Klaster „Zdrowie i Turystyka Uzdrowiska-Perły Polski Wschodniej” rozpoczął promocję podmiotów turystycznych i gmin ze wschodniej Polski.

Horyniec dołączył do projektu już rok temu, ale teraz będą intensyfikowane działania związane z promocją Horyńca oraz innych miejscowości z Polski wschodniej, oczywiście o profilu sanatoryjnym. Wedle gazety „Super Nowości” :

W styczniu 2011 roku rozpocznie działalność Centrum Badań i Analiz Społeczno-Gospodarczych Klasteringu, którego zadaniem będzie prowadzenie badań rynku, organizowanie forów technologicznych, a także prezentowanie wyników badań podczas organizowanych seminariów naukowych.

Kluczowym produktem będzie nowoczesna informatyczna platforma komunikacyjna, za pośrednictwem której członkowie będą mogli się ze sobą kontaktować poprzez internetowe fora dyskusyjne i telekonferencje oraz podnosić swoje kwalifikacje poprzez szkolenia i kursy on-line.

– Wszystkie podmioty (uzdrowiska, sanatoria, podmioty turystyczne i noclegowe, lokale gastronomiczne) będą posiadać własne serwisy, stanowiące integralną część platformy Klastra. Każdy serwis może zawierać: np. sklep internetowy, galerię zdjęć, system ankiet oceniających dany podmiot, wirtualne biuro turystyczne, za pomocą którego będzie można m.in. dokonywać rezerwacji w wybranych przez siebie uzdrowiskach, sanatoriach itp. – wylicza dr Soliński. – Liczymy na to, że promowanie uzdrowisk Polski Wschodniej doprowadzi do zwiększenia liczby turystów odwiedzających region, a przez to poprawi jakość życia mieszkańców tego obszaru.

Dla Horyńca warto wreszcie podjąć intensywne prace i projekty upiększające naszą miejscowość, gdyż będziemy poddani ostrej krytyce. Ogólnopolskie miejsce w sieci związane z sanatoriami to duża szansa ale i zagrożenie, z iloma tylko kuracjuszami rozmawiam, mówią: leczenie na szóstkę, sanatoria macie cudowne, ale inne rzeczy w tej miejscowości wołają o pomstę do nieba, żadnych rozwiązań i udogodnień dla przyjezdnych…

Może i dla nas jest cudownie, ale dla chorych, co ledwo chodzą???