horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Po woli atmosfera wyborcza staje się gorętsza

Do 27 października ostateczny termin zgłaszania kandydatów na wójta i radnych. Z kampanią ruszył już kandydat na wójta Ryszard Lewientowicz, kandydat niezależny popierany przez Platformę Obywatelską. Urzędujący wójt, Ryszard Urban, także ruszył z kampanią, którą wielu nazywa robiące się właśnie inwestycje: na początku listopada oddane do użytku ma być boisko Orlik, jest też tworzonych dużo odcinków dróg w całej gminie, rośnie w oczach przebudowywany tunel, na drogach w centrum świecą świeże pasy. Nagle wójtowi, któremu niemal całą kadencję wiało w oczy wszystko sprzyja, na deptaku niemal na życzenie dwaj właściciele  obskurnych budynków upiększają fronty, powstają pensjonaty jak grzyby po deszczu.

Wójt też postanowił sprzedać szkołę w Wólce Horynieckiej, która ma być przeznaczona na dom spokojnej starości. Są to nowe miejsca pracy, ale czy cena za jaką został kompleks sprzedany nie jest za niska? Kilka lat temu kompleks został wyceniony na prawie milion wartości, a został sprzedany za 230 tysięcy. Oficjalnych informacji o przetargu gmina nie podaje, rosną spekulacje, hektar ziemi i budynek za taką cenę to mało. Czekamy na informacje i uzasadnienie decyzji.

Następny kandydat na wójta Robert Serkis zyskał poparcie PSL na sobotniej powiatowej konwencji partii (za eluczaczow.com). Spore poparcie w gminie, oraz wśród mieszkańców widzących w młodym i mającym dobre kontakty w powiecie kandydat może być liczącym się graczem w tej batalii.

Ostatni kandydat, Andrzej Stasicki może być czarnym koniem tych wyborów, gdyż uważany jest za człowieka z zewnątrz, który może zrobić prawdziwy porządek w gminie. O Andrzeju Stasickim więcej informacji niedługo.

4 Comments

 1. Mamy nadzieję, że pan AS zostanie Waszym wójtem, daliśmy już na mszę w Przemyślu i okolicach. Brat gwardian w Niemczech też się modlił. Niech u Was reformuje gminę, bo to się Wam należy. Proszę jednak nie mieć do nas pretensji, jak reforma skupi się na jedynym ze znanych metod zarządzania …. zarządzaniem przez konflikt. A propo, jak tam skutki działania CBA w stosunku do kandydata? Dla zainteresowanych, radzę żony, kochanki i dziewczyny trzymać z dala od kandydata …. niech lepiej gotują obiady, sprzątają i jeszcze jedno … niech nie wspominają o tym, że w kościele może upaść komuś cegła na głowę, zwłaszcza w Kalwarii. Bo w tej sytuacji wiedza kończy się na układaniu sztućców do stołu lub gotowaniu golonki. I to by był na tyle szanowni Horyńczanie.

 2. Grzegorz

  20 października 2010 at 14:23

  My Horyńczanie dziękujemy za życzenia, na pewno będziemy się starać wybrać Pana Andrzeja 🙂

 3. Co do szkoły w Wólce – gdyby znaleźli się chętni na zakup wcześniej (a były organizowane przetargi), byłaby sprzedana za większe pieniądze – skoro ich nie było, nie ma się co dziwić cenie.

 4. Grzegorz

  27 października 2010 at 08:56

  Mi tutaj z tym przetargiem brakuje tylko jasnej informacji na stronie gminy, władze gminy powinny mieć na uwadze to, że takie wydarzenie nie ujdzie cichaczem, i obrośnie plotkami.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑