horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

O Horynieckim Parku Zdrojowym

Horyniecki Park Zdrojowy przeszedł fazę poprawek, w momencie przedłożenia projektu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków planu rewitalizacji parku okazało się, że Pani konserwator (dr. Grażyna Stojak) ma wiele zastrzeżeń do planu. Nie zgodzi się na prace jeżeli nie zostaną spełnione następujące warunki:

– szpaler tujowy, który Pani konserwator uważa za zbędny, gdyż jest wtórnie nasadzony i sztucznie rozdziela park na dwie części, ma zniknąć.

– aleja grabowa od południa do rzeki Glinianiec powinna być odtworzona.

– wszelkie drzewa wtórnie nasadzone i samosiejki oraz drzewa schorowane powinny być usunięte, a nowe nasadzenia uzgodnione z Konserwatorem Zabytków.

– nawierzchnię komunikacyjną alejek utwardzić materiałem nawiązującym do naturalnych.

– wyklucza się z planu tak zwaną „wyspę na Gliniańcu z altaną” oraz boiska sportowe, które powinny być zastąpione placem zabaw, labiryntem i boiskiem do gry w kometkę.

– zmienić usytuowanie amfiteatru w kierunku na wschód z planowanego południowego wschodu.

Klikając TUTAJ można zobaczyć plan parku jaki będzie realizowany już z naniesionymi poprawkami. Poniżej fragment palnu naszego przyszłego parku, więcej materiałów znajduje się na stronie urzędu gminy w zakładce PRZETARGI.

Już w piątek 5 sierpnia odbędzie się składanie: OFERT NA OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO WRAZ Z WNIOSKIEM O UZYSKANIE  DECYZJI POZWOLENIA BUDOWLANEGO NA ZADANIE POD NAZWĄ „Rewitalizacja Parku Zdrojowego w Horyńcu Zdroju” według koncepcji przedstawionej przez zamawiającego. Termin końcowej realizacji projektu to 16 grudnia 2011 roku, do 15 września gmina ma dostarczyć ostatnie materiały potrzebne do realizacji projektu.

Projekt to tylko wstęp do batalii o dofinansowanie z programu Polska-Białoruś-Ukraina. Trzymamy kciuki by się udało!

 

6 Comments

 1. Grzegorz

  1 sierpnia 2011 at 18:30

  1 – pijania wody mineralnej
  2 – kawiarnia
  3 – amfiteatr
  4 – sadzawka wodna
  5 – łąka kwietna
  6 – labirynt żywopłotowy
  7 – fontanna w nawierzchni
  8 – grządki wysokie
  9 – fontanna tradycyjna
  10 – stoliki szachowe

  11 – 15 boiska

  razem z alejami, oraz ciekawymi drzewami czy krzewami będzie to wyglądać dość ciekawie… ciekawe czy da się na coś tutaj pomarudzić…

 2. Możliwe że się uda.. 😉 Trzymajmy kciuki 🙂

 3. pożyjemy, zobaczymy, ładnie to to wygląda…..może być ciekawe, pozostaje nam tylko trzymać kciuki:)….oby nie wyszło jak z tunelem:)

 4. O co chodzi z tunelem? – radni zdecydowali się w tym roku na drogi (mniej lub bardziej potrzebne) a nie na tunel.

 5. Dróg nie widać, a informacja turystyczna przy tunelu zrobiła by kawał dobrej roboty

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑