horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Dożynki w Nowinach Horynieckich

W tym roku dożynki gminne odbyły się w Nowinach Horynieckich na polanie nieopodal kaplicy, nie można było wybrać lepszego miejsca na taką imprezę. Mieszkańcy Horyńca zapewne nie zwracali zbyt dużej uwagi na otoczenie, ale dla kuracjuszy, którzy tłumnie zjawili się na dożynkach całość robiła ogromne wrażenie. Zazwyczaj takie imprezy są robione na stadionach, czy nieopodal świetlicy, a tutaj mieliśmy wokół las i od razu perła w postaci kaplicy na wodzie. Dodać należy, że wokół kaplicy już niemal ukończone zostały ciągi komunikacyjne, kostką wyłożono wszystkie ścieżki, sprawiono nowe barierki i drewniane mostki. Okolice kaplicy wraz z dożynkami, dobra pogoda i jak zwykle zaangażowanie naszych kół gospodyń wiejskich, których wyroby pieściły kubki smakowe obecnych, razem dały efekt niespotykanych wrażeń. Poniżej stoisko KGW z Brusna i Polanki, które serwowało między innymi swojski chleb ze smalcem, którym można było przegryźć bardzo mocny trunek.

Dla tych co nie mogli być na dożynkach, parę materiałów wideo do obejrzenia, pierwszy to wyniki na najlepszy wieniec dożynkowy:

Jeden z występów i prezentacja wieńców:

Występ kapeli Pogranicze z Lubyczy Królewskiej:

7 Comments

 1. miejscowo-zamiejscowy

  6 września 2011 at 22:05

  jak zwykle padaka

 2. ale za to w świętym miejscu ;P

 3. Promieniowało dobrze, by się źle nie działo…

 4. wieś wieś i jeszcze raz wieś ! !

 5. miejscowo-zamiejscowy

  7 września 2011 at 13:00

  …czy widzieliście różnice pomiędzy ubiegłorocznymi dożynkami a tegorocznymi ? Ja nie, ale budżet jaki był na to przygotowany to był różny, w tamtym roku poszło 20 tyś zł na organizację teraz 40 tyś zł, ja sie pytam gdzie? Po wioskach niech sobie sołectwa organizują dożynki a gminne dożynki powinny być tam gdzie siedziba gminy, nie dość że brakuje jakichkolwiek imprez w naszej gminie to jeszcze te które są robione są po łąkach.

 6. kto dopuścił panią Wojtyszyn(żonę zastępcy wójta) do prowadzenia tejże imprezy? Ani ona pracownik gminy ani za bardzo wysłowić się nie potrafi, a kasę pewnie nie małą wzięła.

 7. Władza sama na siebie ostrzy siekierę

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑