horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Krystian Kłysewicz o obecnej sytuacji w Radzie Powiatu Lubaczowskiego

Ważą się teraz losy koalicji w Radzie Powiatu, do większości trzeba 9 głosów. Przed nami dwie możliwości, albo PSL (6 mandatów) zostanie nadal przy władzy, albo koalicja z PiSem (8 mandatów) i nowe rozwiązania. Krystian Kłysewicz, który był jednym z kandydatów do rady z ramienia Forum Samorządowo Gospodarczego, tak opisuje obecną sytuację:

„Zwykle po wyborach małe komitety zrzeszające wręcz przypadkowych kandydatów rozpadają się, a wygrani wskakują pod skrzydła większych graczy. Zależy mi na dobrej ścieżce rozwoju na kolejne pięć lat, dlatego pomimo nieuzyskania mandatu sprawy powiatu nie są mi obojętne. Poznałem kilka ciekawych osób w tych wyborach i utrzymujemy ścisły kontakt, razem konsultujemy działania naszego kolegi, który dostał się do rady. Wspólnie prowadziliśmy kampanię i wspólnie podejmujemy decyzje w tak newralgicznym momencie jak podjęcie współpracy z większymi graczami. Ankietą chcemy pokazać, że prowadzimy otwartą politykę względem naszych wyborców a nie tajne kuluarowe rozmowy. Decyzja którą podejmiemy, zaważy na losach naszego powiatu.”

Aby wejść na ankietę na facebooku, wystarczy kliknąć na poniższy obrazek:

19 Comments

 1. Stop ż a r t o m !

  24 października 2018 at 22:58

  Po co mieszać kijem w mętnej wodzie skoro decyzję na korzysc koniczynki podejmie Zdziś .FSG -czy aby nie jest satelitą ?

 2. Ciężki to wybor P. Krystianie. Przyjąć rolę Stańczyka i dźwigać za Józefem Ostatnim koronę ,czy wraz z młodzieżą isc z wiatrem i zmieniać historię Powiatu ? ( Historii ,której P. nie wymaże). CZEKAMY.

 3. @stop żartom – gdyby to była prawda, nie byłoby tego zamieszania i jawnego działania, to właśnie wkurza starszych politykierów, że się po kryjomu nie działa. Pamiętasz sławne negocjacje przed kamerami między PO i PiS gdy na premiera Kaczyński zaproponował Marcinkiewicza i PO olało sprawę i doszło do koalicji z LPR i Samoobroną? Mam wrażenie, że wprowadzenie jawności spowodowało rozstroj żołądka w powiecie i miejmy nadzieję, że nie doprowadzi do dziwnych decyzji ekip z rozstrojem.

 4. Decyzja nie należy do niego tylko do Piotrowskiego. Mogą byc najlepszymi kumplami ale jak to w życiu bywa polityka moze poróżnić ludzi. Jedno napewno ich łączy chęć zmiany starosty.

 5. Dzieci! Polityka to co mi możesz dać i co mi możesz zrobić. Ankieta fb to tylko zasłona dymna dla rozmów w zaciszach gabinetów lokalnych krawaciarzy z tymi dwiema sierotkami omyłkowo mieniącymi się decydentami sił. Na FB po obu stronach barykady konta fake’owe już się masowo tworzą. Wynik (nie ankiety a układu) będzie oznaką słabości pana ZZ : PIS mu da lub zrobi lub siły – PIS nic nie da i krzywdy nie zrobi.

 6. 5 lat szybko mija, potem można zostać z niczym, inteligentni ludzie o tym wiedzą, mniej rozgarnięci podejmują decyzję tu i teraz jak najszybciej, po kryjomu, najlepiej żeby nikt nie wiedział że w ogóle jest coś na rzeczy, bo ktoś inny szansę urwie, i się nie da nahapać, oferując „cyrograf”.
  Piotrowski wyszedł z otwartą przyłbicą, ludzi z nim idących nie zostawił. PSL nigdy tego nie robił w powiecie, zobaczymy co zrobi PiS.

 7. poczekajmy do rozstrzygnięcia wyborów na burmistrza Lubaczowa i czy oficjalnie wygra PiS, czy nieoficjalnie i młodzi chcieliby już działać, a tu inercja machiny wyborczej jeszcze toczy proces ustalania rozkładu sił i czy my, będziemy płynąć z prądem, czy pod prąd to tu też warto spojrzeć na resztę Polski i zauważyć, że większość Polaków opowiedziała się przeciw PiS i, że my tu na tym naszym Podkarpaciu to płyniemy przeciw głównemu prądowi, co może warto zauważyć, zapatrzonym w swój wizerunek na naszym Pograniczu

 8. Przeciw głównemu prądowi? Główny to PiS…Najdłużej zawsze się bronią sejmiki a teraz już prawie polowa to PiS. Gdzie dzisiaj SLD? PO poszło z Palikotem BIS….i dlatego jeszcze jest…Gdzie PO w powiecie? Tak straszyli Orbanem na Wegrzech a tam co wybory to większe poparcie. Unia też zmienia poglady w sprawie migrantów a ze jakieś tam instytucje sobie walczą…Muszą aby istnieć…Nie wstydźcie się swoich ugrupowań bo w nich najważniejszy jest człowiek. Czy kolor legitymacji jest taki ważny? Dla niektorych jest…i dlatego tyle nienawiści wśród nas…

 9. Ile bedzie trwała ta cała spiskowa zabawa w przeciąganie radnych na swoją stronę? Czy nasza radna będzie w stanie cokolwiek dla nas załatwić jeśli starostą zostanie ktoś z PiS? Czy dla nas wogóle uda sie cokolwiek przeforsować ?

 10. Radna już nazałatwiała w poprzedniej kadencji i miała swojego Starostę

 11. i może jednak by zejść na nasze podwórko i nie mieszać Europy do rozkładu sił politycznych u nas i powtórzyć co wyżej, że może za kilka lat PiS wygra wszystko, a na razie większość Polaków opowiedziała się przeciw PiS i jest za kilkoma partiami i za bezpartyjnymi i , że polityka to fajna polityka dla takich szczeniaków politycznych i można tu zapytać internautów, czy wiedzieli, że ich ugrupowanie nie ma jeszcze własnego zdania w sprawie sympatii i antypatii i z kim ich ugrupowanie ma po drodze, a z kim nie zawiąże koalicji i to chyba jakiś żarcik ta ankieta na sympatię do PiS i PSL i jasny dowód na to, że tak właściwe oddajemy swój w wyborach sami nie wiedząc kogo tak właściwie popieramy, a zwłaszcza tu na Podkarpaciu, gdzie PiS ma do pokazania tylko jaką siłą dysponuje i, że w każdej chwili może zniszczyć każdego, kto jest im kontra i czekamy na wyrazy szacunku i uszanowania dla szczątkowych partii i dla ludzi, którzy te inne ugrupowania otwarcie popierają

 12. i tu warto wrócić do tego, co powyżej i powiedzieć, stop żartom i zacząć zerkać w kalendarz, a tam daty , nic tylko daty i znowu święto i no, ludzie no dajta pokój, no ile można świętować i co, znowu święto i ledwo człowiek do roboty wejdzie i w kalendarz zerknie i nie ma co się rozpędzać z robotą, bo zaraz do domu, na kolejną świąteczną datę trzeba zdążyć i nie ma czasu zbytnio kiedy myśleć o tym, co w pracy, bo kalendarz nieubłaganie przypomina, że tu kolejne rocznice się zbliżają i kolejne jubileusze i nie ma czasu nawet zastanowić się, gdzie Europa, a gdzie my jesteśmy w tej Europie i nie ma czasu nawet zastanowić się , że to nie były wybory do europarlamentu i może niektórzy chcieli głosować na trasę via Karpatia , a tu zabrakło kratek na wyborczym arkuszu do głosowania i jedno jest pewne wija karpatia na pewno nas przybliży do Europy i już czuć jak tłumy turystów z południa Europy pakują walizy i jadą na urlop nad polskie morze i chciałoby się tylko dodać, stop żartom, bo kalendarza nie da się cofnąć, ani nie da się przyspieszyć i póki co, szykujemy się na 11 listopada i czekamy na coś,co nas przybliży do Europy

 13. Raz na lewo raz na prawo

  30 października 2018 at 11:58

  Jak wytlumaczyc cisze ,która obecnie udziela się na forum ? W naturze zwykle towarzyszą jej jakieś nadchodzące zjawiska. Pewnie i w tym przypadku coś pie.r….nie i nie inaczej. Droniarzom w końcu braknie energii i spadną ,a z oczywistego braku doświadczenia ich upadek ,po której stronie ,łatwo przewidzieć . Już wypada zapłakać nie tyle nad ich losem co głupotą tych wyborców, ktorzy pomagali im przemieszczać się w przestrzeni publicznej bez programów, żeby ostatecznie zostać Stańczykiem powiatowego władcy. Nurtuje więc pytanie?- jaką oprócz należnej powyzszej dworskiej funkcji może pełnić dorastajacy bez wyznaczonego celu, wyposażony w nowe technologie typu dron ,internet i aparat? – pozostać nadwornym bajko-pisarzem lub jak ktoś woli lejwodą spisującym sukcesy wybranego Pana i jego świty. Żarty na bok Panowie ! Czas porzucić piaskownice z zabawkami i zabawą typu „co mi zrobisz jak mnie złapiesz” bo wyborcy na Wasze czyny patrzą i nie sugerujcie się tym co Wam internetowi i WASZ ” tata „Z „z podwórka podpowiada.

 14. typowe dla Horyńca… młody chce coś zrobić, wrócił z emigracji i chce się udzielać a ludzie chcą go od razu sprowadzać do poziomu mułu w zalewie, właśnie przez takich idiotów którzy krytykują to ze młodzi pchają się do samorządów nikt nie chce się pchać w to gówno, ryzykują nieliczni, mam nadzieję że im się uda bo dość mam już oglądać ciągle te same spasione gęby które ciągle mówią „że się nie da” w tych naszych zawszonych nieróbstwem urzędach

 15. uuu chciało by się powiedzieć, antyświeżokrewizm 😉 niestety, na obecną chwilę nikogo oprócz droniarza nie mamy z młodych, bo siedzą i boją się publicznie coś powiedzieć, a do polityki trzeba mieć odwagę by coś powiedzieć i walczyć o lokalne interesy.

 16. Dla przypomnienia może bajkę na dobranoc przypomnę młodzieży np. „Przyjaciele” Krasickiego – o szczęśliwym zajaczku. Albo niech niegrzeczny „gwerty „poczyta a babcia zrobi sobie siu,siuuuu…

 17. Oj jak ci tak żal odbyt ściska to skorzystaj z oferty Urzędu Pracy i napisz projekt i tego drona sobie kup. Żal mi takich jak ty bo jedyne na co cie stać to wyżalanie sie na forach na własny los – bo jak to ktoś może mieć lepiej ode mnie. Czep się własnych kończyn żeby dały ci w końcu coś jeść bo bredzisz

 18. starszyzna plemienna zasiedziała na swoich stołkach poczuła że młodzi się pchają do samorządu to próbuje chociaż na forach ich dołować, ale mam nadzieję że sie nie dadzą bo i w gminnej radzie i w powiecie już jest jakieś światełko w tunelu że coś w końcu kiedyś się zmieni i pogonią tych leni

 19. Im wcześniej Horyniec się politycznie odmłodzi, tym lepiej, technologia, moda, nowe trendy postępują taaaak szybko, że obecni 60latkowie już nie rozumieją tej rzeczywistości, już 40stolatkowie jeżeli nie gonią nowości, to są nieprzystosowani. Wielu nadal nie dopuszcza do siebie tego, że AI to rzeczywistość.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑