horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Inwestycje drogowe w gminie Horyniec

fot. Krystian Kłysewicz

Trwa przebudowa chodników w centrum Horyńca, jest to wstęp do remontu drogi Horyniec-Zdrój – Wólka Horyniecka. Chodniki muszą być odnowione, bowiem kilkanaście lat temu technologia budowy chodników przewidywała tylko utwardzenie nawierzchni piaskiem, dziś robi się podkład betonowy. Zrobiona została już droga na ulicy Słonecznej, a także droga za halą sportową w kierunku byłego gimnazjum, gdzie jeszcze w tym roku ma powstać otwarta strefa aktywności. Na najbliższy czas w planie są też do wybudowania odcinki drogowe w Nowinach Horynieckich (druga strona wsi) i w Polance Horynieckiej, odcinek od lasu do kamieniołomu.

8 Comments

 1. Ja bardzo proszę ludzi używających do myślenia szarych komórek mózgowych aby przy remoncie dróg nie używano kamienia z gliną. Po opadach zapraszam wójta w nowych białych bucikach do spacerku po ulicy Zdrojowej w kierunku osiedla. Utwardzona droga staje się bagnem a już przepust bez odpływu jest majstersztykiem budowlanym decydentów naszego uzdrowiska. Wypadałoby udrożnić ciek wodny od sanatorium Bajka do Truszów Wielkich, bo po opadach woda rozlewa się na łąkach i przelewa słynną „glinianą” drogę .Wielokrotnie słyszałem komentarze kuracjuszy i nie powtórzę ich ze względu na wulgaryzmy !

 2. Złośliwiec wybiórczy

  15 września 2018 at 09:16

  Trusze wymagają troski

 3. Trzeba się będzie przejść tamtędy.

 4. ten szum technologiczny wokół chodników coś jakby na wyrost, bo tam gdzie jest dobry chodnik to się go poprawia i tu ogólnie każdy rozumie, że inwestycje drogowe są potrzebne i nic więcej tu chyba nie da się zrozumieć i na pytanie, co tam u was w Horyńcu słychać, na tej waszej Ukrainie, to my odpowiadamy, że u nas jakoś takoś się kręci i chodnik nam stawiają i całe centrum rozkopane i do piachu żeśmy doszli , że piach to już przeżytek

 5. i to tylko taki przykład jest jak nas postrzega reszta Polski, kiedy tu do nas przyjeżdżają i nas co poniektórzy właśnie tak witają i to wynika jakby trochę z braku znajomości granic Polski, że przed wojną to granice Polski były dalej na wschód i mówienie nam, że my jakoby część Ukrainy możemy stanowić to jakoś w naszych uszach nie brzmi to miło dla nas i wystarczy pojechać na Ukrainę, żeby usłyszeć, że tam ciągle słychać język polski i gdy kto mi mówi, e, tam to z Ukrainy, to tak sobie myślę, że to tam przecież Polacy ciągle mieszkają i w tej fabryce to po polsku się też mówi i jedno, co można dodać, że to wszystko brzmi kontrowersyjne i w czasie zbliżających się wyborów budzą się różni spece od kontrowersyjnych obietnic wyborczych i spece od przypomina nam starych nagrań na archiwalnych taśmach i na tych taśmach widać, że my tu wielokulturowość mamy w genach i kolejne władze z wielokulturowości robią kontrowersyjną przeszłość, którą trzeba poddawać w wątpliwość

 6. Dwa razy przeczytałem o tej technologii piaskowej. Proponuję przyznać antynobla za to wiekopomne odkrycie. Lepiej zróbcie porządek z pijakami którzy sie po tych chodnikach przewracają, klną i zaczepiają ludzi gdy prowadzą dzieci do przedszkola!

 7. Moze ktos odpowiedziec na.proste pytanie: dlaczego droge w centrum hca zwezono ??
  Materialu braklo czy jak ??

 8. Naczelny technolog

  23 września 2018 at 12:45

  „Xyz”, ja wiem ja wiem czemu ją zwężono. To taka nowa technologia teraz nastała.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑