horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Wyniki 33 Biesiady Teatralnej w Horyńcu

XXXIII Biesiada Teatralna dobiegła końca, oto wyniki:

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 4.000 zł ufundowaną przez Karpacką Spółkę Gazowniczą – Teatrowi Przedmieście z Ośrodka Działań Teatralnych Anety Adamskiej w Rzeszowie za spektakl „Obietnica”.

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 3.000 zł ufundowaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego – Grupie Teatralnej Forma ze Spółdzielni Mieszkaniowej Kolejarz, Klubu Kwadrat w Słupsku za spektakl „Kurdypiełki” w reżyserii Jolanty Walewskiej.

Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2.000 zł ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój otrzymuje Teatr Planeta M. z Poznania za spektakl „Dziadowanie” w reżyserii Magdaleny Płanety.

W kategorii indywidualnych dokonań twórczych

Złotą Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1.700 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego – Natalii Mioduszewskiej z Teatru Kreatury w Gorzowie Wielkopolskim za rolę w spektaklu „Ciamciaramcia” w reżyserii Przemka Wiśniewskiego.

Teatr Kreatury w spektaklu „Ciemciaramcia”

Srebrną Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1.500 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymuje Joanna Rudkowska za rolę Lizy w spektaklu „Małe zbrodnie małżeńskie” Teatru Antidotum w Krakowie.

Brązową Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1.300 zł ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuje Paweł Sroka za pracę z młodymi aktorami z Teatru Plaster w Jarosławiu.

Ponadto jury postanowiło przyznać wyróżnienie honorowe Jerzemu Kałdusiowi za rolę w spektaklu „Kaziuk Kirelejson”.

źródło art: ughoryniec.iap.pl

Teatr Dworski, w którym odbywa się Biesiada Teatralna

18 Comments

 1. Narzekamy, że nic się nie dzieje, a jak się dzieje to niewiele osób wytyka z domu nos, aby wziąć w tym udział. Sala widowni świeciła dziś pustkami. Dlaczego?

 2. Pani Konferansjerka wczoraj mówiła, że trudno będzie się dziś dostać… nie wierzę, że na gali rozdania nagród sala świeciła pustkami…

 3. To nie kwestia wiary… Na ogłoszeniu wyników sala była zapełniona mniej więcej do połowy, a potem to już było tylko gorzej.

 4. Więc zemsta na organizatorach za… to że wśród sześciu zwycięzców, na pokazach dla publiczności płacącej za bilety pokazano tylko dwa… a podobno wybierali najlepsze…

 5. Żbik roztoczański

  6 lutego 2012 at 07:56

  Co tu dużo gadać, od strony gospodarskiej jedna wielka ciamciaramcia

 6. Egipskie ciemności

  6 lutego 2012 at 08:08

  Wójtowe drzwi wiele nie pomogły.
  „ja” pisze prawdę. Na rozdaniu nagród było kilkadziesiąt osób, ale i tak pozostało drugie tyle wolnych siedzących miejsc. Nikt nie stał (nie to co dawniej, kiedy ludzie dobijali się o miejsca stojące!).
  Później, co przerwa ludzi ubywało, a do końca została nie więcej niż połowa.
  Ten słynny aktor, Baka, spierniczył w przeddzień finału. Chyba czuł co się święci.
  Za rok biesiadę zrobią w Przemyślu i na tym się skończy. Drzwi horynieckiego teatru zaprą się na zawsze. Zresztą, a może to i racja, po co się kompromitować.
  A tak niewiele trzeba było. Wójtowa furtka się zamkła ;PPPPP

 7. miszkaniec HZ

  6 lutego 2012 at 14:51

  jak co roku na galę przychodzą tylko zaproszeni gości-nikt biletu kupić nie mógł a szkoda:(

 8. Te goście powinni dzień przed swoją obecność potwierdzać, a ludziom powinno się trochę do kupienia udostępnić, żeby przed sponsorami nie świecić gałami że sponsorują dno… przecie dnie ze spektaklami dla publiczności cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem…

 9. Egipskie ciemności

  6 lutego 2012 at 16:11

  A może odwrotnie Grzegorzu?
  Pozwolić kupić ludziom wejściówki, a trochę zostawić na zaproszenia. Wydaje mi się, że 2, w porywach do 3 rzędów dla wierchuszki by wystarczyło w zupełności. Resztę można by puścić po kilka złotówek dla każdego chętnego. Za darmo mogły by być miejsca stojące, bez żadnej rezerwacji – jak się zmieścisz to ok.
  Czy to takie trudne?

  Poza tym widziałem na zaproszeniach, że potwierdzić trzeba do któregoś tam stycznia (20 któregoś). Skoro nie było jednoznacznych potwierdzeń to trzeba było sprzedać wszystkie niepotwierdzone wejściówki. Było dużo czasu. No ale tak to jest, jak impreza odbywa się nie dla ludzi tylko dla sztuki.

 10. Za rok, to już będzie inna bajka

 11. Egipskie ciemności

  6 lutego 2012 at 16:55

  Tak, bo za rok może nie być biesiady. Główny sponsor dopnie swego – rozprowadzi gaz po Horyńcu, marszałek pomny zeszłorocznej biesiady nie zechce sobie tym głowy zawracać, a organizatorzy bez problemu znajdą inną miejscówkę.
  Wołajmy – BIESIADO WRÓĆ!

 12. Nie no, Biesiady nam zabrać nie mogą… nie mogą? A jak jednak się to stanie to kto za to odpowie? Kto jest odpowiedzialny za to, że taka kicha w tym roku z tej Biesiady wyszła?

 13. Z drugiej strony, ciekawe dlaczego p. Baka tak szybko uciekł, czyżby tak się tu u nas nudził? Nikt mu czasu nie zorganizował? Tylko mu współczuć można, że taka do d… organizacja była w tym roku. Zapewne zapytany przez innych gdzie był przez tych parę dni będzie odpowiadał „Byłem na zadupiu zasypanym śniegiem”, przecież Horyniec nie zasługuje na taką opinię… Przecież jesteśmy Perłą Roztocza, czemu żadna gwiazdka, która była na naszych ziemiach nie doświadczyła tego? No dlaczego??

 14. zadupie ale z Teatrem!

 15. gość festiwalu

  8 lutego 2012 at 12:46

  Kochani przyjechałam do Horyńca po raz pierwszy i jestem zachwycona!!! piekny macie teatr, przesympatycznego dyrektora i organizatorów, serdeczni z Was ludzie(mieszkańcy Horyńca) mieszkaliśmy na kwaterze u pani Kowalowej i było pysznie i ciepło.
  Spektakle nagrodzone były trzy i wszystkie trzy zagrały, pozostałe nagrody były indywidualne. Nie wszyscy mogli zagrać, niestety gdyż pociągi i praca goniły. Baka wyjechał zauroczony tym miejscem z obietnicą ponownych przyjazdów)))wyjechał, bo musiał.
  Szkoda, że partykularne interesy tu graja emocjami.
  Pozdrawiam moich adwersarzy w dyskusji i pięknie dziękuję za taki festiwal ))))oby trwał jak najdłużej.

 16. Proszę się nie martwić, my lubimy narzekać, by działać potem konstruktywniej i z większym rozmachem. Za rok będzie z Biesiady Horynieckiej wydarzenie o wiele większego kalibru, kto temu będzie próbował przeszkodzić… zginie marnie

 17. Biesiadnik Ciężka Główka

  15 lutego 2012 at 19:58

  Wiecie co? A ja myślę ze jesteście za bardzo wybredni. Dajmy na to w takich Oleszycach występy są raz od święta, a u nas co tydzień albo nawet w tygodniu jakaś impreza organizowana jest przez Pana Wójta. A to konkurs przeciwalkoholowy a to konkurs łyżwiarski a to koncert letni a to biesiada zimowa, turniej piłkarski, turniej siatkowy, ognisko z ziemniakiem lub z pierogiem itp. itd.

  Wójt się bardzo stara z całych sił a mali ludzie nie doceniają jego pomysłów. Wystarczy popatrzeć na stronę urzędu gminy, same wiadomości imprezach i konkursach. I są nawet zdjęcia.Czego jeszcze chcecie?

 18. Do Biesiadnika ..Wiesz co ? Gminie potrzebny jest wójt,a nie naddyrektor dyrektora G.O.K.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑