Swój program wyborczy przedstawia Marlena Golenia

Kandydatka na wójta Gminy Horyniec-Zdrój Marlena Golenia przedstawia swój program wyborczy. Jest bardzo rozbudowany, warto się zapoznać. Zapewne niedługo swój program wyborczy przedstawi obecny wójt.

Drodzy Mieszkańcy Ziemi Horynieckiej!

W tegorocznych wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października 2018 r. jestem kandydatką na Wójta Gminy Horyniec-Zdrój.

Poniżej prezentuję swój program wyborczy, który jednocześnie jest planem moich zadań na najbliższe 5 lat.

PROGRAM WYBORCZY

INWESTYCJE I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

👍Wykorzystanie walorów uzdrowiskowych Horyńca – Zdroju do radykalnego rozwoju bazy turystycznej i hotelowej. Stworzenie strategii budowy szlaków turystycznych – punkty informacyjne, infrastruktura (drewniane ławki, stoły, paleniska, wiaty chroniące przed deszczem, zaułki z ławkami)
👍Utworzenie Budżetu Obywatelskiego – procesu w którym mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części budżetu danej gminy na wybrany cel
👍Stworzenie możliwości rozwoju dla rolników poprzez uruchomienie „inkubatora przetwórstwa lokalnego” – udostępnienie lokalnym producentom rolnym lub małym przetwórcom pomieszczeń wyposażonych w maszyny niezbędne do przetwarzania produktów spożywczych i przygotowania ich do sprzedaży
👍Tworzenie terenów inwestycyjnych w Horyńcu-Zdroju
👍Utworzenie w Urzędzie Gminy komórki doradczej dla przedsiębiorców chcących założyć lub rozwijać działalność gospodarczą na terenie Naszej Gminy – bezpłatne doradztwo w zakresie programów pomocowych, przygotowanie wniosków o dotacje, pomoc prawna
👍Bardzo mocna promocja gminy na zewnątrz, która ma na celu zwiększenie ruchu turystycznego i wzmocnienie zaplecza inwestycyjnego
👍Reaktywacja rozlewni wody i doprowadzenie do jej rentowności
👍Przystosowanie budynku po starej szkole w Nowym Bruśnie w celu utworzenia „zielonej szkoły” dla dzieci ze szkół z całego kraju

OCHRONA ZDROWIA
👍Zabezpieczenie dyżurów lekarzy specjalistów w Horyńcu-Zdroju
👍Podjęcie rozmów z właścicielami ośrodków zdrowia w powiecie, mających na celu otwarcie w Horyńcu – Zdroju kompleksowej przychodni zdrowia

INFRASTRUKTURA I BEZPIECZEŃSTWO
👍Połączenie części sanatoryjnej z centrum Horyńca (szybki przejazd)
👍Zlikwidowanie opłaty za wjazd na cmentarz i doposażenie kaplicy cmentarnej
👍Ogrodzenie Punktu Przedszkolnego w Horyńcu-Zdroju
👍Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej (Podemszczyzna)
👍Budowa chodnika wzdłuż drogi do Nowego Brusna
👍Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej (ul. Wojska Polskiego)
👍Modernizacja drogi wojewódzkiej od przejazdu kolejowego do Werchraty
👍Budowa drogi, łącznika ul. Godebskiego wzdłuż doliny na osiedlu Dąbrowskiego
👍Budowa placu zabaw na osiedlu Dąbrowskiego oraz w każdym sołectwie
👍Postęp w podłączaniu mediów do działek wydzielonych na działki budowlane pomiędzy stadionem, a osiedlem Dąbrowskiego (pola za hydrofornią gminną)
👍Modernizacja starej kotłowni węglowej zasilającej w CO wszystkie bloki na osiedlu Sobieskiego
👍Wymiana i modernizacja obecnego oświetlenia oraz dołożenie brakującego na osiedlach na terenie Horyńca-Zdroju
👍Przebudowa płyty boiska i bieżni wraz z modernizacją i zadaszeniem zniszczonych aktualnie trybun
👍Modernizacja budynku klubowego (remont, ogrzewanie, ciepła woda)
👍Nadbudowa nad budynkiem klubowym piętra i utworzenie w nim całorocznej siłowni
👍Utworzenie ośrodka dziennego pobytu dla seniorów.
👍Budowa altany na parkingu obok budynku klubowego LKS na stadionie
👍Budowa sanitariatów dla kibiców i gości odwiedzających stadion
👍Budowa sieci wodociągowej Radruż – Kolonia
👍Oczyszczenie Gliniańca i przystosowanie go do spływu kajakowego, poszerzenie w parku koryta rzeki i utworzenie Wyspy Zakochanych
👍Zagospodarowanie części doliny wzdłuż ul. Godebskiego – stworzenie miejsca
do spotkań mieszkańców (altana lub miejsce na ognisko z ławkami i stołem)
👍Rozmowy w sprawie przejęcia budynku bloku mieszkalnego od BIOSG z przeznaczeniem na mieszkania socjalne

SPOŁECZEŃSTWO
👍Utworzenie żłobka i przedszkola w Horyńcu-Zdroju
👍Likwidacja barier dla niepełnosprawnych
👍Urząd Gminy raz w tygodniu czynny do godziny 18.00
👍Aktywizacja grup społecznych

KULTURA, SPORT, EDUKACJA
👍Bezpłatne kursy języka angielskiego dla dzieci i dorosłych
👍Horyniec – Zdrój – Światowa Stolica Warcabów
👍Horyniecki Festiwal Kabaretowy
👍Wspieranie i rozwijanie klubów sportowych
👍Premie i nagrody dla nauczycieli za osiągane wyniki
👍Utworzenie pracowni specjalistycznych w szkole podstawowej
👍Bezpłatna nauka pływania dla dzieci i dorosłych z terenów Gminy Horyniec-Zdrój
👍Utworzenie Gminnego Centrum Kultury i Sportu

MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ
👍Budowa miejsca pamięci Ofiar UPA
👍Utworzenie Muzeum Historycznego
👍Odnowa zabytków Ziemi Horynieckiej

Mam pełną świadomość, że zaproponowany przeze mnie program nie jest jeszcze doskonały, ale zapewniam Państwa, że będę go udoskonalać w trakcie kadencji.
W momencie podjęcia decyzji o starcie w wyborach na urząd Wójta Gminy Horyniec-Zdrój, podjęłam jednocześnie decyzję o absolutnej uczciwości względem mieszkańców Ziemi Horynieckiej.
Dlatego opracowany przeze mnie program wyborczy, który jest zapowiedzią prawdziwej, pozytywnej rewolucji w Naszej Gminie, zawiera tylko te cele, które jestem w stanie zrealizować.
Jest to plan ambitny i dalekosiężny, plan rozwoju gminy na wiele lat, plan wymagający tytanicznej pracy zarówno mojej, jak i radnych wybranych przez Państwa na przyszłą kadencję. Wzrost zamożności mieszkańców gminy, ochrona zdrowia, rozwój turystyki w celu utworzenia nowych miejsc pracy, rozwój przedsiębiorczości na terenie naszej gminy to dla mnie cele priorytetowe. To również plan wymagający współpracy wszystkich mieszkańców, ponieważ niezbędne przy jego realizacji będą dla mnie dwie rzeczy – Państwa wsparcie, i przede wszystkim, konstruktywna krytyka, która będzie drogowskazem dla moich działań.
Jak Państwo zapewne zauważyli, jednym z kluczowych zadań samorządu w powyższym programie jest promocja naszej gminy. Od tego, jak będziemy postrzegani na zewnątrz, zależy czy gmina będzie w stanie uzyskać budżetowe dotacje na różnego rodzaju projekty i inwestycje. Od tego zależy również zainteresowanie potencjalnych inwestorów danym terenem. Samorząd musi się promować, a jednym z bardzo ważnych celów przedstawionego przez mnie programu wyborczego jest zwiększenie ruchu turystycznego. Musimy mieć świadomość, że dzisiejsza rzeczywistość jest jednoznaczna – promocja jest jednym z najważniejszych zadań samorządów. Gdy jest skuteczna owocuje nowymi miejscami pracy, poprawą zamożności mieszkańców oraz wpływem większych pieniędzy do budżetu gminy.

Dziękuję obecnemu Wójtowi, Panu Robertowi Serkisowi oraz Radzie Gminy Horyniec-Zdrój, za dotychczas wykonaną pracę, którą doceniam. Jestem jednak pewna, że przyszedł czas na zmianę sposobu myślenia, że stać nas na zdecydowanie więcej. Czas wykorzystać potencjał uzdrowiskowy i przełożyć go na płynące z niego korzyści materialne.

Proszę o zaufanie, o mądrze oddany głos w nadchodzących wyborach.

źródło: materiały wyborcze kandydatki

28 odpowiedzi do “Swój program wyborczy przedstawia Marlena Golenia”

 1. Ambitny program tylko nie na 5 a 50 lat. Skąd brać na to pieniądze przy takim zadłużeniu gminy ? Z podatków już nic nie da się wycisnąć bo starzy mieszkańcy na skromnych emeryturach a młodzież za granicą . Gdyby nie UE to dalej chodzilibyśmy po starych ścieżkach i jeździli po drogach z wybojami itd…itd…. PIS zamiast układać się z UE robi wszystko za namową KK aby cofnęła nam tak potrzebne dotacje . Chyba że Pani Marlena ma takie układy partyjne z prezesem że zostawi Żoliborz i na białym koniu z walizką pieniędzy przybędzie ratować zaniedbane uzdrowisko. W takim układzie z całego serca życzę wszystkiego najlepszego i zwycięstwa w wyborach !

 2. Widzę bardzo ambitnie, jeśli jest z obecnie panującej opcji wydaje mi się że załatwienie funduszy na ten program raczej nie powinno być problemem, pytanie co na to obecny wójt który będąc niezrzeszony (czytaj: z PSL co wszyscy wiedzą) a chcąc załatwić jakąś kasę będzie odbijał się od ściany w władzach wojewódzkich. Pytanie czy ludzie będą głosować za spokojem i bardzo wolnym rozwojem patrząc nadal na to co dzieje się w tej gminie czy postawi na kobietę sukcesu która jednak potrafi być kontrowersyjną ale przyspieszy rozwój gminy.

 3. Nikt Wam tyle nie da ile ja mogę Wam obiecać – i tyle w temacie. Bajki bajeczki i baśnie w które biedni mieszkańcy (jak sportowcy) uwierzyli.

 4. Tony kielbasy i nic wiecej. Tak to wyglada jakby ktos posiedzial na laweczkach i spisal na co ludzie narzekaja. Zadnych konkretow ani okreslonego kierunku rozwoju gminy na 20-50 lat. Jak zwykle, polityka type „zrobie chodniki to moze znow mnie wybiora za lat”. Czy w Horyncu jest jeszcze ktos kto w ogole mysli o holistycznym rozwoju gminy i regionu??

  Jesli sie myle, to przepraszam i jednoczesnie prosze kandydata o przedstawienie budzetu na wymienione prace z uwzglednieniem szacowanych rocznych dochodow gminnych oraz spodziewanych, realnych kwot dotacji (na podstawie sredniej z poprzednich lat).

 5. do YOLO – spójrz albo przejdź się nad zalew, nagle władza wysłuchała narodu i po kilku latach narzekania, skręcania kostek i łamania obcasów poprawiany jest chodnik nad zalew horyniecki, pewnie przypadek, przypadkiem też jest plac zabaw który wyrósł jak te grzybki po deszczu nagle przy blokach gdzie tajemnicze paczki leżały od kilku tygodni pod krzakami a ludzie się zastanawiali co to jest, a tu „bach” nowy plac zabaw, też pewnie przypadkowo przed wyborami dopiero został zrobiony. Patrz najpierw na to co robią obecni włodarze (dlaczego dopiero teraz?) a nie oceniaj osoby która ambitnie podeszła do tematu, zapewne będą spotkania wyborcze, zadaj to pytanie osobiście na forum a nie tu filozofujesz skąd będzie kasa, kasa będzie stąd że PiS rządzi w województwie, tu ma największe poparcie i tylko wójt z PiS jest w stanie przebić się po kasę – tyle w temacie !

 6. Sowa dziecko idź pograj w Candy Crasha a politykę i rządzenie zostaw innym. Ludzie czy do Was nie dociera że jest prawo (i sprawiedliwość) w tym kraju i przez ustawy, regulacje, przetargi i budżety się nie przeskoczy. Dzieci się nasłuchały bajek i myślą że jak ktoś na górze jest z pisu to będzie z rękawa sypać kasą wszędzie gdzie są ich ludzie. Puknijcie się w czoło.
  Program jest typowy dla PiSu – rozdawnictwo na maksa bez podania skąd będą te środki wzięte.
  Już pisałam – tyle co ona nam obieca to nie da nam nikt – cała kwintesencja programu.

 7. A przypadkiem nie orientujesz sie że te inwestycje mogły być rozpisane na przykład rok temu i dostać dofinansowanie po bardzo długim procesie akceptacji dopiero teraz?

 8. Same pesymistyczne myślenie. Aż żal czytać tych komentarzy. Jeżeli pani Marlena pisze, że ma taki plan to widocznie środki finansowe to najmniejszy problem. Troche wiary w ludzi, a nie sam HEJT. Żebyście jeszcze mieli odwagę to w twarz powiedzieć.
  Dajmy szanse pani Marlenie bo obecny wójt już pokazał zakres swoich umiejętności – zerowy.

 9. Prosze nie obrażać ludzi sukcesu – ktoś kto swój status osiągnął lansem politycznym a stanowisko kierownicze w dziedzinie w której miał zero pojęcia dostał w nagrodę za przynależność do partii nie jest żadnym sukcesem z czym powinnismy walczyć i potępiać. Po drugie ciekawe czy kandydatka samodzielnie podjęła decyzję o starcie w wyborach czy po prostu została do tego oddelegowana ? Inna strona medalu sądząc po składzie swoich radnych mamy rozumieć że na pierwszy ogień idą inwestycje dla piłkarzy? Może też pora grać w otwarte karty i powiedzieć kto beędzie Panią wspierać w realizacji przeambitnych planów ? Jakiś pomysł na zastępcę ?

 10. Proszę więc o doinformowanie mnie – zdanie mozna zmienic zawsze- jedynie według słusznych argumentów. Czekam z nieceierpliwością

 11. Wójt Robert Serkis udostępnił na facebooku adres do strony swojego komitetu . Tam możecie dokładnie przeczytać co w ostatnich lata zostało zrobione, bo widać, że pamięć co niektórych jest bardzo krótka. Polecam http://www.robertserkis.pl

 12. Porównując obecnego wójta z kandydatka: on dotrzymał obietnic, ona obiecuje obietnice 😉
  Ręce opadają (ale nie na kolana kandydatki bo nie jest w moim typie ;)))

 13. Ludzie przecież p. Golenia startuje z innej pozycji, wójt ma swój urząd a ona nie (może jeszcze nie) i nie porównujcie tego co zrobił on do tego co chce zrobić ona, przecież to nie ma sensu, przypomnijcie sobie wybory poprzednie i z jakimi zasługami startował obecny wójt, nic nie miał na koncie i jakoś nikt nie marudził, fakt że tamtejszy wójt sam się skompromitował i podłożył a ludzie nie głosowali na p. Serkisa, ludzie głosowali przeciw p. Urbanowi, taka prawda !

 14. Głosy się wtedy rozeszły na każdego tylko nie na ówczesnego wójta. A obecny wójt wygrał bo nie bał się dialogu miał w miarę sensowną kiełbasę ale najważniejsze nie przykupiał ludzi po wioskach pod sklepami itp. … miał od tego ludzi 😀 którzy mieli się przyczynić do jego sukcesu, jeśli owa funkcja może być sukcesem po wygranej baltali wyborczej.

 15. No – zdjątko z ministrem jest – teraz czekamy na focię z prezesem i jego złotą wypchaną po brzegi mamoną walizką. Wtedy pójdziemy tłumnie do urn i zagłosujemy na TAK 😂

 16. Trochę dziwne te komentarze o kiełbasie i niemożliwych do spełniania obietnic, wiele punktów to aspekty czysto organizacyjne, bez kosztowe, część to lobbowanie np na województwo, czy powiat, by uczyniło priorytetowe działanie u nas z drogami czy chodnikami przy nich, czyli samą aktywnością wiele można zrobić, osobiście uważam, że w programie jest niewiele inwestycji. Jeżeli ktoś uważa, że to jest zbyt opasłe, to… niech zobaczy czym się chwili że zrealizował!! w cztery lata obecny wójt: https://robertserkis.pl/zrealizowane-zadania.html – postuluję do kandydatki o ubogacenie programu, a minimaliści niech zobaczą jak wygląda rzeczywistość, a potem komentują, gmina nie obraca paroma złotymi, tylko grubą kasą, gdzie w programach często nawet 70% dostaje dofinansowania. Nie tylko można zrobić u nas lepszy stadion z krytymi trybunami, rozbudową tej klitki z szatniami, ale w końcu zrobić jakieś prawdziwe Centrum Sportu w Horyńcu przy stadionie, gdzie siedzibę by mieli też warcabiści, maratończycy, może by powstał klub rowerowy. Poza tym, gmina powinna robić też klimat inwestycyjny, cały czas męczymy się z tym, że jesteśmy zadupiem, bo nie mamy w ogóle promocji. Gmina nie powinna być motorem inwestycyjnym, musimy w końcu zacząć ściągać inwestorów, Województwo przejęło Uzdrowisko i lecą dziesiątki milionów bez udziału gminy! Warto przekazać coś województwu czy powiatowi, niech robią, to u nas będzie praca i perspektywy.

 17. myślisz że gdyby M. Golenia wygrała to nie spełniłaby tego ? Raczej nierealne jest spełnić wszystko ale idę o zakład że większość priorytetów dałoby się zrealizować pod warunkiem, że dobrała by sobie dobry i zaufany zespół który nie siedziałby ciągle w Sanacji na obiadkach, kawkach itd jak obecna ekipa, o podrzędnych pracownikach spacerujacych po sklepach, nieobecnych w miejscu pracy nie wspomnę …

 18. Pieniądze na stadion są jak najbardziej realne, zobaczcie nowe stadiony i budynki np w Lisich Jamach, Młodowie, Oleszycach i chociażby za miedzą w Baszni, oprócz Oleszyc to jedna gmina Lubaczów która sobie poradziła z modernizacją lub budową takich obiektów u siebie i to w większej ilości, przypominam że u nas jest tylko 1 stadion z którego naprawdę można wycisnąć więcej

 19. Czy według ciebie budowa stadionu i innych obiektow dla piłkarzy jest priorytetem? Już teraz jest problem z doborem podstawowego składu – a co będzie za pare lat ? Jest niż i będzie niż a nie każdy kopie piłkę. I tak – z pewnością były wójt jest tym dobrym i zaufanym członkiem zespołu.

 20. Był kiedyś taki gość chyba Stan Tymiński czy jakoś tak i tez obiecywał wszystko. Słodko to wyglada ale tylko dziecko uwierzy. To co 10 000 + na łebka będzie w Horyńcu? ;))) A admin strasznie się podpala jak zwykle zreszta 😉

 21. Zgrzytek – Wielu ludzi sobie pluje w brodę, że głosowało na Wałęsę, a nie na Tymińskiego, dopiero teraz widzą różnicę między młotkowym ze stoczni a milionerem, który z niczego zrobił imperium informatyczne, a w Polsce jest określany jako ojciec polskiego Internetu – https://tech.wp.pl/oto-ojciec-internetu-w-polsce-wiesz-o-kogo-chodzi-6034856746841217a
  Ja patrze realnie na rzeczywistość i możliwości, które są na tyle duże na ile ktoś ma chęci do działania i poświęcenia się sprawie. Moje podejście zawsze się będzie bardzo różnić od wygodnego interesowanego osobnika, który idzie po najmniejszej linii oporu.

  Uważam, że Horyniec potrzebuje dobrej bazy sportowej, jeżeli będziemy uważać że nic nam nie trzeba, to właśnie takie podejście jest zabójcze dla aktywności społecznej. Bo jak nie ma możliwości… to nie ma działań, bo… ktoś wcześniej je uciął. Mamy teraz szkółkę piłkarską, coś słychać plany o piłkarskim dream teamie powiatowym, by mniejsze zespoły były wylęgarnią talentów dla zespołu który by mógł awansować do III ligi, wtedy wielu chłopaków stąd miało by ścieżkę kariery i więcej by się garnęło do gry, widząc w tym sens. Są możliwości!

 22. Horyniec potrzebuje wielu rzeczy. Pytanie tylko kto to może zrobić kto będzie skuteczniejszy. I widzisz ja mam ogromne wątpliwości czy ta pani nie zmarnuje tylko 4 lat. Wątpliwości ogromne. A obecny wójt pokazał ze może bez fajerwerków ale robił. Zmiana dla zmiany ? Popatrzmy tez na obie drużyny . Były wójt R u pani M ze tylko to wypomne. Wójt Serkis poza doświadczeniem ma znacznie lepszych ludzi, i wiemy czego się spodziewać. A w przypadku M – nie wiemy.

 23. Wiem, kampania ma za zadanie pokazać różne rzeczy, niestety w Horyńcu mamy sytuację przeciągnięcia kampanii do minimum. Teraz będzie 10 dni jazdy, dwóch emocjonujących kandydatów, bardzo wyraźnych i na swój sposób skrajnych. Na dodatek chyba tylko w Horyńcu (na skalę całego powiatu) też emocjonująco będzie z powiatowymi radnymi 😀 Ale Horyniec potrzebuje skupienia głosów na kilku kandydatów.

 24. „…Poza tym, gmina powinna robić też klimat inwestycyjny, cały czas męczymy się z tym, że jesteśmy zadupiem, bo nie mamy w ogóle promocji. Gmina nie powinna być motorem inwestycyjnym, musimy w końcu zacząć ściągać inwestorów,….”
  ==========================
  Czytam i płaczę (ze śmiechu!)))

Możliwość komentowania jest wyłączona.