horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Teatr czy zalew?

W najbliższą niedzielę 5 czerwca szykują się dwie niemałe atrakcje w Horyńcu. Z okazji dnia dziecka już od 7:00 rano rozpoczną się zawody wędkarskie na Horynieckim zalewie, a o 16:00 w GOKu sztuka teatralna pod tytułem „Epopeja”.

Szczegóły zawodów wędkarskich: W trakcie imprezy wędkarskiej odbędą  się drużynowe zawody wędkarskie w dwóch kategoriach wiekowych (drużyna może się składać z dowolnej liczby uczestników wraz z dorosłym opiekunem).

I grupa  – dzieci do lat 12 ( opiekun może pomagać przy zakładaniu przynęty, holowaniu i lądowaniu ryby jak też rozwiązywać problemy związane  z usterkami sprzętu)

II grupa – dzieci powyżej 12 lat ( opiekun może jedynie nadzorować i pomagać w większych problemach związanych z usterkami sprzętu oraz lądowaniu ryby)

– czas wędkowania 2 godz.

– wędkowanie na 1 wędkę w drużynie

– obowiązek posiadania siatki z obręczami

– punktacja wyników 1 gram ryby = 1 pkt.

– do uzyskania wyników wlicza się każdą złowioną rybę z   pominięciem wymiarów  i okresów ochronnych

– po zważeniu złowione ryby zostaną wypuszczone do wody

Po ogłoszeniu wyników odbędzie się uroczyste ognisko w trakcie którego przeprowadzony zostanie konkurs z tematu: ochrona przyrody, wędkarstwo oraz etyka wędkarska.

źródło: www.amurhoryniec.dzs.pl

Dla koneserów sztuki duża gratka, kompania teatralna MAMRO znów nas odwiedza, tym razem już nie w ramach Biesiady Teatralnej a w pojedynczym przedstawieniu sztuki pod tytułem „Epopeja”, bilety w cenie 20 złotych, początek o 16:00 5 czerwca niedziela.

Streszczenie sztuki dla zainteresowanych:

Znany i sławny za granicą reżyser powraca po latach do kraju by podjąć się realizacji „jednej z największych epopei narodowych”. Niestety szybko okazuje się, że nie jest to proste zadanie, szczególnie, że film ma wiele politycznych konotacji. Kolejni ministrowie, sponsorzy i wiele innych znaczących osobistości za pomocą „delikatnych nacisków” próbują wywrzeć wpływ na efekt końcowy. Jak potoczą się losy bohaterów – tych filmowych i tych prawdziwych? Czy najdroższa produkcja w historii polskiej kinematografii ujrzy światło dzienne? I czy na pewno chodzi tu tylko o kolejny film z okresu II wojny światowej?
Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo oglądając „Epopeję”. Spektakl zapewnia znakomitą pełną humoru zabawę.

źródło: www.ughoryniec.iap.pl

5 Comments

  1. a dlaczego wstęp na teatr u nas jest za 20 zł a np w Oleszycach czy w Cieszanowie bilet jest za 15 zł?

  2. to jedź do cieszanowa bedziesz miał taniej 😉

  3. U nas jest teatr w prawdziwym budynku TEATRU, a w Oleszycach czy Cieszanowie w jakimś hangarze….

  4. nie obchodzi mnie gdzie bedzie pokazywana ta sztuka, ale o to dlaczego u nas jest drożej? budzi to trochę niesmak-bo płaci się w końcu za to samo i wychodzi na to że w Horyńcu na ludzi się nie patrzy, bo przecież mamy wypchane kieszenie, ot co…. a ten teatr pamietam z biesiady i był całkiem spoko-jakbym był bliżej w ten weekend napewno bym poszedł:(

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑