horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Kiedy wybory do samorządu?

Tegoroczne wybory samorządowe odbędą się 21. listopada. Wtedy zdecydujemy, kto będzie reprezentował nas w kolejnej kadencji władz samorządowych. Kalendarz wyborczy przedstawił w poniedziałek na konferencji prasowej szef Państwowej Komisji Wyborczej Stefan Jaworski.

Przypomniał, że formalnie kampania wyborcza ruszy po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw rozporządzenia premiera Donalda Tuska o dacie wyborów samorządowych, dopiero wtedy też będzie można dokonywać czynności wyborczych takich jak zawiadomienie o utworzeniu komitetu.

Wybory samorządowe 2010 – Kalendarium wyborcze

2 października

upływa termin zgłaszania Komitetów Wyborczych

22 października

upływa termin zgłaszania list kandydatów przez Komitety Wyborcze

11 listopada

upływa termin na składanie wniosków o głosowanie przez pełnomocnika (przysługuje osobom niepełnosprawnym oraz wyborcom powyżej 75. roku życia)

19 listopada

upływa termin dopisywania się do rejestru wyborców. Do rejestru wyborców można się zapisać w każdej chwili, ale należy zrobić to jak najszybciej, aby długotrwałe rozpatrywanie wniosku nie pozbawiło nas możliwości głosowania w miejscu swojego zamieszkania

21 listopada

Wybory samorządowe 2010 lokale wyborcze czynne w godzinach 8-22

źródło: elubaczow.com

W naszej gminie będzie to wiekopomna chwila (jak mawiał swego czau Pawlak z Kochaj albo rzuć;) – dla Horyńca nadchodzi szansa a zarazem zagrożenie. Powstają jak grzyby po deszczu pensjonaty i to duże, pan Zaręba oraz Pan Gimlewicz robią dla Horyńca kawał dobrej roboty, ale będzie z tego potężny klops, jeżeli sam Horyniec nie będzie się rozwijał i pomagał w prostych sprawach, przystosowanie Horyńca do potrzeb kuracjuszy to absolutna potrzeba numer jeden. Wie to ten, kto był choćby w innej miejscowości uzdrowiskowej… w porównaniu z innymi jesteśmy dziurą… czas to zmienić, najbliższe wybory będą kluczowe!! Dobrze zastanówmy się nad wyborem, ci co przyjeżdżają, zostawiają tu niemałe pieniądze, jest z tego praca w sanatoriach, w sklepach w innych jednostkach, gdyby nie kuracjusze, Horyniec wyglądałby coś na wzór… Baszni.

1 Comment

  1. No niestety nie możemy porównywać się innych miejscowości uzdrowiskowych i nazywać Horyńca dziurą gdyż jest to malutka miejscowość a to co przez ostatnie cztery lata zrobił, jak zmienił wizerunek Horyńca obecny Pan Wójt to chyba tylko powód do dumy-oby tak dalej działał a Horyniec będzie tylko piękniał:)-trzymam kciuki za obecnego Wójta:)

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑