horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Modernizacje w Horyńcu i u sąsiadów

Horyniecki zalew wciąż jest poddawany pracom modernizacyjnym, projekt zakłada między innymi stworzenie wokół zalewu dróżek, jak na poniższym zdjęciu, zrobionych z miękkiej nawierzchni. W innych będzie kostka chodnikowa, którą będą wyłożone wloty do ścieżek i miejsca parkingowe.

*


Stoją już dwie altany i ubikacje, ale nie są dokończone, robiony jest też most łączący miejsce z altanami i południową cześć zalewu.

Prace trwają, a tymczasem trasa rowerowa łącząca Lubaczów i Horyniec, która powstaje z inicjatywy wójta lubaczowskiego Wiesława Kapla, zaczyna nabierać coraz wyraźniejszych kształtów. Kończone są różnorodne obiekty w całej gminie lubaczowskiej, w Radrużu już wyremontowano świetlicę przy cerkwi, warto już myśleć nad rajdem tą trasą.
Nasz region rozwija się bardzo dynamicznie, władze inwestują duże pieniądze w modernizację różnorodnych obiektów. W Lubaczowie niedługo mają się zacząć prace związane z modernizacją rynku, szkoda, że Lubaczów jest w tyle w tym aspekcie za Narolem, gdzie już w sierpniu tego roku zacznie się totalna modernizacja rynku za ogromną jak na warunki regionu kwotę 8 milionów. Lubaczów będzie miał trzy razy mniej funduszy na swój rynek, podobny budżet w okolicach trzech milionów może mieć Horyniec na swój park, lecz przy naszym budżecie to ogromna kwota. Czekamy na widowiskowe i strategiczne działania miasta Lubaczów, gdyż powinno być ono koniem pociągowym regionu.

5 Comments

  1. trzymac tak dalej a bedziemy najlepszym miejscem do wypoczynku w polsce !

  2. No może najlepszym to zbyt wielki entuzjazm ale fakt tym co dla wypoczynku istotne to las cisza urozmaicony krajobraz, ciekawe przyjemne miejsce nad wodą. I pięknych lasów oraz urozmaicenia rzeźby terenu nic Horyńcowi nie odbierze, no i jeszcze to że dużo dni dobrej pogody jest w Horyńcu, a reszta od działań ludzi zależy…..

  3. Horyniec ma bardzo wielki potencjał i miejmy nadzieję, że przynajmniej z czasem staniemy się znani, ale lepiej tylko w pewnych kręgach, bo jednak nie chciałabym, żeby lasy zostały zadeptane przez chmarę turystów jak w innych bardziej znanych uzdrowiskach ;P

  4. te chmary turystów w innych uzdrowiskach lasów nie zadeptują, co najwyżej uprawiają krzakoterapię a ona służy temu, że trawy są zadeptane:)) to na plus hhehe:)

  5. hmmm i kleszcze zbierają… trzeba ich w krzaki puścić kurka!

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑