Wspólne działania horynieckich policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej zakończyły się zatrzymaniem czterech złodziei linek krzemo-brązowych na szlaku kolejowym Horyniec-Zdrój – Werchrata. Sprawcy dokonali zniszczenia napowietrznej linii klejowej na odcinku ponad 2 kilometrów.

Policjanci z Horyńca-Zdroju wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej prowadzili obserwację czwórki mężczyzn. Powodem ciekawości funkcjonariuszy był fakt pozostawienia przez nich swojego samochodu głęboko w lesie i zainteresowanie się słupami trakcji elektrycznej przy linii kolejowej. Przy użyciu kamery termowizyjnej pogranicznicy ujawnili, że mężczyźni wycinają przewody telekomunikacyjne i noszą je do samochodu. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania i zatrzymali wszystkich czterech mężczyzn.

W samochodzie sprawców odnaleźli narzędzia służące do odcinania kabli oraz około 100 kilogramów linek krzemo-brązowych pochodzących z napowietrznej linii kolejowej. Okazało się, że wszyscy czterej sprawcy, w wieku od 18 do 22 lat, są mieszkańcami powiatu jarosławskiego i nie jest to ich pierwsze przestępstwo. Przyznali się, że w listopadzie br. w Horyńcu-Zdroju dopuścili się podobnej kradzieży. Łącznie mężczyźni dokonali zniszczeń na odcinku ponad 2 kilometrów. PKP wyceniło straty na kwotę około 5500 złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. W mieszkaniu u jednego z mężczyzn policjanci znaleźli narkotyki.

Cała czwórka usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa i niebawem sprawa znajdzie swój finał w lubaczowskim sądzie.

źródło info i fot: www.podkarpacka.policja.gov.pl