horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Jak zwykle mocni – Horynieccy warcabiści

W dniach 9-12 lutego 2012 roku w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyły się eliminacje warcabistów strefy B (dolnośląskie, śląskie, podkarpackie, małopolskie, opolskie) do I Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Gier Umysłowych (szachy, warcaby, brydż). Spory sukces odnieśli warcabiści naszego powiatu, którzy jako jedyni będą reprezentować województwo bardzo dużej imprezie (OOM), która odbędzie się w kwietniu br. w Ośrodku Wojskowym „JAWOR” nad Soliną. Oto osoby, które zakwalifikowały się do w/w olimpiady w kolejności zajętych miejsc w eliminacjach:

Dziewczęta:
1. Zaborniak Natalia LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
2. Bajkowska Jagoda „SOKÓŁ” Wrocław
3. Lament Katarzyna „SOKÓŁ” Wrocław
4. Mroczko Klaudia LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
5. Szymaszkiewicz Karolina UKS „PITAGORAS” Pęgów
6. Pachla Magdalena LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

Chłopcy:
1. Wołczak Wojciech LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
2. Nesterak Wiktor LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój
3. Puć Filip UKS „PITAGORAS” Pęgów
4. Bielko Mateusz UKS „METEOR” Dachnów
5. Salamon Oliwier UKS „PITAGORAS” Pęgów
6. Mazurkiewicz Kamil LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój

Istnieje duża szansa na udział jeszcze jednej osoby, która będzie uczestniczyć w dniu 25 lutego w Warszawie w eliminacjach barażowych. Organizatorem olimpiady na zlecenie ministerstwa sportu jest Podkarpacka Federacja Sportu wspólnie z okręgowymi związkami w tym z Podkarpackim Okręgowym Związkiem Warcabowym. Przyznanie pierwszej organizowanej olimpiady dla województwa podkarpackiego to duży zaszczyt i docenienie sukcesów szachistów, brydżystów i warcabistów naszego okręgu. Organizatorem eliminacji był Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy na zlecenie Polskiego Związku Warcabowego.

źródło i foto: Jan Artymowicz

2 Comments

  1. Gratulacje dla trenera jak i samych zawodników.
    Szkoda tylko, że nasza władza tego nie docenia
    i nie daje im więcej pieniędzy na rozwój. Według mnie
    osoba która rozdzielała w tym roku pieniądze odnośnie ofert na realizację zadań publicznych na terenie Gminy Horyniec-Zdrój w 2012 roku powinna się sto razy zastanowić komu tak naprawdę WARTO pieniążki przekazać i w kogo warto inwestować. Jest mi strasznie szkoda, że znowu piłka nożna jest ponad wszystko i wszystkich.

  2. ******* ma swoje wydatki, na benzynę do kłada i auta, na rachunki, na wykończenie chałupy dla syna i dlatego klub dostał większą kasę, chociaż w klubie zawsze wszystkiego brakuje 🙂 Nawet nie grając sparingów ani nie zgłąszająć drużyny do pucharów, a o biedzie na zakończeniach sezonu czy rundy już nie wspominam, zwłąszcza o tym że zawodnicy sami sie składają żebyć jakieś piwo do kiełbaski wypić, ot cała historia 🙂 pozdrowienia dla warcabistów

    (wyedytowany)

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑