Wydarzenia w gminie (01.12.2011)

+ W nadchodzącym roku, w gminie Horyniec zostaną zrobione dwie strategiczne drogi, czyli odcinek do Brusna i odcinek łączący wioskę Pursie i Hrebenne. Powstanie tych dróg, znacznie uatrakcyjni naszą gminę (więcej o drodze na Prusiach TUTAJ). Niestety, bardzo ważne dla powiatu, pod względami turystycznymi, dwie drogi, do Radruża i do Nowin Horynieckich, nadal czekają na cud. Co sobie myśli powiat z drogą do Radruża? Najcenniejszy zabytek, cerkiewnej architektury drewnianej w Polsce z taką dziurawą drogą?

+ Ochotnicza Straż Pożarna w Horyńcu-Zdroju na wniosek Wójta Gminy Horyniec-Zdrój decyzją Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie otrzymała nieodpłatnie samochód gaśniczy Steyr 665. Samochód został przekazany z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie. Po dokonaniu niezbędnego remontu i doposażeniu pozostanie na wyposażeniu jednostki OSP w Horyńcu-Zdroju. Otrzymany samochód zastąpi wysłużonego 30 – letniego Stara. źródło ughoryniec.iap.pl

+ Dzisiaj, odbyła się też sesja Rady Gminy. Głównym tematem przewodnim, były sprawy budżetowe. Wójt przygotował projekt na nadchodzący rok, z którym można się zapoznać wchodząc na stronę BIP – horyniec-zdroj.bipgmina.pl

Drugim głównym tematem, który miał być dziś poruszany, to kwestia reformy jednostek oświaty w Horyńcu. Czy powstanie Zespół Szkół w Horyńcu i czy szkoła w Bruśnie przetrwa następny rok, rozstrzygnie się 8 grudnia. Na ten termin została przeniesiona ta sprawa do rozpatrzenia, podczas obrad komisyjnych Rady Gminy.

+ Bardzo ciekawie zapowiada się możliwość uruchomienia wreszcie planu „Horyniec Północ”, czyli dzielnicy, gdzie mają powstać pensjonaty koło Uzdrowiska. Do wiosny sprawa może znaleźć rozwiązanie. Także plan „Horyniec Południe”, gdzie już od dawna planuje się stworzyć nową dzielnicę z działkami, przy drodze do Radruża. Wygląda na to, że nadchodzący rok będzie bardzo ciekawy dla Horyńca.

6 odpowiedzi do “Wydarzenia w gminie (01.12.2011)”

 1. A mnie najbardziej zaciekawiła informacja ze strony gminnej brzmiąca:
  „… poruszono kwestię finansowania przez samorządy Telewizji Lubaczów.”

  Jeśli tak się stanie, TV Lubaczów już całkiem zejdzie na psy. Zrobi się z tego telewizja samorządowa. Szkoda. Choć wiem jaka to pokusa dla „polityków” rzucić kilka złoty i mieć kolejne medium po swojej stronie. Z drugiej strony TV chyba sama musiała się o to prosić. Szkoda czasu na tych propagandzistów.

 2. No cóż, łatwiej i bezpieczniej jest uprawiać propagandę sukcesu w TV na zasadzie „płacę i żądam” niż stanąć „oko w oko” z elektoratem, zwłaszcza przed wyborami do których wprawdzie daleko ale….Ma rację bumszakalaka: Szkoda czasu na tych propagandzistów.

 3. Dostają kasę z budżetu i od razu przestaje ich oglądać (teraz oglądam mało, jednak czasami).
  Jeśli byliby dobrzy robiliby to samo abo i lepiej bez kasy podatników. Widocznie chcą iść w układ albo się z niego wywodzą. Szkoda tylko dzieciaków w to zaangażowanych, którzy być może obiecują sobie Bóg wie co.
  A dla przykładu porównajcie sobie Kuriera Lubaczowskiego i Gazetę Horyniecką. Która z nich wnosi jakąś wartość, a która jest tylko kolorową propagandą samorządowców, co się wala po kątach w każdej przychodni i poczekalni?!
  Dziękuję 🙂

 4. Kurier to gazeta samorządowa więc o czym mają pisać jeśli nie o władzy? GH to gazeta stowarzyszenia więc nie pisz głupot:)
  Gorszym ‚szmatławcem’ jest według mnie radio Lubaczów bo praktycznie tylko o Lubaczowie mówią pomijając wiadomości które emitowane są o naszym powiecie nawet w radiu Rzeszów. Wszystko tylko po to żeby nie powiedzieć że gdzieś poza Lubaczowiem dzieje się więcej lub lepiej.
  Jak dla mnie ani grosza nie dałbym na radio ani na telewizję lubaczów. {{{sorry cenzura, nie chcę znów być na dywaniku ;)}}}}}}}

Możliwość komentowania jest wyłączona.