Krystian Kłysewicz – zróbmy Powiatowe Centrum Turystyki w dawnej szkole w Nowym Bruśnie

Krystian Kłysewicz jest już na bardzo zaawansowanym etapie swojej wyborczej kampanii, swój start ogłosił miesiąc temu. Teraz przedstawia przy pomocy filmików swoje kolejne pomysły programowe. Pierwszy i najbardziej śmiały to utworzenie Powiatowego Centrum Turystyki, które mogłoby znajdować się w budynku byłej szkoły w Nowym Bruśnie. W nim znajdywało by się mini muzeum rzemiosła regionalnego, miejsca noclegowe dla turystów, obok pole namiotowe i pole campervanowe, gastronomia dla turystów serwowana przez Koło Gospodyń Wiejskich, można tam też organizować festiwale i warsztaty.

„Pora, aby ten budynek odżył i dał miejsca pracy lokalnej społeczności, jak również zaoferował coś ciekawego na szlaku Green Velo, bo tego nam potrzeba, przyciągnąć turystów, bo turyści to pieniądze i rozwój naszego regionu.”

Krystian Kłysewicz – zagospodarowanie budynku w Nowym Bruśnie

Pora przedstawić Wam kilka z moich punktów programowych.Na pierwszy rzut mój pomysł na Powiatowe Centrum Turystyki, które mogłoby znajdować się w budynku byłej szkoły w Nowym Bruśnie.A w nim:- mini muzeum rzemiosła regionalnego,- miejsca noclegowe dla turystów,- pole namiotowe i pole campervanowe,- gastronomia dla turystów serwowana przez Koło Gospodyń Wiejskich,- miejsce na festiwale i warsztaty,Pora, aby ten budynek odżył i dał miejsca pracy lokalnej społeczności, jak również zaoferował coś ciekawego na szlaku Green Velo, bo tego nam potrzeba, przyciągnąć turystów, bo turyści to pieniądze i rozwój naszego regionu.21 października pamiętajcie o Forum Samorządowo Gospodarczym i o mnie, Krystian Kłysewicz – kandydat do Rady Powiatu

Opublikowany przez Krystian Kłysewicz – kandydat do Rady Powiatu Środa, 10 października 2018

Drugi pomysł wyborczy, to utworzenie Młodzieżowej Rady Powiatu. Gdy spojrzymy na wiek obecnych radnych i tych co mają szanse się dostać znów, to niektórzy skończą kadencję blisko 70tki!

Młodzieżowa Rada Powiatu. Pora postawić na młodych. Średnia wieku kandydatów na Radnych do Powiatu to aż 51 lat! Młodzi to grupa ludzi, których polityka nie obchodzi i rzadko chodzą na wybory — pora to zmienić i dać im możliwość samostanowienia o sobie. Nie pozwólmy aby ich potencjał został zmarnowany.

Młodzieżowa Rada Powiatu – propozycja Krystiana Kłysewicz kandydata do Rady Powiatu Lubaczowskiego

Dzisiaj kolejny punkt programu, który chciałbym wprowadzić jako Radny Powiatowy.Młodzieżowa Rada Powiatu. Pora postawić na młodych. Średnia wieku kandydatów na Radnych do Powiatu to aż 51 lat! Młodzi to grupa ludzi, których polityka nie obchodzi i rzadko chodzą na wybory — pora to zmienić i dać im możliwość samostanowienia o sobie. Nie pozwólmy aby ich potencjał został zmarnowany. Mam nadzieję, że popieracie mój pomysł i 21 października oddacie na mnie swój głos. Krystian Kłysewicz – kandydat do Rady Powiatu Forum Samorządowo Gospodarcze

Opublikowany przez Krystian Kłysewicz – kandydat do Rady Powiatu Czwartek, 11 października 2018

To dwa pierwsze filmiki opublikowane na fanpage kandydata: facebook.com/krystianklysewiczdoradypowiatu – zapowiada codziennie kolejne.

źródło: materiały wyborcze KWW Forum Samorządowo Gospodarcze

12 replies on “Krystian Kłysewicz – zróbmy Powiatowe Centrum Turystyki w dawnej szkole w Nowym Bruśnie”

 1. popieram.coś innego niż budowa dróg , placów zabaw i spływ kajakowy .wszyscy tylko obiecują , aby wygrać i stolłek na nową kadencję pewny

 2. I będzie tam wiało pustkami takimi samymi jak i teraz a zarobić na siebie nie zarobi a miejsca obsadzić będzie trzeba !! dajcie konkrety !

 3. Ludzie dla was najlepiej nic nie robić. Wszystko na samym starcie skreślacie i krytykujecie. Co ktoś się wychyli od razu trzeba dać łupnia w kark niech siedzi cicho. Najlepiej niech budynek sie zapadnie pod ziemie i sama posieje się trawka. Brak słów na takich troli. Tak bardzo ci źle rusz cztery litery i sam coś wymyśl sensownego.

 4. Akurat bardzo często przebywam w okolicy Brusna i tą trasą jeżdżę. Odkąd został zrobiony szlak Green Velo widać drastycznie zwiększony ruch turystyczny na tej linii. Wielu turystów też mówi, że zasadniczo fajnie tu u nas, ale nie ma szczególnych atrakcji, jest dziko i zielono… i przemykają tylko, nie ma się gdzie zatrzymać i po co. Od samego Narola, który bardzo słabo jest pod turystów nakierowany po Wielkie Oczy Green Velo jest tylko takim szybkim zjazdem do „cywilizacji” W lecie miałem okazję rozmawiać z bibliotekarką w Wielkich Oczach (siedziba w synagodze gdzie jest też mała izba pamięci i punkt turystyczny) wspominała że sporo ludzi wpada, ze względu na synagogę, ale żalą się, że nie ma na trasie atrakcji oprócz Horyńca i Radruża – gdzie też niewiele jest ciekawego gastronomicznie i do zwiedzania. Z tego powodu wpadłem na pomysł, by w Polance Horynieckiej na drzewie zawiesić znak: WODOSPAD, ku mojemu zdziwieniu w lecie, po tygodniu turyści wydeptali nie ścieżkę, ale drogę do tego wodospadu przez łąkę! Wystarczyła tylko kolorowa namalowana ręcznie tabliczka, by masa ludzi ten wodospad zobaczyła. Podobnie z figurą Maryi w Hucie Złomy na tym szlaku, jaką z mieszkańcami odnawiałem, jedna na desce ręcznie malowana tabliczka na słupku i już tam ludzie się zatrzymywali.
  Brusno i Polanka są najatrakcyjniejszymi miejscami na całej ziemi lubaczowskiej, ale nie ma tu rozwiniętej agroturystyki, taki pomysł Powiatowego Centrum Turystycznego to strzał w setkę, same Green Velo sporo ludzi tam napędzi, a mamy jeszcze setki kuracjuszy w Horyńcu i innych turystów. Zapraszam w lecie i w ciepłe weekendy poobserwować ile turystów się przewija przez Green Velo a nawet sporych grup rowerowych. Zrobienie przy szkole bruśnieńskiej jakiegoś schroniska czy pola namiotowego, sprawi, że turyści planując jazdę green velo zechcą się zatrzymać, to chyba by było jedyne pole namiotowe w powiecie przy green velo! Wielu malkontentów mówi, że z turystyki niewiele będzie, to dla kilku kombinatorów… u nas turystyka jest na poziomie rozwoju ameby, nie dziwie się tym głosom, dlatego właśnie warto to rozwijać, ale z mózgiem i strategicznie, czego przykładem jest Kresowa Osada, gdyby coś takiego było w Bruśnie zrobione, to ten ośrodek byłby zawalony turystami. Takie PCT to kropla w morzu potrzeb, trzeba masę innych działań, by mieszkańcy powiatu odczuli wpływ na gospodarkę. Chyba, że ktoś ma inny pomysł, może rolnictwo jak w Werchracie gdzie pracują czarni albo Ukraińcy, bo miejscowi za grosze nie będą siedzieć na polu.

 5. I tak tamtędy turyści chodzili, może w mniejszych ilościach, poza tym to takiego komentarza się w życiu nie spodziewałem, zaczynam z każdym dniem wierzyć jednak w te słowa, mówiące, że w Horyńcu jest sporo bardzo dziwnych jednostek, które jak w filmie: bodajby ci krowa zdechła, byle by ci się noga podwinęła życzą tym, co się wychylają. Za granicą to normalne, że się do atrakcji przez nieużytki, czy prywatne łąki chodzi. Szukając winnych tej sytuacji, że się przez prywatną łąkę chodzi do atrakcji, która jest PROMOWANA w gminnych przewodnikach i wielu publikacjach… ponosi niestety gmina, ludzie sami wydeptali wcześniej jakąś tam ścieżkę, bo wąwozem się nie da rady przejść, choć byłą by to duża atrakcja.

 6. „Za granicą to normalne, że się do atrakcji przez nieużytki, czy prywatne łąki chodzi”
  ========================
  Za granicą, normalną granicą , nie Ukrainą (przykładUSA) możesz co najwyżej z nagana pod żebro dostać jak się będziesz szwendał po prywatnym terenie.

 7. doodle to akurat moj kumpel ze stanow. gadalismy se przez skypa i komentowali aktualna sytuacje w horyncu na bazie min tej strony bo on ma tu rodzine. tak ze pudlo panie „redaktorze”

 8. Ja mam kuzyna w USA i pracuje w urzędzie miasta w NY i mi inne info podesłał, bardziej mnie urzędowe info przekonuje niż kumpel ze skype

 9. Mówie o normalnym kraju/stanie a nie jakimś zlewaczałym niujorku. Wchodzenie na własność prywatną tym się kończy. tyle w temacie.

Comments are closed.