horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Horynieckie Aniołki nagrywają i koncertują (16.12.2011)

Zespół dziecięcy „Horynieckie Aniołki”, który działa przy Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Horyńcu Zdroju nagrywa druga płytę, która będzie dostępna w sprzedaży w połowie stycznia przyszłego roku. „Rokendrolowa pokora”, bo nazywał będzie się nowy album zespołu, będzie zawierał 15 utworów, z czego 13 to autorskie piosenki Aniołków. Okres przedświąteczny Aniołki wykorzystują także do koncertowania.

Zespół „Horynieckie Aniołki” został założony we wrześniu 2008 roku przez franciszkanina ojca Bogdana Klóskę. – Na pierwszych spotkaniach było zaledwie siedmioro dzieci. Przez trzy lata nasz zespół jednak bardzo się rozwinął. Dziś cały skład liczy ponad 50 osób, a kilka tygodni temu zakończyliśmy w studio nagrywanie nowego albumu. To będzie druga nasza płyta, która w sprzedaży powinna być dostępna w połowie stycznia przyszłego roku – mówi założyciel i opiekun Aniołków.

Oprócz komponowania i nagrywania płyty zespół w każdą niedzielę uświetnia msze święte dla dzieci i młodzieży w Horyńcu-Zdroju. W trakcie swojej trzyletniej działalności zespół także wielokrotnie koncertował w regionie i poza nim – promując w ten sposób uzdrowiskową gminę Horyniec. Aniołki zagrały m.in. w Polańczyku, Sanoku czy Krośnie.

– Poprzez zespół pragnę zaangażować dzieci i młodzież i pomóc im odkrywać swoje talenty i swoją wartość – dodaje ojciec Bogdan.

„Horynieckie Aniołki” to jedyny tego typu zespół działający w naszym regionie. Każdy kto zechce – może wesprzeć wydanie nowej płyty wpłacając pieniądze na konto parafii. Więcej informacji na stronie zespołu www.aniolki.horyniec.net

Najbliższe koncerty zespołu:

  1. 6 grudnia (piątek) koncert w sanatorium „Uzdrowisko Horyniec”, godz. 19.00-20.00,
  2. 18 grudnia (niedziela) koncert w NZOL OSTOJA w Podemszczyźnie, godz. 15.00-16.00,
  3. 22 grudnia (czwartek) Jasełka Szkolne w SP w Horyńcu-Zdroju,
  4. 26 grudnia (poniedziałek) Msza św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Horyńcu-Zdroju,
  5. 27 grudnia (wtorek) koncert Kolęd w Sanatorium „Uzdrowisko Horyniec”, godz. 19.00.

źródło: elubaczow.com

4 Comments

  1. Każda forma pracy z dziećmi jest godna pochwały, a nasze Aniołki rozwijają się tak, że miło i popatrzeć, i posłuchać. Ukłony dla założyciela, prowadzących i dla dzieci.

  2. Horynieckie Aniołki-zespół który w ciągu 3-ch lat rozrósł się do ponad 50 osób.Zespół śpiewa na mszach,w sanatoriach /w ten sposób promując Horyniec-Zdrój/,nagrywa płyty,wspólnie wyjeżdżają na obozy.Nasówa się pytanie dlaczego i skąd takie zainteresowanie dzieci,czy rodziców zespołem,co tak przyciąga je aby uczestniczyć we wspólnych występach związanych z wykonywaniem piosenek-przecież to ciężka praca, jest to też obowiązek chodzenia na próby.Myślę że przede wszystkim kochają śpiewać,chcą się sprawdzić czy potrafią śpiewać,jest to też śpiew dla przyjemności,radość związana z występami,satysfakcja z osiągnieć.Uczestnictwo na próbach i wszelkich występach przyczyniają się w pewnym stopniu do rozwoju muzycznego i pełni rolę edukacyjną w zakresie nauki śpiewu.Cieszy to że tyle dzieci jest w Horyńcu które chcą śpiewać i że dano im taką możliwość i tu pragnę pogratulować głównemu organizatorowi tego zespołu o.Bogdanowi Klósce za stworzenie takiego zespołu za opiekę nad tym zespołem,za pracę jaką poświęca tym dzieciom/aż 50 osób/to jest bardzo dużo,za trud,za cierpliwość i serdeczność okazywaną tym dzieciom.Gratuluję też za stworzenie zespołu muzycznego który dzielnie towarzyszy przy każdym występie.Mam nadzieję,że dalej zespół będzie wszystkich zadziwiał swoim entuzjazmem i radością śpiewania dla samego śpiewania.

  3. Ja sądzę, że nic się nie dzieje, jeżeli nie ma odpowiedniej osoby, która tego nie zorganizuje. Bez ojca Bogdana po prostu by tego zespołu nie było.

  4. Zgadzam się z tobą gdyby nie o.Bogdan dzieci nie miałyby takiej mażliwości sprawdzenia się w śpiewaniu, nie czarujmy się nie było takiej osoby do tej pory która chciałaby tak jak o.Bogdan zająć się tymi dziećmi trzeba naprawdę lubieć to aby tak się poświęcać kto do tej pory starał się aby dzieciom dać tyle radości ze śpiewania. A my cieszmy się że tyle dzieci jest chętnych do brania udziału w śpiewaniu.Życzę o.Bogdanowi dużo sukcesów w pracy z Aniołkami i nie tylko. Dużo sił oraz radości z pracy z dziećmi/Roraty/- mam nadzieję że nie raz jeszcze o. Bogdan nas czymś zaskoczy

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑