horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Werchrata obroniona, Brusno „na odstrzał”

Na świeżo zakończonej Sesji Rady Gminy, gdzie było niemal 100 ludzi, co jest ewenementem na takich zebraniach, podjęto decyzję o przyszłości szkół w Werchracie i Bruśnie.

Szkoła w Werchracie, dzięki odpowiednim argumentom, będzie działać dalej, natomiast przyszłość szkoły w Bruśnie jest niepewna. Podjęte uchwały dotyczą zamiaru likwidacji, czyli podjęcia kroków w stronę przekształceń, albo likwidacji. W ciągu kilku następnych miesięcy będzie się toczył proces, który zakończony będzie podjęciem działań likwidacyjnych przez władze gminne. Oznacza to, że nie wszystko jeszcze stracone dla Brusna.

Inne kwestie poruszane na sesji wiązały się z zatwierdzeniem budżetu gminy, trzeba zaznaczyć, że z dużymi oszczędnościami. Wójt także przedstawił plany, dotyczące realizacji działań w najbliższym czasie. Jeżeli wszystkie procedury pójdą w odpowiednim kierunku, renowacja czeka trybuny na stadionie Horynieckim. Planowana jest trasa rowerowa obejmująca Polankę, Brusno, Świdnicę, Nowiny, Horyniec, Radruż, w stronę Huty Kryształowej. Remontowi poddane zostaną także obiekty szkoły podstawowej w Horyńcu, między innymi sala gimnastyczna i budynek ze stołówką.

24 Comments

 1. Jak pisałem we wcześniejszym artykule nasz przewodniczący rady jest nie słowny a mocne lobby nauczycielskie wygrało bo na pewno nie chodzi tu o dobro dzieci a dobre ciepłe posadki nauczycieli , a gmina zamiast oszczędzać to dba o nauczycieli i ich trzynastą i czternastą pensje brawo radni .

 2. a park w horyńcu ?

 3. też_obserwator

  30 stycznia 2012 at 20:23

  No właśnie byłem na sesji i słyszałem, że nie bedzie niczego… Brawo rada.

 4. Podobno zabrały nawet dzieciom na choinkę… 5 tysięcy!

 5. Z pustego i Salomon nie naleje…

 6. Co ciekawe na zabraniu którego głównym tematem było likwidacja szkół głosu nie zabrał przewodniczący oświaty naszej rady ale za to był proboszczz Werchraty by nie zabrano mu trzynaski i czternastki. A tak a propo w jakiej jeszcze wypłacają czternastki oprócz oświaty?.

 7. Z tego co wiem w naszej gminie na same czternastki będzie w tym tygodniu wypłacone 150 000 PLN nie wspomnę o trzynastkach.

 8. może nowy gorący temat lekarz rodzinny przyjmuje tylko 25 osób moim zdaniem skandal

 9. Zgadzam sie skandal! Zlikwidować!

 10. Jak to? Nic nie będzie? Nawet planów budowy dróg? Powinny już być bo na wiosnę trzeba ruszyć z budową!

 11. No właśnie, wcześniej nie słyszałem żeby tak było a teraz… skandal.

 12. też_obserwator

  31 stycznia 2012 at 11:00

  A ja byłem i nie widziałem, żeby ktoś mówił nie zabierać trzynastki i czternastki, mówiły tylko że jak zamkną to nie otworzą i na pewno będą wozić dzieci przez Prusie.

 13. No właśnie, miało nie być a jest! Jak to jest?

 14. no pewnie że tu chodzi o swoje posadki dobro dzieci to oni (nauczyciele na czele z dyrektorem)mają w… nosie.
  W powiecie ropczyckim miały być zlikwidowane 3 szkoły, nauczyciele aby je ratować zrzekli się swoich trzynastek. A tu co? zacierają tylko ręce że udało im się namówić ludzi żeby narobili szumu i rok spokoju. Aż się nie dobrze robi.

 15. Jak się chce to można ale nie w naszej gminie? ważne że pewna grupa ma dobrze a reszt się nie liczy.

 16. Bo to jest mentalność horynieckiego szamba – tyle w temacie… całe szczęście że jestem ‚zajechany’ bo byłoby mi wstyd…

 17. nie szamba tylko szlachty 😉

 18. Jeśli ci nauczyciele i dyrektorzy szkół dobro dzieci mają gdzieś to tym bardziej zwisają im wasze komentarze tutaj zamieszczane. Nie łudźcie się, że robi to na kimś większe wrażenie. Szkoda czasu.

 19. ręce nogi opadają

  31 stycznia 2012 at 20:17

  właśnie…szlachty…szanowny Panie Grzegorzu…widać jakie mniemanie o sobie mają niektórzy mieszkańcy Horyńca…nie ma ludzi gorszych i lepszych. Dzieci z Horyńca słuchając tego czy owego od swoich rodziców poniżają swoich kolegów i koleżanki z innych mniejszych miejscowości. Czy powinno się uczyć od małego nietolerancji? Szlachta z Horyńca…też coś…

 20. Przyznacie, że określenie „szambo” jest nieco uwłaczające?

 21. Użytkownik S. myśli, że jest Anonymous jak używa różnych nicków. Wewnętrzna złość Cię gubi…

 22. BYŁY UCZEŃ

  1 lutego 2012 at 09:58

  DRODZY, A NIE MÓWIŁEM- CHODZI O KASĘ DLA NAUCZYCIELI I KSIĘDZA TYLKO ŻE SZANOWNI LUDZIE Z WERCHRATY TEGO NIE ZROZUMIELI A SZKODA BO DECYZJA O LIKWIDACJI TO NIE DECYZJA O POWIESZENIU KŁÓDKI NA DRZWIACH A O EWENTUALNYM PRZEKSZTAŁCENIU – chyba nikt TERAZ nie poczuł się urażony- OJ… OJ…

 23. BYŁY UCZEŃ

  1 lutego 2012 at 10:00

  BRAWO OBSERWATOR

 24. „Tylko matoły likwidują szkoły”.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑