horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Ostatnie wydarzenia w Horyńcu

Na ulicy Sanatoryjnej już chrzest bojowy przeszedł nowy obiekt restauracyjno hotelowy „Hubertus” organizując wieczorek taneczny dla kuracjuszy. Obiekt ten powstał praktycznie od podstaw w rok, jeszcze ostatnie poprawki, trochę promocji i Hubertus będzie tętnił życiem, tymczasem dzielnica sanatoryjna wreszcie doczekała się drogi na miarę uzdrowiska, wyrazu dopełniają inne unowocześnienia. Wlot tunelu na pewno upiększa z jednej strony Uzdrowisko, ale już z drugiej strony straszy wejściem do „piekieł”. Wlot tunelu nadal czeka na kiosk mający być punktem informacji turystycznej, ta wyrwa w zabudowaniu tunelu zadziwia wielu kuracjuszy, którzy dociekają: co to może oznaczać… Tuż przy wlocie także ustawiono ciekawe tablice informacyjne, te same co na deptaku, niestety jak czasem widzę przeglądających, nie wiedzą, że ten wynalazek ma ukryte dwie dodatkowe tablice przy ogrodzeniu z najciekawszymi informacjami. Idea tablic jest dobra, ale ich ustawienie niezbyt fortunne.

 

 

Praktycznie powstał też już chodnik na długości całej ulicy kolejowej, na początku lampy stały na środku chodnika, już miała być kładziona kostka, ale reakcja odpowiednich osób zapobiegła jednemu z największych absurdów jaki mógł powstać w Horyńcu, czyli traktu spacerowego w formie slalomu i jak widać lampy zostały przesunięte.

14 Comments

 1. „wlot” do tunelu to jedno to że nowy tunel powstał to nic bo jak zawsze zapomniano o rowerzystach którzy w dalszym ciągu muszą dźwigać rower po schodach, nie tylko turyści ale co dnia można zauważyć to podczas gdy ludzie korzystający z tunelu muszą nosić rower, a wystarczy zrobić dwa pasy na schodach aby sprawnie i łatwo przetransportować rower po schodach a nie dźwigać go na plecach. już nie mówię o korzystaniu z windy bo winda nie jest przystosowana ani przeznaczona do transportu roweru

 2. ja nie narzekaj bo Horyniec rozwija sie pelna para ! samo to ze mamy tak nowoczesna „jedna” strone tunelu mowi o tym ze jestemy godni uwagi. Po drugie uzdrowiska ktore sa ciagle pelne mowia same za siebie , po trzecie basen , po czwarte renoma ktora mowi sama za siebie(mam na mysli leczenie chorob)..a po dziesiate jeszcze chwila i bedziemy mieli park na skale krajowa ktory napewno napelni zyciem Horyniec i zyskamy jeszcze wiecej. Moze rozwoj sanatorii? moze jedno wiecej? kto wie ! Na razie stoi w miescu budowa dzielnicy uzdrowiskowej. Grzegorz moze wiecej informacji o tym??? dzialaj tak dalej a dzieki tej stronie kazdy bedzie poinformowany co sie dzieje w naszej pieknej miejscowosci !

 3. pełna parą powiadasz? trzymaj te klapki na oczach dalej i łudź się dalej tym pięknym horynieckim eldorado-prawda jest bolesna – ale co dla niektórych to nie ma znaczenia-czekajmy kolejne 3 lata posuchy aż przyjdzie czas wyborów i znowu w Horyńcu zobaczymy wiele inwestycji z budżetu gminy-a po co nam kasa z unii-jak nasza własna kieszeń nie ma dna… gratuluję znajomości tutejszych realiów:)

 4. Niedługo możemy być świadkami powstania sporego kompleksu sanatoryjnego przy uzdrowisku, wiele zależy od prywatyzacji, czy ją zrobią, jak widać odwlekli ją. Są plany budowy szpitala o profilu sanatoryjnym, gdyby to powstało, rynek pracy w Horyńcu wchłonie sporą ilość osób, już dziś trzeba specjalistów od rehabilitacji, są zatrudniani z daleka, bo w Horyńcu ich nie ma… nie ma się co łudzić, gmina nam rozwoju nie załatwi, tylko i wyłącznie co co inwestują w pensjonaty, czy plany nowych obiektów sanatoryjnych oznaczają rozwój, gmina nie ma do tego ludzi…

 5. Dziękujemy Temu, który zapobiegł ośmieszeniu nie tylko wójta, ale naszego uzdrowiska i „przesunął” lampy ze środka chodnika na ul.Kolejowej

 6. ciekawi mnie jedno czy to jest ok by dyrektor państwowej firmy/snatorium/ pod nosem budował swoja wlasna konkurencje

 7. Jest ok jeżeli brakuje noclegów 😉

 8. wiem jedno rozwój w Horyńcu jest taki jak cały Horyniec….. wiele szumu o nic, mało szumu o wielkie rzeczy. Zacznijmy od tunelu, tylko idiota robi coś,co ma być częścią ścieżki rowerowej zupełnie nieprzystosowane do jazdy rowerem, żeby jechać trzeba najpierw wnieść albo znieść rower…porażka, tak codziennie rano i po południu kilka osób zaczyna piękny dzień pomstując na wielkich władców naszej gminy,idźmy dalej Horynieckie lampy-świecą,ale już koło północy ciemności egipskie zapadają w całym Horyńcu… a właściwie nie w całym>>> przed Gmina dumnie palą się lampy(bo tam jest równy chodnik i największe zagrożenie złamania nogi), a taki biedny kuracjusz, który nie daj bóg przyjedzie o 23 do sanatorium zapierdziela ciemnym uzdrowiskiem pomstując na wszystkich w Horyńcu i ja mu się nie dziwię, chcemy reklamy to ją nam robią, tylko czemu zawsze ta zła reklama jest taka łatwa w rozprzestrzenianiu?? Idźmy dalej, kolejna bolączka naszego Uzdrowiska?>> nadmiar knajp, tylko co z tego??? skoro po 22 nie ma gdzie usiąść i wypić głupiego piwa?I tu nie mówię o młodzieży w wieku 15-18 lat, chodzi mi o ludzi, którzy przyjeżdżają na urlop i chcieliby kulturalnie posiedzieć, porozmawiać… więc ta starsza młodzież co robi?? kupuje piwo w sklepie i ląduje w domu, młodsza bierze piwo i idzie do parku, gdzie za chwile zjawia się policja i już nie ma gdzie siedzieć, więc przenoszą się nad zalew, ale to tez miejsce publiczne i tu też można zarobić mandat, pozostaje deptak(najciemniej pod latarnią hehhe, ale to ryzykowne, ale kto nie ryzykuje ten nie żyje…). Tak mamy dużo lokali, i taki tłum ludzi w nich, że wiecie….aż w Zdrojowej selekcję robią i zamiast otwartych drzwi jest pani z kluczem na szyji i zamknięte drzwi(takie tłumy:)) ). Ja nie dziwię się ludziom, że życie towarzyskie zanika, bo ile można tkwić na rynku?????, no dobra w wieku 15 lat to jeszcze zabawne, ale potem im starszy człowiek tym mniej śmieszne się to robi..
  Każdy kto mówi, że nasz Horyniec się rozwija to ma jakieś różowe okulary, owszem rozwija się, ale jakoś tak nie ku ludziom… Jakieś pojedyncze akcje nie uzdrowią naszego lokalnego klimatu, jeden deptak nie czyni centrum kulturalnego heheh. Kolejna rewolucja w Horyńcu?? zalew i jego okolica, miało byc tak pięknie a wyszło jak z tym tunelem, niby jest ale jakoś wcale nie cieszy:). Pozdrawiam serdecznie i ja tez poproszę o te różowe okulary:)))w końcu niedługo wybory heh… może coś ruszy………..

 9. Oczywistym jest, że rozwój wygląda inaczej, to związane musi być szczególnie z innowacją, a nie jak my mamy – prymitywizacją i niemal ciągiem dalszym socrealizmu w działaniach władzy i jej projektach, brakuje tylko tabliczek typu – wyłączaj światło, dzięki oszczędności dbasz o dobro proletariatu. Niemniej jednak, trzeba się cieszyć z tego co mamy 🙂 Mogło być gorzej…

 10. Rozwój??, a co to takiego??, nasz Horyniec chciałby się rozwijać, ale daleka droga ku temu, cieszmy się tym co mamy, i patrzmy z zazdrością na efekty rozwoju naszych sąsiadów….
  MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE………A WYSZŁO JAK ZWYKLE….. ŻYCIE…….

 11. Nowe przysłowie Polak (Horyńczanin) sobie kupi że: i przed szkodą i po szkodzie głupi, hehe. Głupota ta wynika z nieodłącznych i chyba wrodzonych cech u niektórych osobników takich jak:
  -zazdrość (niech się sąsiadowi zepsuje samochód bo ja nie mam)
  -kumoterstwo
  -plotkarstwo mężczyzn i kobiet (z braku ciekawszych zajęć)
  -pijaństwo (wzorce domowe i publiczne)
  -mania wielkości (szczególnie tzw. „małych” ludzi)
  -ignorancja (wynikająca z niedouczenia i niewiedzy)
  -skłonności do złodziejstwa (wziąłem nie ukradłem)

  Ogólnie grajdołek.

 12. Ale to nasz grajdołek, może nie mamy Irlandii, ale dajemy radę, tylko należałoby zdjąć te różowe okulary i popatrzeć na naszą szarą rzeczywistość tak realnie, mamy potencjał, tylko umiejmy go rozwijać, małe rzeczy cieszą, ale czemu od razu popadać ze skrajności w skrajność?? Bo jak nie narzekamy to chwalimy.

 13. Chwalimy tak strasznie, że jak tak posłuchać to eldorado mamy hehe, a te mankamenty to widzą tylko ci zwykli ludzie, władza ma się dobrze i widzi tylko to co chce widzieć, cieszy mnie każdy krok do przodu naszego grajdołka, ale wkurza ta euforia, trzeba być realistą, dostrzegać to wszystko razem a nie tylko część…. oj długo by pisać….

 14. luzak – statystycznie to niemożliwe że wszyscy są głupi, gdyby tak było, wszyscy stali by pod sklepem, albo szwendali się niczym St. S. są ludzie o zawężonej wizji rzeczywistości, ale są i ludzie o bardzo szerokim spojrzeniu. Faktem jest, że jesteśmy bardzo specyficzni 😀

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑