horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Sprawa Horynieckiego Parku

Horyniecki Park Zdrojowy niedługo powinien zmienić drastycznie swoje oblicze, przed nami tylko kwestia sporządzenia odpowiedniego projektu, który jeżeli zostanie przyjęty, może dać dofinansowanie nawet 90% – przy możliwości uzyskania kwoty nawet trzech milionów złotych. Gmina zabiega o fundusze i kwestie organizacyjne, tymczasem związani korzeniami z Horyńcem potomkowie rodziny Karłowskich, przy pomocy fundacji którą założyli, chcą uczestniczyć w rewitalizacji parku, dając gotowe projekty zagospodarowania parku a także pomoc w różnorodnych innych kwestiach, więcej dowiemy się z materiałów wideo jakie przygotowałem z nadzwyczajnej sesji rady gminy, gdzie owe projekty były przedstawiane. Poniżej wideo z pierwszą prezentacją, a pod nią linki do pozostałych prezentacji i wystąpień, między innymi naszego wójta, Pawła Bietkowskiego oraz prof. Urszuli Litwin:

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 1 – Wystąpienie Wójta Gminy Horyniec

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 3 – Prognoza kosztów rewitalizacji parku

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 4 – Prezentacja drugiego projektu

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 5 – Prezentacja trzeciego projektu

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 6 – Zakończenie prezentacji

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 7 – Wystąpienie prof. Urszuli Litwin

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 8 – Wystąpienie Pawła Bietkowskiego cz. 1

 

Park Zdrojowy w Horyńcu cz. 9 – wystąpienie Pawła Bietkowskiego cz. 2

 

 

Prace związane z pozyskaniem funduszy, cała papierkowa praca jest już w toku, w tym roku powinny zapaść już wiążące decyzje jak park będzie wyglądał, tymczasem warto nie tylko zrobić sobie pamiątki w formie fotografii parku, ale i postarać się dojrzeć w takiej dziczy która jest teraz coś pięknego. Postanowiłem zrobić dużą fotogalerię, ponad 70 zdjęć parku oraz filmik. Klikając TUTAJ, lub na poniższe zdjęcie wejdziemy do fotogalerii:

Filmik obrazujący ówczesny stan parku:

*

1 Comment

  1. No Panie Wójcie, mam nadzieję, że wziął sobie Pan do serca słowo dane prof. Litwin. Niech ten park będzie wielką atrakcją a nie wielką klapą Horyńca.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑