienia to Powiatowy Zarząd Dróg w Lubaczowie się tym zajmuje 🙂

  2. Egipskie ciemności

    6 maja 2012 at 20:55

    No i nie budowa drogi tylko „odbudowa nawierzchni drogi”.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑