horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Relacja ze spotkania z Małgorzatą Chomycz

Dziś do Horyńca zawitała do nas Pani Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz i poseł Marek Rząsa, przy okazji spotkania w Podemszczyźnie w Ostoi, gdzie gościła Pani Wojewoda, poseł Marek Rząsa, a także poseł Piotr Tomański.

Spotkanie miało dość nietypowy przebieg, gdyż Pani Małgorzata Chomycz od razu poprosiła o pytania, bez zbędnych wstępnych mów i prezentacji. Najpierw głos zabrał obecny na sali wójt naszej gminy, potem mieszkańcy. Niestety nie było kiełbasy wyborczej, obietnic załatwienia inwestycji, bajecznych wizji. Pani Wojewoda i Pan poseł od razu zaznaczyli, że zadaniem posła jest głównie tworzyć prawo, pracować nad danymi ustawami, praca w konkretnych komisjach, pracujących nad danymi dziedzinami regulowanymi przez ustawy oraz interwencja w sprawach obywatelskich, poprzez biuro poselskie.

Podczas spotkania mogliśmy poznać stanowisko Pani Wojewody i posła w różnych kwestiach. Padały pytania z dziedziny edukacji, związane z wcześniejszym posyłaniem dzieci do szkół oraz sprawa małych szkół na wsiach. Ciekawszy temat dotyczył lasów państwowych i ich prywatyzacji, jak zaznaczył poseł Marek Rząsa, nigdy rząd nie chciał prywatyzować lasów, była kwestia kontroli budżetu lasów, gdyż jak wiadomo, lasy państwowe do dziś są czymś w rodzaju państwa w państwie. Regulacje nie przeszły, ze względu na brak poparcia w tym zakresie koalicjanta.

Pani Wojewoda zaznaczyła swoje szczególne podejście do zabytków na Podkarpaciu. Bardzo ważne jest ratować dziedzictwo kulturalne regionu, szczególnie dlatego, że wiele takich obiektów staje się atrakcjami turystycznymi, jak ostatnio dofinansowana przez Panią Wojewodę cerkiew Radruska. Jeżeli u nas sprawniej będą działać kwestie zajęcia się takimi obiektami, zdobycie funduszy będzie łatwiejsze. Dla przykładu cerkiew w Bruśnie tylko dlatego rujnuje się, bo lokalne władze nie zajmują się takimi obiektami.

Dla nas w Horyńcu szczególnie ważną kwestią, którą chciałaby się zająć Pani Wojewoda, po wyborze do sejmu jest prawo związane z utrudnieniami inwestycyjnymi, spowodowanymi programem „natura 2000”. W Horyńcu ten program, utrudnienia związane z tym, że jesteśmy miejscowością uzdrowiskową, a także to, że leży u nas Roztoczański Park Krajobrazowy, powodują bardzo duże problemy z rozwojem. Nawet przebudowa drogi wiąże się z problemami, tym bardziej pozwolenia związane z rozbudową infrastruktury budowlanej tworzą labirynty prawne.

Praca nad odpowiednimi ustawami, a także szczególnie wspieranie rozwoju Podkarpacia, to główny cel Pani Małgorzaty Chomycz, z którym idzie do wyborów parlamentarnych. Pani Wojewoda otwiera listę Platformy Obywatelskiej, Pan poseł Marek Rząsa z miejsca trzeciego, oraz Piotr Tomański z czwartego miejsca, mocno zabiegają o głosy w naszym powiecie, czekamy na aktywność innych kandydatów, z innych partii, nie tylko tę w formie plakatów…

3 Comments

  1. Nie widać sali….Dużo było osób na spotkaniu?

  2. Jak zwykle przed wyborami kiełbasa wyborcza i pewnie ich juz szybko nie zobaczymy moze za 4 lata

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑