horyniec.info

horyniec.info to przyjazny portal informacyjny ziemi Horynieckiej

Sprawa Horynieckiego Parku

Horyniecki Park Zdrojowy niedługo powinien zmienić drastycznie swoje oblicze, przed nami tylko kwestia sporządzenia odpowiedniego projektu, który jeżeli zostanie przyjęty, może dać dofinansowanie nawet 90% – przy możliwości uzyskania kwoty nawet trzech milionów złotych. Gmina zabiega o fundusze i kwestie organizacyjne, tymczasem związani korzeniami z Horyńcem potomkowie rodziny Karłowskich, przy pomocy fundacji którą założyli, chcą uczestniczyć w rewitalizacji parku, dając gotowe projekty zagospodarowania parku a także pomoc w różnorodnych innych kwestiach, więcej dowiemy się z materiałów wideo jakie przygotowałem z nadzwyczajnej sesji rady gminy, gdzie owe projekty były przedstawiane. Poniżej wideo z pierwszą prezentacją, a pod nią linki do pozostałych prezentacji i wystąpień, między innymi naszego wójta, Pawła Bietkowskiego oraz prof. Urszuli Litwin:

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 1 – Wystąpienie Wójta Gminy Horyniec

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 3 – Prognoza kosztów rewitalizacji parku

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 4 – Prezentacja drugiego projektu

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 5 – Prezentacja trzeciego projektu

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 6 – Zakończenie prezentacji

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 7 – Wystąpienie prof. Urszuli Litwin

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 8 – Wystąpienie Pawła Bietkowskiego cz. 1

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 9 – wystąpienie Pawła Bietkowskiego cz. 2

 

 

Prace związane z pozyskaniem funduszy, cała papierkowa praca jest już w toku, w tym roku powinny zapaść już wiążące decyzje jak park będzie wyglądał, tymczasem warto nie tylko zrobić sobie pamiątki w formie fotografii parku, ale i postarać się dojrzeć w takiej dziczy która jest teraz coś pięknego. Postanowiłem zrobić dużą fotogalerię, ponad 70 zdjęć parku oraz filmik. Klikając TUTAJ, lub na poniższe zdjęcie wejdziemy do fotogalerii:

Filmik obrazujący ówczesny stan parku:

*

1 Comment

  1. No Panie Wójcie, mam nadzieję, że wziął sobie Pan do serca słowo dane prof. Litwin. Niech ten park będzie wielką atrakcją a nie wielką klapą Horyńca.

Comments are closed.

© 2017 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑