11 listopada w Horyńcu… źle to wygląda

Od 1918 roku były takie nagłówki gazet w Polsce:

„Poznań w rękach polskich”, „Paderewski w Poznaniu”, „Powrót komendanta Piłsudskiego”, „Lwów wzywa pomocy!”, „Wilno zdobyte”, „Powstanie na Górnym Śląsku”, „Wojska Polskie zajęły Kijów”, a My na ziemi horynieckiej walczyliśmy z Ukraińcami o polskość tej ziemi w 1918 roku.

Tymczasem Horyniec na tydzień przed najważniejszym świętem państwowym poległ na całej linii. Ta rocznica będzie opisywana w książkach historycznych w całym kraju, a u nas? Nie tylko sąsiednie gminy, ale i nawet niektóre wioski już są dawno przygotowane do Święta Niepodległości i mieszkańcy wiedzą, co będzie się działo u nich. U nas ZERO informacji, ZERO inicjatyw, osoby i instytucje odpowiedzialne, powinny za to odpowiedzieć. Jako mieszkaniec Horyńca-Zdroju czuję się obrażony tą sytuacją. Jako jedyna miejscowość w powiecie lubaczowskim, dodatkowo gościmy kilkuset gości spoza regionu (nasi kuracjusze), jaką sobie robimy opinię takim postępowaniem?

Grzegorz Ciećka

 

40 replies on “11 listopada w Horyńcu… źle to wygląda”

 1. „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”- Jan Zamoyski. ……………………..
  A w Horynieckim dolku ? Nic ….
  – koryto najważniejsze . ” Jaki Pan,taki jego dwór ! „

 2. A nie mówiłem ? Urząd gminy obsadzony rodzinnymi pociotkami , którzy wiedzą tylko że należy im się godziwa zapłata ma to w d….. W GOK też ciężko pracują różnej maści instruktorzy po kilku fakultetach których mottem pracy jest „NIE WYCHYLAĆ SIĘ ” lub JAKOŚ TO BĘDZIE ” odwalają pańszczyznę bez zbędnej zadyszki i wszyscy są w euforii samouwielbienia. Gdzie są pieniądze unijne , które PIS ( przeproście i spadajcie ) zainkasował na uroczystości rocznicowe ? Odpowiedź jest prosta ! Cześć przekazali sukienkowym zbawcom świata a resztę trzymają dla propagandzistów przyszłorocznych wyborów . Zwycięstwo pewne a wydymany ciemnogród będzie bił brawo ze spektakularnej VICTORII

 3. Brawa dla Grzegorza za ten artykuł. Pewnie pracownicy gminy z wodzem na czele nie będą ładnie na Ciebie patrzeć i dobrze o tobie mówić, no ale to jest najprawdziwsza prawda, niewygodna prawda dla nich wszystkich a weteran bdb. To podsumował.

 4. Brawa dla Grzegorza za ten artykuł. Pewnie pracownicy gminy z wodzem na czele nie będą ładnie na Ciebie patrzeć i dobrze o tobie mówić, no ale to jest najprawdziwsza prawda, niewygodna prawda dla nich wszystkich a weteran bdb. To podsumował.

 5. Cierpliwosci.😂Też będzie się dzialo. Będzie Apel, kwiaty od Radnej i Włodarzy oraz miejscowego generała pod pomnikiem Piłsudskiego . Celebrze towarzyszyć będzie młodzież szkolna i harcerze. Znaczna część czasu poświęcona będzie odznaczeniom i awansom z rak generała licznym spadkobiercom przy odgłosach armat z za wschodniej granicy.

 6. W 1918 roku były takie nagłówki gazet w Polsce:

  „Poznań w rękach polskich”, „Paderewski w Poznaniu”, „Powrót komendanta Piłsudskiego”, „Lwów wzywa pomocy!”, „Wilno zdobyte”, „Powstanie na Górnym Śląsku”, „Wojska Polskie zajęły Kijów”,

  Walki o Wilno rozpoczęły sie 31.12.1918
  I powstanie w 1919
  Zdobycie Kijowa w 1920

  Tylko jasnowidz mógłby umieścić takie tytuły w prasie w 1918 roku.

  Celny komentarz schemata ze szczegółami opisuje jak to wszystko sie odbedzie. 😀
  Może ktoś napisze czego się spodziewał , oczekiwał lub co zrobił dla uswietnienia rocznicy.

 7. w wiekszośći gmin sadzą po 100 lip,ale gmina horyniec jak zawsze biedna i żadnego krzaka nie posadzi,ale na zabawę andrzejkową w sanacji to pieniądze są.

 8. A czego się spodziewać? Przecież na 11 listopada zawsze jest zimno i ciemno i deszczowo, nic nie można wręcz robić bo i tak się nie uda i nikt nie przyjdzie. Przecież w sąsiednich gminach wioskach czy miastach w obchodach uczestniczą tylko organizatorzy. Nasi włodarze są mądrzejsi i nawet sami nic nie chcą organizować dla siebie.
  A tak w ogóle to czego się czepiacie? W parku wiszą flagi z „Niepodległej” czy to nam nie wystarczy?
  Tyle kasy było z projektów na obchody – wszyscy brali garściami a u nas przecież mamy pozyskiwacza unijnej kasy co się na parku tylko zna.
  Żal, smutek a nie radość i pompa z jaką powinien ten dzień być obchodzony.

 9. W tej gminie do puki coś nie je..nie to się nic nie zmieni ! a w goku to to już baśniowa kraina…

 10. W Horyńcu od wielu lat korzysta się z łaski ościennych gmin które tworząc własny projekt wzbogacają przy tym naszą gminę(wiaty i pomost nad zalewem, łącznik przy tunelu, oznaczenie trasy rowerowej do bunkrów, niedługo remontowana droga do horyńcanajwiększa impreza czyli biesiada teatralna jest organizowana przez CK w Przemyślu a my użyczamy zaplecza i sponsorujemy część nagród. To że wogole park został zrewitalizowany to nie zabiegi i starania wójta a postawienie go pod ścianą w obliczu nacisków z zewnątrz. Słowem na koniec – nie mamy szczęścia do ludzi ambitnych i kreatywnych a przede wszystkim CHCĄCYCH – to nie ilość skończonych fakultetów jest wyznacznikiem tego czy ktoś się do czegoś nadaje lecz jego faktyczne działania. Czas na zmiany nadejdzie za 5 lat – albo znowu razem będziemy kisić się w jednym worku i czekać aż ktoś przyjedzie i coś u nas zorganizuje albo faktycznie zacznie się zmieniać. Dopóki co przyglądajcie się jak to u nas naprawdę jest.

 11. Wujek masz rację ! Admin mam nadzieję że następny reportaż będzie z zabawy andrzejkowej w Sanacji naszych ciężko pracujących włodarzy a ty ciemny wyborco ruki po szwam i do roboty. Jak widać w większości forumowicze narzekają na kierownictwo gminy , ale jak te barany idą i dalej wybierają pijaków , przekrętów i aparatczyków partyjnych . Patrzmy i obserwujmy działania osób odpowiedzialnych za życie gminy żeby po tej kadencji zostały po nich tylko zgliszcza i śmiech pokoleń !!!

 12. O rety ! Spokojnie Weteran ! Sny miałeś koszmarne z atakiem skorpionów czy patelnie zgubiłeś ,że z taką furią i obelgami na wyborców zaczynasz poranek ? Chętnie zobaczę Cię na Apelu w towarzystwie Organizatorów obchodów 11 listopada. Powiekszysz przez to grono zasłużonych naszej Gminy oprócz generała i spadkobiercow. Sprawdz- moze i dla Ciebie dystynkcje przygotowano i medale wykuto? ?

 13. @eLubaczow – sprytniej się tego ukryć nie dało 😀 Trzeba powiedzieć, że biednie to wygląda…

 14. Nie mieszajmy wszystkiego w jednej betoniarce , do konkretnych rzeczy przypisani są konkretni ludzie , czy instytucje, ale jakaś inspiracja musi być i przede wszystkim trzeba chcieć i jeszcze czuć temat – trochę historii,zaangażowania. o tym że 100 – lecie będzie 11 listopada było wiadomo nie od wczoraj – pole do popisu też dla biblioteki, może konkursy dla młodzieży, zabawy , rajdy , biegi, sto tysięcy pomysłów – ale jeden warunek- trzeba chcieć!
  Myślę sporo ludzi by się zaangażowało , ale ktoś to musi pilotować.
  Weteran – mogłeś też coś zainicjować ?

 15. Po co jątrzyć Waść? Nie jątrz!
  W tę setną rocznicę
  Po prostu z czerepa pustego racz podnieść przyłbicę
  I pokłoń się Dziadów i Ojców mogile
  Cichutko się pomódl i wspomnij przez chwilę
  Jak niegdyś prezydent rzekł amerykański:
  Cużeś Ty dla Ojczyzny zrobił kmiotku „jaśniepański”?
  Prócz słów daremnych próżno przelewanych
  Jak kota ogonem w kółko obracanych?

  Obraza rzecz ludzka, choć kmiotom wpisana
  W charakter próżny jak bańka mydlana
  Co to z wierzchu kolorem strojona paradnie
  W kształcie kuli – ideał, gdy na ziemię spadnie
  Bez rozgłosu pryska i w nicość się zmienia
  Choć chwili radością cieszy się istnienia
  Choć podziwu akty dziatwy młodej zbiera
  Jak krótko rodziła się, tak nagle umiera

  Więc spójrz w oblicze swoje bladolice
  Zanim będziesz świętował okrągłą rocznicę
  Wylej żale przed lustrem na los życia srogi
  I pamiętaj: nie sraj sam sobie i komuś pod nogi!

 16. Gdy za plecami masz kupę wielką jak Wielki Dział, musisz kawałek komuś pod nogi rzucić by się zorientował… że jak to troszku tak śmierdzi, tak jak ta kupa wielka jak Wielki Dział musi capić…

 17. redaktorze bardzo lubisz porownywac do cieszanowa ba nawet stawiac za wzor lecz czym sie rozni program obchodow u nich od tego u nas? z twojej logiki wychodzi ze tam tez jest KUPA! czy to nie dlatego ze tamtejszy kulturalno rozrywkowy uciekl do lublina fikac koziolki z okazji stulecia zamiast zajac sie organizacja obchodow w cieszanowie? o co to to nie! jakby mogl swietowac ;walke z Ukraińcami o polskość tej ziemi ?!!
  obchody cieszanow:
  http://cieszanow.org/images/2018/plakat%2011%20listopada%202018%20w%20Cieszanowie.jpg

 18. Histeryk PIS kiedyś tacy jak ty nazwali mnie Płatnym Zdrajcą Pachołkiem Rosji a ja was dzisiaj w podzięce nazywam was Płatnymi Zdrajcami Pachołkami Watykanu. Zmieniło się podporządkowanie a głupota podpuszczanych kmiotków została. Na waszej ciemnocie panowie w sukienkach żyją w luksusie a i władcom coś zostaje z pańskiego stołu. Poddani wierzą w zbawienie i wieczną radość w raju ze świętymi pedofilami !!!

 19. W gminie Cieszanow od dłuższego czasu realizują projekt o niepodległą na który dostali prawie 40 tysięcy, biblioteka miejska w lubaczowie za ponad 70 tys, gmina horyniec żadnego wniosku nie zgłaszała – tutaj po prostu nie ma o czym pisać bo żal du….E ściska że i biblioteka i Gok ma to gdzieś – pieniądze leżały na ziemi

 20. @ Anonim – czy Ty w ogóle wiesz co się dzieje na terenie całej gminy cieszanowskiej z okazji 11 listopada już od kilku tygodni?
  Tak, ludzie z Horyńca i to nie jedna osoba, zostali zaangażowani w działania związane z 11 listopada na terenie gminy Cieszanów, bo Horyniec oprócz tego co zwykle czyli pływanie, msza i szkolne akademie nie zrobił nic, co angażowało by kogokolwiek do patriotycznych działań.

 21. Dlaczego Pan Wójt nie nawiązał współpracy z nadleśnictwem i nie posadzi 100 drzew na rocznicę 100 – lecia Odzyskania Niepodległości , dlaczego nie wziął udziału w projekcie Niepodległa ? https://niepodlegla.gov.pl/aktualności/ ?
  Śmieszne wymagania. Najpierw na Marlenę się nie głosuje, a teraz wielkie wymagania, żeby robiła na dobre imię obecnego wójta. Trzeba było wybrać, teraz cieszcie się tym co macie.

 22. Wielokrotnie pisałem na tym forum że nad Horyńcem wisi klątwa na stanowisku wójta. Albo mieszkańcy tkwią jeszcze w PRL albo ktoś zdalnie steruje tą gminą. Wszyscy z wściekłości i zawiści głosowali na starego wójta kontrkandydatka okazała się niewypałem ze względu na jej przeszłość . Wzajemne obrzucanie się g….m nic nie da. Ludziom trzeba pewne rzeczy tłumaczyć choćby w kościele na mszy. I tu znowu pudło bo żaden z naszych kieckowych nie potrafi wygłosić płomiennego kazania , które pobudziło by ludzi do działania. Druga sprawa to pieniądze. Jak rada gminy i wójt nie potrafi ich zdobyć poprzez różne projekty to zapał społeczników pali się. Nie czarujmy się że w obecnych czasach ktoś bezinteresownie będzie promował gminę organizacją różnych imprez bo nawet ksiądz , który ma obowiązek codziennie odprawić mszę nie zrobi tego w czyjejś intencji za darmo . OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA KULTURĘ DO ROBOTY BO KIEDYŚ PRZYJDZIE CZAS ROZLICZEŃ !!!

 23. Złota kaczko powstrzymaj się od zachwytami nad cudownymi działaniami wójta – marszałek o tej akcji mówił publicznie od 9 maja. Jest mnóstwo gmin w województwie ktore już z tego skorzystało i posadziły drzewa. U nas najwidoczniej presja zmusiła włodarzy żeby rzutem na taśmę z tego skorzystać i pokazać że przecież coś sie dzieje, w programie oficjalnych obchodów 11 listopada tego wydarzenia u nas nie ma więc jest to jasne że Da Się tylko najwidoczniej potrzeba nacisków i głosów niezadowolenia. Dla mnie to jest żałosne i śmieszne że włodarze wykazali się totalną ignorancją dla powagi tego wydarzenia. Dyrektor goku czy biblioteki powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za bezczynność – wstyd i skandal !!!

 24. Prawda jest dokładnie taka jak w komentarzu wyżej. Plan sadzenia drzewek pojawił się nagle, w obawie przed kompromitacją i krytyką.

 25. Historia kołem się toczy . Scenariusz obchodów rodem z PRLu. tylko skromniej ( apel, kwiatek, slowko wicie , ble ble, przemarsz, młodzież z występami a w ostatniej chwili no przecież ,kilka lipek posadzmy. Przypomnę pomysły i szczodrość sekretarzy w latach 56 do 76r. na 1000 lecie. Wszystko j.w. i dużo więcej bo 1000 szkół i miliony sadzonych drzewek – topol wzdłuż dróg i placow. Lipki dadzą miodzio ,topole zaświadczaly o szybkim rozwoju kraju. Sekretarze zachęcali a obecni jeszcze obiecują z obowiazku przy korycie . Oby tylko NIE zapomnieli i przypominali o TYCH ,którym tą wolność zawdzięczamy.

 26. Dlaczego więc informacja ta pojawia się tylko na stronie urzędu gminy w czwartek a nie na oficjalnych plakatach? Skąd o tym wydarzeniu dowiedzieć się mają osoby które nie mają dostępu do internetu lub na stronę urzędu gminy nie wchodzą? super promocja dla gminy – robienie wydarzenia pokątnie dla wybranych ?

 27. i nagle drzewka ,się znalazły ,po komentarzach na stronie ,tylko dlaczego na ulicy sanatoryjnej.nie ma miejsca w parku?

Comments are closed.