Kandydaci do Sejmiku Wojewódzkiego związani z Horyńcem

Wszyscy czekają z utęsknieniem oficjalnych informacji na temat kandydatów na wójta Gminy Horyniec-Zdrój, niestety komitety zgłaszać ich mogą aż do 26 września i to raczej dopiero wtedy możemy oczekiwać informacji. W związku z tym przedstawiamy dwóch najmocniejszych kandydatów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Tak jak w poprzednich wyborach zetrą się ze sobą dwaj kandydaci, z listy PiS Teresa Pamuła i z listy PSL Andrzej Nepelski. Jeżeli chcemy mieć swój głos w województwie, to wybór wydaje się być prosty. Najświeższe sondaże przedwyborcze mówią, że w wyborach do Sejmików Wojewódzkich na Podkarpaciu wygra znów PiS i będzie rządził samodzielnie. Warto zastanowić się nad kandydaturą Teresy Pamuły, która pochodzi z Horyńca-Zdroju, warto mieć u władzy swoich ludzi.

fot: www.facebook.com/teresapamula

23 replies on “Kandydaci do Sejmiku Wojewódzkiego związani z Horyńcem”

 1. A co z Horyńcem mają wspólnego przedstawieni kandydaci? Oprócz tego że od czasu do czasu tu przyjeżdżają?

 2. Nie ma się co oszukiwać, Horyniec, czy nasz powiat dla województwa to totalne peryferium. Żaden radny z Jarosławia, Przeworska, czy Przemyśla nie będzie nam nic lobbował, oni mają swoje problemy. Dlatego radni stąd są dla nas szansą na zwiększone zainteresowanie i inwestycje.

 3. Ze tez ludzie nie wstydzą się promować pod płaczem partii PS L. Partii, w której najwięcej członków w woj. podkarpackim ma zarzuty korupcjyjne i to wręcz o charakterze mafijnym. W naszym Urzędzie Powiatowym badz w UGmin pracę otrzymują ludzie na zasadzie przynależności partyjnej bądź pociotki zamiast na zasadach konkursowych. Głosowanie na PSL to tak jak zakładanie starych dziurawy h gumofilcow

 4. @weteran

  Troszkę za ostro Pan poleciał z tym komentarzem, musiałem go na prośbę usunąć. Nie chodzi o krycie kogoś, tylko kwestia nieadekwatna do tematu. Prywatne niuanse osobiste zostawmy w spokoju.

 5. Skoro ta pani boi się prawdy to będzie to samo co z panem Karapytą , który aktualnie ma ponad 80 zarzutów karnych różnej maści. Przed wyborami ludzie o nim podobnie komentowali , ale niestety nikt nie chciał ich słuchać. To kolesiostwo i ukrywanie szumowin a nie demokracja ! Przed wyborami ludzie powinni poznać naszych przyszłych dobroczyńców. Ja nie wymyślam dziwnych historii tylko chciałem potwierdzenia prawdy !!!

 6. Teraz aż strach pomyśleć kto z PIS-u będzie kandydował na wójta. Plotki chodzą że bardzo znana nam osobistość, jeśli się potwierdzą to będzie jakaś parodia…

 7. @weteran – informacje są według mnie z trzeciej ręki, nie te organizacje i dotyczy osób drugich i trzecich. Czyli ktoś może mieć mi za złe, że pozwalam na rozpowszechnianie nieprawdziwych i czysto plotkarskich informacji. To już nie opinia, komentarz, tylko kreowanie rzeczywistości. Ktoś nie lubi PiSu, to zagłosuje na kandydata PSL, albo najgłupszy możliwy sposób dla interesu Horyńca, zagłosuje na kogoś kogo nigdy nie widział, z np PO, który może być najgorszą szumowiną, ale jest daleko stąd i nic o nim nie wiadomo… to może fajny gość. Polityka to bagno.

 8. Admin ja sądzę że do polityki pchają się ludzie , którzy w życiu nic nie osiągnęli na niwie zawodowej a chcą być na świeczniku. Chodzi o to żeby poprzez wybory rozwalać stare układy i coś robić dla mieszkańców , którzy nam zaufali a nie tylko widzieć czubek własnego nosa i dobro rodziny. Powinniśmy eliminować z życia politycznego psychopatów i panie złych obyczajów. Dołęga Mostowicz dobitnie pokazał dzisiejszy PIS w karierze Nikodema Dyzmy. Czy na pewno chcemy takich polityków ???

 9. Nie głosujcie na PiS sobie sami na złość. Województwo bierze PiS, w powiecie też szykują się zmiany na korzyść PiS. W parlamencie jest i będzie PiS. Głosując przeciw PiS głosuje się za podniesieniem podatków w gminie. To proste. Wielkich różnic w programach wyborczych PiS i RZH nie ma i nie będzie bo taka jest specyfika małych miejscowości. Wybór jednego lub drugiego kandydata na wójta lub radnego też nie gra roli bo plany działania są podobne. Różnica to „łatwość” w negocjacjach z Powiatem, Województwem i władzami centralnymi. Zagłosowanie „przeciw PiS” to moim zdaniem odebranie sobie funduszy powiatowych, wojewódzkich i centralnych. Najwięcej pieniędzy można zgarnąć z województwa. Powiat dokładał się do tej pory max. do 10% inwestycji, np. drogi. Logiczne jest więc schowanie głęboko wzajemnych animozji i zagłosowanie na PiS bo to będzie z dużą korzyścią dla wszystkich inwestycji w gminie. Natomiast w sferze marzeń jest sytuacja idealna, w której obecny Wójt zapisuje się do PiS. Taki wariant byłby najlepszy dla całej gminy, ale do tego trzeba wielkiego człowieka, który dba o interes własnej miejscowości i jej mieszkańców niezależnie od poglądów politycznych. Druga w kolejności jeśli chodzi o dbanie o dobro wspólne jest sytuacja, w której ludzie poprą PiS nawet jeśli go nie kochają, ale przynajmniej kochają Horyniec. Trzecia to wybór kontynuacji i stagnacja lub bardzo powolny rozwój, czyli sytuacja najmniej korzystna.

 10. Nie ważna jest orientacja polityczna a człowiek który naprawdę chce cos zrobić. Czy naprawdę rozsądnym jest głosowanie na kogos z PiS pomimo ze jest tylko wyborczym slupem? Naprawdę uważasz ze taki człowiek poradzi sobie z innymi w powiecie i bedzie w stanie innych radnych z innych miast czy gmin przekonać ze sprawy Horynca sa ważniejsze? Wątpię – do tej pory słabo to wychodziło. Chcieć znaczy móc więc i w takim wypadku partia nie jest murem którego nie da sie przeskoczyć.

 11. Ewa a uważasz, że województwo gdzie bedzie najpierw robić drogi, w powiatach gdzie jest PiS, czy gdzie bezpardonowo z nim walczono?

 12. Jeśli lekarstwem na problemy świata miało by być zapisanie się do partii politycznej to za komuny Polska byłaby mlekiem i miodem płynąca. Z resztą „Analizy polityczne” w takiej wersji jak powyżej pasują do gimnazjum (które podobno już nie istnieje).

 13. Na Horyniec patrzą teraz inaczej – nie po to inwestują w sanatorium miliony by samego siebie blokować nie robiąc do niego dróg. To nie partia jest głosem ludu a ludzie tworzący te partię – jeśli ktoś bedzie chciał osiągnąć cel to go osiągnie – wystarczy chcieć !

 14. Ewa na podstawie zlikwidowanej rozlewni wód przy sanatorium , którego włodarzem jest urząd marszałkowski widać jak daleko w czarnej d…e mają Horyniec z jego sanatoriami . Już widzę jak rzucają wszystkie inwestycje w Rzeszowie i ciężko pracują w Horyńcu. Dlaczego nikt nie odpowiada na przetarg „dziwnie ” ogłoszony na trakt turystyczny przy wspomnianych sanatoriach. Która firma dzisiaj dysponuje takim kapitałem ( 8 milionów złotych) żeby go wyłożyć na taką źle zaplanowaną inwestycję . Przykłady można mnożyć i dlatego nie ma co się zachwycać naszymi kandydatami , którzy i tak jak przystało na słupa na wszystko się zgodzą co ma zaplanowane województwo dla siebie !!!

 15. Do „nie lubię PiS-u”. Jeśli plotka na temat kandydatki z PiS jest prawdziwa, to będzie to najlepsza alternatywa dla Horyńca. Można człowieka lubić lub nie, ale jeśli ktoś jest skuteczny, pomysłowy i odważny, a w dodatku wie gdzie szukać pieniędzy dla gminnych inwestycji to jest to osoba, która powinna kandydować i wygrać wybory na wójta. Powiew świeżości w zastanych, skostnialych strukturach dotychczasowej władzy. Kto myśli o gminie, o jej promocji i rozwoju powinien oddać swój głos właśnie na kandydatkę, którą chcę wystawić PiS. Ja też nie lubię PiS, ale lubię energię w działaniu, więc czekam na tę kandydaturę.

 16. Jeśli wam aż tak źle i nie podobają się wam kandydatury, dlaczego sami nie wystartujecie i nie zmienicie Horyńca na lepsze ?
  Gadać na ludzi i narzekać łatwo, ale jak przyjdzie co do czego to sami słowem nie piśniecie ani palcem nie kiwniecie 🙂 (dodam, że ANONIMOWE HEJTY się nie liczą)
  ŻAŁOSNE.

 17. bo ja tu w sprawie zdjęcia, że tak ogólnie to po konfrontacji rzeczywistości ze zdjęciem to ciężko czasem dojść kto jest kim i tylko można się domyślać, że ta pani to właśnie ten kandydat i tak właściwe merytoryczna dyskusja to mit, tak jak merytoryczna debata i oczywiście można się upajać własnym głosem w obnażaniu prawdziwego oblicza kandydatów i tylko, że mało kto widzi w tym rzetelność w pokazywaniu realiów, a bardziej widać to jako głos w warcabach wyborczych i dodam, że merytoryczna dyskusja nie dotyczy poszczególnych osób, ale spraw, które te osoby realizowały i można tu uzupełnić tylko, że w wyborach samorządowych nowe twarze raczej mają minimalne szanse, żeby przebić się w wyborach do zasiadania na jakimkolwiek stołku urzędowym i w tym kontekście może warto tu przypomnieć jako przykład na to, obecnego wójta, który od lat działa na rzecz społeczności Horyńca, a mimo to nie został wybrany tak od razu na wójta i w związku z tym kontrkandydatka to raczej jest jako ciekawostka na plakatach wyborczych, niż poważna alternatywa w wyborczych szachach i czekamy tu na to, że obecna kontrkandydatka zapisze się pozytywnie w dyskusji o przeszłości i przyszłości naszego Zdroju i bowiem mało kto zna tę kandydaturę od strony znajomości spraw rozwoju uzdrowiska i naszej gminy

 18. i warto tu może uzupełnić analizę biura analiz politycznych, że w samorządach raczej mało się dba o politykę, a bardziej patrzy się pod kątem tego, co dany kandydat robi dla społeczności lokalnej, czy jako tak zwany społecznik, czy też jako etatowy pracownik biura analiz politycznych i oczywiście działania partii politycznych to ważny sygnał dla głosujących, jednak nie jest to czynnik decydujący w wyborczych kalkulacjach na szczeblu gminnym, bo to, co najważniejsze to sam człowiek i jeżeli my, wyborcy głosujemy na kogoś do samorządu to powinien być sygnał dla tych władz wyżej co do tego, że jest to jednie słuszny wybór i oczywiście nasz wybór można podważyć i udowadniać nam, że to, co myślą o naszym wyborze tam wyżej, to jest ważniejsze od głosu wyborców i tylko, że to kontrowersyjne postawienie sprawy i podważenie samorządności i sprowadzenie wyborów do nowej ordynacji wyborczej i w tym kontekście widać, że oj, będzie się działo, bo komisja wyborcza podlega władzy centralnej, a tam nie widać nic innego, tylko jedynie słuszną decyzję centralnej komisji wyborczej

 19. i wielu z nas coraz bardziej rozumie, że do tego, żeby oddać swój głos do urny wyborczej to potrzebujemy wiedzy o mechanizmach działania władzy i patrząc z takiej perspektywy coraz bardziej rozumiemy to, co się wokół nas dzieje i widzimy system władzy, w którym jeden człowiek to zaledwie maleńki trybik w całej machinie i jeden człowiek bez poparcia i bez znajomości działania zaplecza systemu władzy jest tylko pionkiem, którym można manipulować, wmawiając oczywiste bzdury, że jak namówi znajomych to partia pomoże w uzyskaniu dotacji, kontaktów na wyższych szczeblach władzy i co za tym idzie samemu można być nikim ubiegając się na jakieś stanowisko we władzy, bo system partyjny pomoże swojemu człowiekowi, a obcemu pokaże czerwoną kartkę i my wyborcy widzimy, że taki system zarządzania nie daje szansy ludziom spoza układu partii rządzącej, chociaż są to ludzie o dużych walorach, mający wiedzę i doświadczenie, które są lekceważone przez obowiązujący system rządzenia i niektórzy z nas widzą w tym niebezpieczeństwo dla nas wszystkich, niebezpieczeństwo nadużycia władzy dla zaspokojenia ambicji jednej partii kosztem pozostałych i świat widzi kolejne fale protestów w naszym kraju i dlaczego protestują, kto sieje burzę ten zbiera wiatr, można podsumować obecne rządy z perspektywy szarego obywatela, który widzi, że stulecie niepodległości postanowiono uczcić setką nowych ustaw ustanowioną w sto dni i, że na jakąkolwiek stabilizację to nie ma co tu liczyć i trzeba zbierać manele , pakować się i wyjeżdżać

 20. i jedno tu widać, że kampania wyborcza nabiera tempa i emocje rosną i tak w sumie każdy rozumie o co chodzi w kampanii wyborczej, że trzeba pokazać wyborcom, że się jest pięknym, młodym i bogatym i takiego kandydata każdy wyborca bez wahania nagrodzi swoim głosem wrzuconym do urny wyborczej z zaznaczonymi w wiadomym polu, dwoma krzyżującymi się liniami i bowiem myślnik to za mało, jedna linia to jakby zachęta do manipulacji wyborczą kartką i jakby niezrozumienie nowej ordynacji wyborczej i widomy znak, że emocje wzięły górę nad umysłem i, że możemy przegrać tę partię i na dalsze pięć lat pozwolić zadomowić się na ciepłych posadkach paru zimnym kalkulatorom z szerokopasmowym dostępem do swojego komputera dla specjalistów od budowania wizerunku w mediach, którzy człowieka traktują jak towar do sprzedania i można by sobie za żartować, że gdzie nam tu, w naszej gminie do takich praktyk i tu tylko można jedynie dodać, że centrala czuwa nad wizerunkiem ludzi w terenie i buduje wiarygodność samorządu ze szczebla centralnego i angażuje w kampanie wyborczą najważniejszych ludzi i nic tylko się cieszyć, że my tu w gminie wystarczy, że pooglądamy te wyborcze transmisje i już będziemy wiedzieli na kogo głosować i kto to jest ten pan/pani, a to nasz kandydat na stanowisko radnego każdy robi co może, żeby wyborca zrozumiał na kogo warto głosować i plakat wyborczy z napisem, kocham pana, panie Sułku i podpis Eliza ma największe szanse na zdobycie serc głosujących i tym świetle wytyczne z centrali na taki plakat wyborczy tracą moc manipulowania sympatiami wyborczymi dla określonych kandydatów i wszyscy czekają, że w centrali załapią ten ton kampanii wyborczej i przestaną nas bombardować tymi argumentami o tym co zrobili oni, a co my zrobiliśmy

Comments are closed.