Uzdrowisko Horyniec „pod młotek”

Uzdrowisko Horyniec, będące własnością skarbu państwa, który posiada 100% udziałów w spółce zostało wystawione na sprzedaż. Od dzisiaj (4 sierpnia) do 1 września Ministerstwo Skarbu Państwa będzie przyjmować w formie pisemnej deklaracje chętnych do nabycia całości prywatyzowanego pakietu udziałów, lub chcących nabyć część udziałów. Ze strony ministerstwa możemy poznać szczegóły finansowe:
Minister Skarbu Państwa […] zaprasza wszystkich zainteresowanych do negocjacji w sprawie nabycia: 14.144 (słownie: czternaście tysięcy sto czterdzieści cztery) udziałów, o wartości nominalnej 500,00 (słownie: pięćset) zł każdy, stanowiących 89,26% kapitału zakładowego spółki „Uzdrowisko Horyniec” Sp. z o.o.

„Przedmiotem negocjacji będzie w szczególności cena za zbywany pakiet udziałów Spółki, a także ewentualnie inne zobowiązania poza cenowe, m.in.: zobowiązania inwestycyjne, zobowiązania związane z ochroną interesów pracowników oraz sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań.” źródłowww.msp.gov.pl

Okazuje się także, że do majątku spółki zgłoszono roszczenia reprywatyzacyjne. Zapewne chodzi tutaj o byłych właścicieli Horyńca, czy to wpłynie na prywatyzację Uzdrowiska? Zobaczymy już na początku września.

Jedna odpowiedź do “Uzdrowisko Horyniec „pod młotek””

  1. Prywatyzacja dla samego Uzdrowiska Horyniec to raczej same korzyści, oby tylko odpowiednie osoby chciały je kupić 😉

Możliwość komentowania jest wyłączona.