horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Robert Serkis i jego komitet rozpoczynają kampanię wyborczą

Wieczorem odbyła się premiera nowej strony internetowej Roberta Seriska i jego komitetu, z którego startują jego kandydaci do Rady Gminy, zobaczcie jak się prezentuje: www.robertserkis.pl – pierwsze spotkania z wyborcami już dziś we wsiach Prusie i Werchrata. Kampania zapowiada się ciekawie i bardzo intensywnie, bo de facto potrwa tylko 10 dni, dopiero teraz widać w Horyńcu zwiększoną ilość plakatów i banerów.

Na stronie tej znajdziemy program wyborczy kandydata i jego komitetu, gdzie planuje się takie inwestycje i rozwiązania jak:

 • Kolejne inwestycje drogowe na szczeblu gminnym, współfinansowanie remontów dróg powiatowych oraz inicjowanie i wsparcie w modernizacji dróg wojewódzkich.
 • Poprawę warunków do spędzania wolnego czasu poprzez wybudowanie deptaka spacerowego w Dzielnicy Zdrojowej, siłowni zewnętrznych i placów zabaw.
 • Lepszy start dla najmłodszych dzięki wyprawce dla malucha.
 • Troskę o zdrowie seniorów poprzez organizowanie bezpłatnych badań profilaktycznych oraz spotkań służących poszerzaniu wiedzy prozdrowotnej.
 • Zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych dzięki inwestycjom w rozwój placówek przedszkolnych.
 • Merytoryczne i rzeczowe wsparcie działalności ochotniczych straży pożarnych.
 • Zachowanie i promocja dziedzictwa kulturowego poprzez modernizację Gminnego Ośrodka Kultury i zwiększenie zakresu jego działalności.
 • Renowację kolejnych zabytków i obiektów historycznych przy współpracy ze specjalistami z tej dziedziny.
 • Rozszerzenie formuły Horyniec-Zdrój Art Festiwal w celu zwiększenia atrakcyjności oferty kulturalnej dla mieszkańców i kuracjuszy.
 • Rozwój bazy sportowej w celu organizacji ciekawych zajęć sportowych i rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • Troska o stan środowiska poprzez stwarzanie możliwości mieszkańcom z korzystania z OZE oraz realizacją programów związanych z ochroną środowiska i czystego powietrza.
 • Poprawę warunków bytowych mieszkańców poprzez rozbudowę sieci gazowej, sieci sanitarnych i wodociągowych.
 • Rozwinięcie współpracy z organizacjami społecznymi i inicjowanie ciekawych form aktywności w przestrzeni kulturowej, artystycznej, turystycznej i międzypokoleniowej.
 • Organizację szkoleń dla rolników i przedsiębiorców m.in. w zakresie możliwości uzyskiwania dofinansowań do prowadzonej działalności.

materiały ze strony: www.robertserkis.pl

13 Comments

 1. Super będzie rozszerzona formuła Art Festiwalu ! Idealnie, widzę te tłumy w Horyńcu jak ostatnio, będzie problem gdzie my tych ludzi pomieścimy, zaproszonych gości było więcej jak widzów na tym festiwalu zainteresowanych, ciekawe ile kosztował ich pobyt i występy i kto za to zapłacił? (my) Gdyby nie media które o tym mówiły nikt nawet by nie wiedział o tym festiwalu a emocje były większe czytając gazetkę z biedronki niż na tym „festiwalu”. Druga sprawa to co Wójt proponuje młodym ? Piłkarze i warcabiści to dosyć duża grupa wyborców (i ich rodzice) a są zaniedbywani, dofinansowanie budzetów klubów nie wystarczy, na stadion wydaje się marne pieniądze, dlaczego te trybuny które są nowe wyglądają jak by miały 20 lat? Zobaczcie jak wyglądają inne boiska w powiecie i ich otoczenie, tylko w Horyńcu wygląda to tak jak by zatrzymał się tu czas. (np bierznia i parkingi)

 2. hasła -slogany , na pewno będzie cudownie

 3. Zainteresowany zanim zaczniesz bazgrolić swoje wypociny to zainteresuj sie kto organizuje Art Festiwal i skąd Ci ludzie biorą na ten cel pieniądze. A pytanie dlaczego mało ludzi było skieruj do wszystkich mieszkańców dlaczego nikomu się nie chce cztery litery ruszyć – a później wyżalają się, że tu się nic nie dzieje. Po drugie – trybuny – zapytaj kandydata na radnego gminy z opcji przeciwnej dlaczego jako wójt dopuścił do użytku taką fuszerkę i nie zrobił nic żeby ten stan zmienić.

 4. Zaskakująco podobny program, do progamu pani Marleny. Czyżby plagiat?

 5. Art festiwal to super inicjatywa, ale sposób promocji lokalnej to dno i dwa metry mułu, po raz kolejny nie podpisali się lokalni „organizatorzy”, bo do Czułego barbarzyńcy nie powinno być zastrzeżeń, robią super wydarzenia. Dno i dwa metry mułu to jednak za płytko, mam wrażenie że to dywersja mająca na celu odstraszenie twórców festiwalu, by nie zwracali głowy lokalnym „organizatorom.”
  Zero kontaktu z ludźmi co mogliby promować festiwal, zero pomysłu na zwerbowanie kuracjuszy na wydarzenia, i kuracjusze i mieszkańcy dowiadywali się przypadkiem, czy famą większej gwiazdy.
  Nie ma się czemu dziwić, do dziś nie ma w gminie speca od promocji i odpowiedniego teamu organizacyjnego i informacyjnego. Przy każdych wyborach na to narzekam, niestety teraz znów jest tak samo. Inne gminy nas biją na łeb i szyję.

 6. Admin – nie dziw się skoro w GOKu pracują ludzie którzy chcą tylko „przezimować” do emerytury na ciepłej posadzie. Tam trzeba ludzi z pasją i pełnych energii, obecny wójt obiecywał że coś z tym zrobi a od kilkunastu lat nie zmienia się nic, ktoś z poza gminy coś organizuje to władza pcha się do zdjęć sugerując że to ich zasługa, a imprezy własne jak święto pieroga, dożynki czy dni horyńca to wstyd dla całej gminy

 7. „Zainteresowany” – kto za to zapłaci? Wypada także zapytać kto na tym zarobi. Gościę śpią w hotelach naszych mieszkańców, kupują „bułki” także w sklepach naszych mieszkańców. Nie zapominajmy, że większość ludzi w tej gminie utrzymuje się ze środków pozyskanych od osób które tu przyjadą do sanatorium czy na różne wydarzenia. Zimą mamy Biesiadę Teatralną (która w pierwszych latach także nie przyciągała tylu zainteresowanych). Nie da zrobić się od razu rewolucji.

 8. Ja w ostatnim roku widzę duże zmiany na plus w kwestii promocji, choć do ideału nam daleko. Tak patrząc z perspektywy powiatu, to Cieszanów jest w tym dobry, no i gmina Lubaczów – teraz Horyniec wskoczył na trzecie miejsce, bo Narol się ostatnio zaniedbuje w tym temacie. Patrzę jednak na program wójta i widzę tam „Zachowanie i promocja dziedzictwa kulturowego poprzez modernizację Gminnego Ośrodka Kultury i zwiększenie zakresu jego działalności”. Mniemam, że zapowiedź zmian na plus w zakresie, o którym dyskutujemy.

 9. Akcja banerowa rozpoczęta – i oto widać jak ludzie marnują pieniądze na kawał szmaty która po tygodniu zwisania po krzakach, siatkach i budynkach pięknie pomalowanych ląduje w koszu.

 10. Panie wójcie kiedy w Horyńcu będzie ośrodek zdrowia z prawdziwego zdarzenia ? Nie wiem dlaczego i kto sprzedał prywatnemu wybudowany miedzy innymi ze składek mieszkańców i czynem budynek ZOZ !!! Mamy duży budynek MOPS w którym nic się nie dzieje a mieszkańcy i kuracjusze bujają się między prywaciarzami w klitkach obijając się o ściany. W programach wyborczych , których przeciętny mieszkaniec i tak nie przeczyta bo nie zrozumie piszecie bzdury , których i tak nie dotrzymacie. Jak wykonujecie kopiuj wklej to dopasujcie to chociaż do realiów Horyńca . Postarajcie się zadbać o zdrowie mieszkańców i bazę agroturystyczną w której można będzie zatrudnić nasze dzieci !!!

 11. Pomysł jest miejsca brak

  11 października 2018 at 19:23

  Robert ja mam pytanie bo wiem że to czytasz !
  Czy mógłbyś na łamach strony internetowej UG udostępnić listę działek należących do gminy w niedalekim centrum Horyńca ?. A dokładniej gdzie one się znajdują i jaką mają powierzchnię jak również, które z nich gmina byłaby w stanie nieodpłatnie wydzierżawić np na okres minimum 10 lat ? Nie pytam o tereny zakrzaczone lub zadrzewione.

 12. Wiem jak wszystkich pogodzic. Robert Serkis odpowiada za urząd gminy, Marlena Golenia za sport, Marek Wisniewski za agroturystyke, Dorota Rachwalik za szkolnictwo, Krystian Kłysewicz za promocje filmową Horynca i wprowadzenie do Europy, Beata Ługowska za kulturę i kresowe jadlo, Tersea Pamuła za dopłaty i rolnictwo, Piotr Wojtyszyn za pozyskanie na to wszystko pieniedzy. Gra? Gra!

 13. Wow normalnie brzmi jak drużyna marzeń Brawo Ty

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑