horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Droga na Świdnicę niemal gotowa!

Trwają ostatnie prace związane z położeniem asfaltu na drodze z Horyńca na Świdnicę, ten około trzy kilometrowy odcinek został w dużym stopniu już zaasfaltowany. Jak widać na poniższych zdjęciach, droga kończy się za Świdnicą tuż przy górce za byłym tartakiem, dla jadących przestroga by tam zwolnić, gdyż odcinek w kierunku Brusna mimo iż z dziurami załatanymi, nadal jest w fatalnym stanie. Prace z asfaltem dotarły na razie na skraj lasu za sanatorium, tam dziś trwały prace wykopywania nawierzchni zapadłej po zimie i zasypywania owych odcinków tłuczniem. W następnym tygodniu powinny ruszyć prace z asfaltowaniem strategicznego odcinka dla Horyńca, czyli okolicy naszych największych uzdrowisk.

Odcinek od okolicy byłego tartaku za Świdnicą

Nowy asfalt na Świdnicy

Prace nieopodal Horynieckich Uzdrowisk

12 Comments

 1. kiedy odcinek na Brusno ?

 2. optymistycznie to kwestia kilku lat… niestety

 3. a ma pytanko… ile warstw ma ten asfalt??

 4. są miejsca gdzie wygląda, że ma ok 5 cm, może więcej, a są takie, że ma ze dwa cm, wizualnie można tak na poboczach wrażenie odnieść. Dodatkowo są miejsca trochę dziwne, wskazujące na to, że za rok pojawią się dziury… ale miejmy nadzieję, że te niedoróbki zostaną odpowiednio załatwione przed oddaniem drogi 🙂

 5. Po pierwsze, nie na Świdnicy a w Świdnicy, a po drugie, widzę że na budowie dróg to nie znasz się w ogóle,wiec nie mierz teraz asfaltu a dopiero po drugiej warstwie ale przecież to nie ważne, ważne by krytykować.

 6. Umówmy się, że my tu regionalizujemy i nie chcemy być Miodkami i Bralczykami 😉

  Co do drogi, to oczywiście czekamy, na razie jest prawie idealna i w trakcie robót… oczywiscie z przyjemnością po „zakończeniu” udam się na przejażdżkę i zrobię „odebranie drogi dla ciekawych” 😀

 7. jak dla mnie jeśli nikt nie krytykowałby władz to mielibyśmy wielkie G… w Horyńcu-a tak wystarczyło narobić szumu i sprowadzić co niektóre osoby na ziemie, że wcale nie jest tak super jak się wydaje-efekty od razu widać-w działalności i zaangażowaniu władz-jak się nam coś nie podoba to trzeba o tym mówić i pasać-bo jeśli wszyscy siedzą w domu i gadają w czterech scianach-to władza myśli że jest cacy

 8. No mam nadzieje, że będzie druga warstwa, inaczej cała robota do kosza.
  Czekamy na odcinek Świdnica-Brusno 🙂

 9. Mały ja tak z czystej ciekawości o Polankę Horyniecką zapytam jakbyś tam mieszkał to mawiałbyś że mieszkasz w Polance Horynieckiej czy na Polance Horynieckiej?
  Tak się czasem nad zawiłościami językowymi zastanawiam a turyści to poszliby do Polanki do stajni czy na Polankę do stajni?

 10. Fajny z Ciebie Gość 😉

 11. Podniecanie się 3 km kawałkiem asfaltu jest śmieszne. W okolicznych gminach nawet w lesie są zrobione porządne drogi (ostatnio Nowa Grobla -Lubaczów). Może jak już wszędzie zrobią i nam się poszczęści -tak jak z Orlikiem.

 12. Drogomistrzu, skoro uważasz Orlika za „szczęście” to gratuluję dobrego samopoczucia, no ale…

  Ciekawe ile poczekamy na kolejne 3km(~) tego kawałka asfaltu – do Brusna, czy aby nie do kolejnych wyborów? 😉

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑