Będzie remont Teatru Ponińskich

Jak podaje Urząd Gminy w Horyńcu-Zdroju:

Zarząd Województwa Podkarpackiego zatwierdził listę operacji informującej o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu: „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na liście przewidzianej do dofinansowania znajduje się wniosek Gminy Horyniec-Zdrój pn. „Przebudowa zabytkowego Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju”. W ramach inwestycji  projektuje się odnowienie elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę posadzek i tynków, przebudowę sanitariatów, remont instalacji c.o., instalacji elektrycznej oraz wentylacje dla sali widowiskowej. Wartość całkowita projektu to 919 464,06 zł a otrzymane dofinansowanie wyniesie 500 000 zł. Środki pochodzić będą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

6 replies on “Będzie remont Teatru Ponińskich”

  1. Nie rozumiem po co inwestować w czyjaś własność ? Dopóki nie zostanie uregulowany problem własności z spadkobiercami nie powinno się inwestować w takie zabytki. Czy w Horyńcu naprawdę nie ma w co inwestować ? Moim zdaniem taniej wyjdzie wybudować nowy budynek teatru niż inwestycja w zagrzybiały stary źle przez lata remontowany teatr Ponińskich . Nie wiem po co i dlaczego został sprzedany ośrodek zdrowia zbudowany ze składek społeczeństwa. Teraz zostało bujanie między prywatnymi biznesmenami bo samorząd zawsze nie ma na nic pieniędzy. Myślę że w takiej gminie z trzema sanatoriami powinien być ośrodek zdrowia na miarę XXI wieku anie gniot z mieszkańcami i kuracjuszami w klitkach przypominających stajnię dla zwierząt a nie lecznicę ludzką !!!

  2. Weteran dla Ciebie to nic chyba w Horyńcu nie powinno się robić. Idź nad ten zalew maczaj kija w wodzie może złotą rybkę wyłowisz – tylko uważaj masz tylko trzy życzenia. Pierwsze proponuję zmarnować na zamknięcie pseudo wojskowych, drugie na zamknięcie władz Horyńca a trzecie to teleportuj się na marsa, może tam nie będziesz na wszystko narzekał…
    Programy są takie jakie są i jeśli można dostać kasę na remont GOK-u to czemu nie. Na ośrodek zdrowia może akurat nie było więc nic się w tej kwestii nie dzieje. Gmina sama nie ma pieniędzy na duże inwestycje więc korzysta i łapie co może żeby tylko ktoś dołożył i się coś robiło. Ale Tobie nigdy nie dogodzi. Pewnie tylko mistrzostwa świata w maczaniu kija w wodzie by Cię zadowoliły.

  3. Antymaruda do czego używasz mózgu ? Sadzę że nie do myślenia bo ośrodek zdrowia jest sprzedany prywatnemu a teatr Ponińskich nie jest własnością gminy to po co remontować ? Ciekaw jestem czy chciałbyś wyremontować moje mieszkanie ? Jak tak to czekam na ofertę !Wnet się dowiesz jak odpowiednie władze potraktują milicyjnego klauna w mundurze żołnierza. Ludzie chorzy psychicznie powinni się leczyć a nie kompromitować władze gminy udając patriotów !!!

  4. Antymaruda uwierz mi że byłoby kogo zamykać w tej marnej gminie ! Za ustawianie przetargów ,nepotyzm, kolesiostwo, pijaństwo i rozkradanie majątku gminy byli wójtowie powinni być raz na zawsze rozliczeni bez prawa powrotu do polityki ! A tu co słyszę ? Po kilku latach niebytu politycznego były wójt chce zostać radnym . Tej rady , która za stan nietrzeźwości w czasie sesji obniżyła mu pobory . Czy uważasz że takie osobistości powinni decydować o rozwoju naszej gminy ! Ja nikogo się nie czepiam tylko realnie patrze na marazm i tumiwisizm władz gminy , które wypadałoby doprowadzić poprzez wybory do normalności !!!

  5. Ależ owszem niektóre osoby nie powinny już istnieć w polityce i przejść w cień, warto dać szanse nowym, tym którzy mają coś do zaoferowania. Patologia jest już od prawie 20 lat w naszej gminie. Ale nie można krytykować wszystkiego i wszystkich, nie może się dziać co nam się podoba to niech się dzieje tyle na ile stać włodarzy, a sami sobie ich wybraliśmy. Chcesz coś zmienić to głosuj w wyborach, jeśli nie ma na kogo głosować – sam startuj i zmieniaj. Od 20 lat nie mamy kandydata rzeczowego i takiego przy którym z czystym sercem można postawić X, jak nie stare pryki z PSL to skandaliści z PiS-u. Wybrać możemy mniejsze zło. Czy znajdzie się kandydat który powie dosyć i zmieni to wszystko? Może w następnych wyborach…

Comments are closed.