horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Huryniec i Narol Koncertowo

GOK Horyniecki funduje nam w maju swoisty maraton koncertowy, przyjeżdża do nas ponownie Andrzej Cierniewski, zapewne będzie sporą gratką dla Horynieckich kuracjuszy i Horyńczan, którzy nie mieli w zimie okazji zobaczyć koncertu, który był niezwykle udany, klikając TUTAJ albo na poniższe zdjęcie, możemy zobaczyć relację z tego zimowego koncertu. Bilety do nabycia w biurze GOKu, koncert w środę 4 maja o godzinie 19:30


*

Wcześniej, bo 2 maja także o godzinie 19:30 koncert Ukraińskich zespołów Zburcz i Jabłoneczka, zespół Zbrucz był także w zimie w Horyńcu, zaprezentował elementy folkloru Ukraińskiego tanecznego oraz pieśni Ukraińskie, na przykład sławetne „Hej Sokoły!” – poniżej próbka umiejętności:*

Największym wydarzeniem muzycznym będzie na pewno występ Orkiestry Symfonicznej z Tarnopola, występ o 19:30 w poniedziałek 9 maja, bilety do nabycia w GOKu. Do tego wydarzenia jeszcze wrócimy.

*

Tymczasem w Narolu wielkie wydarzenie kulturalne, odrestaurowana cerkiew, która będzie służyć do celów wystawienniczo koncertowych 2 maja o godzinie 15:00 uroczyste otwarcie, 3 maja o 18:00 pierwszy koncert, zagra Tercja Pikardyjska. Nad tym ważnym wydarzeniem patronat objęli: Wojewoda i Marszałek Województwa Podkarpackiego, Radio Rzeszów, Życie Podkarpackie i Nowiny. Według TV Lubaczów, wstęp na koncert wolny, należy się nastawić na pewną niedogodność estetyczną, wnętrze cerkwi jest bardzo specyficzne.

*

Najbliższym wydarzeniem, muzycznym będzie także spektakl słowno-muzyczny w GOKu poświęcony osobie Jana Pawła II, początek godzina 20:00 29 kwietnia. Niedługo na stronie informacje o Folkowisku 2011, niespotykana folkowa impreza w Gorajcu nieopodal Cieszanowa.

1 Comment

  1. Nie mam nic do Ukraińców ale mamy też polskie zespoły!

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑