Horyniec traci wodę – Horynianka przestaje być produkowana!

Od września tego roku, Uzdrowisko Horyniec zaprzestało produkcji wód pod nazwą Horynianka. W 2010 roku, gdy pojawiła się nowa marka horynieckiej wody pisaliśmy tak:

„Gdyby spojrzeć na temat możliwego rozwoju Horyńca pozytywnie, to mamy dość duże możliwości, jedną z takich gałęzi rozwoju może być nasza woda mineralna, Hetmańska oraz powstała niedawno nowa marka o nazwie HORYNIANKA”.

Dziś po 8 latach interes się niestety zwija i tracimy jedną z ważnych odnóg promocyjnych nie tylko Horyńca-Zdroju ale i Ziemi Lubaczowskiej. Jako miejscowość uzdrowiskowa tracimy też ważny element kuracji zdrojowych jakim jest krenoterapia, która polega na piciu wód uzdrowiskowych, bowiem butelkowana woda pozwalała na kontynuowanie jej poza Horyńcem. Pozostaje nam już zapisać tę wodę na karty horynieckiej historii. Poniżej filmik sprzed dwóch lat z domowego testu smaku Horynianki, znaleziony w internecie:

Trochę historii. W połowie lat 90tych zaczęto produkować w Horyńcu wodę „Hetmańska”. Pierwszą etykietę zaprojektował Pan Janusz Burek. Uzdrowisko Horyniec produkowało Hetmańską do 2010 roku, kiedy postanowiono wdrożyć nowy brand „Horynianka”. Początkowe pomysły na promocję wody zapowiadały świetlaną przyszłość, niestety projekt nie doczekał się odpowiednich działań i po 8 latach upadł.

17 odpowiedzi do “Horyniec traci wodę – Horynianka przestaje być produkowana!”

 1. To w końcu ilu Was tu pisze? Pisaliśmy, przedstawiamy, znamy, tracimy, dziękujemy..itp. Dziwna maniera pisania. Może powinniśmy do siebie mówić nie per „Ty” tylko per „Wy”, jak na Ukrainie albo w Rosji.

 2. ale ten chwyt marketingowy to jak kulą w płot z tą likwidacją wody i tu kolejny krok do tyłu, który cofa nas o ładnych kilka lat istnienia Zdroju i jedno tu tylko można dodać na temat ekonomii, która nie rozumie, że są ważniejsze sprawy sprawy niż wynik ekonomiczny i jako przedsiębiorstwo państwowe, z urzędu powinno chronić coś, co buduje markę uzdrowiskową i to chyba jakieś kolejne nieporozumienie na linii rozwoju lecznictwa uzdrowiskowego i kolejne niezrozumienie funkcjonowania uzdrowiska horynieckiego w historii istnienia Zdroju, które nie traktuje naszej miejscowości jako całości, tylko dzieli nas na atomy , które ogląda się pod lupą i jedno tu można na podsumowanie dodać, że to droga decyzja, tak jak droga była decyzja o zmianie nazwy wody i teraz zbieramy chyba efekty tych zmian, u których podstawy widać tylko rachunek ekonomiczny bez żadnej idei, która zmierzałaby na podniesienia rangi naszej miejscowości i taka polityka budzi kontrowersje i zaskoczenie, że dlaczego od razu nie zlikwidowano produkcji tej wody, bo chyba od początku to była działalność przynosząca stratę

 3. Nie bójmy sie słów i napiszmy to bardzo słaba woda (porównując do wód z Piwnicznej czy Muszyny) co nie umiejsza prawdy , że horynieckie uzdrowisko pod marszałkowskimi rzadami powoli zsuwa sie po równi o
  pochyłej.

 4. Jako Hetmańska ta woda lepiej była rozpoznawana nie zmienia to jednak faktu że nad jakościa też już trzeba popracować

 5. W Horyńcu jak zwykle nic się nie opłaca ! A gdzie spece od marketingu ? Jak się nie wdraża nowych technologii i nie powiększa oferty to tak to się kończy . Myślę że tu powinien teraz pojawić się prywaciarz z ofertą i pomysłami na kontynuowanie produkcji tej wody , która leczy układ pokarmowy !

 6. Złośliwiec jak chcesz błysnąć to użyj do tego mózgu ! W jaki sposób chcesz rozlewać wody smakowe . Prostaczku wszystkie wody z wyjątkiem źródlanej są produkowane poprzez mieszanie różnych składników mineralnych i smakowych !!!

 7. ale że co niby , że woda z mózgu się zrobiła na takie śmieszne etykiety, jakie się nam tu nalepia i zamiast renomy uzdrowiska wyszedł śmiech i śmieją się z nas, że jakie z nas ciemnoty, a prywaciarzy to przegonić na trzy wiatry, i w którym miejscu można się uśmiechnąć, to jakoś nie za bardzo tu wiadomo z czyjej ciemnoty można się bardziej uśmiać, czy tych, co na klęcznikach kościołów, czy tych, co to już wstali z tych klęczników i kto u nas wygra wybory i kto umie wytłumaczyć, że ta klęska to nie klęska, to tylko jeszcze jedna bitwa w tej wojnie i w tej bitwie tracimy wodę, bo nie ma u nas gospodarza, tylko ludzie na stanowiskach p.o. menadżerów z umową na czas określony kalendarzem wybiórczo wyborczym i to takie krzywdzące, kiedy menadżerów zaprzęga się w ten polityczny kierat rozrachunków

 8. i tu po krótkiej przewie na prostacki bełkot wracamy do tematu, żeby zobaczyć, że woda hetmańską dawniej horynianka od początku budziła kontrowersje i ta dwu-nazwa wody to jakby historia kontrowersji tkwiących od początku powstania tej wody i dlaczego hetmańska, a dlaczego horynianka i najlepiej to pozbyć się kontrowersji i teraz to już po problemie i jednak taki krok to nie jest krok we właściwą stronę i czekamy, że historia dopisze dalszy ciąg do historii wody z horynieckiego Zdroju i spece od marketingu wypuszczą produkt, który swoim wyglądem od początku zdobędzie serca i nikt nie będzie bełkotał o zmianie nazwy wody i, że ta etykieta też jakaś nie taka i ta butelka to mogłaby być trochę inna i może ten bełkot o równi pochyłej naszego Zdroju też przejdzie do historii i tu tylko warto dodać, że błędne decyzje pociągają za sobą lawinę błędów i te komentarze powyżej to tylko dowód na to, że historia dopisze kolejne błędne decyzje w historii naszej miejscowości

 9. Ja tylko tyle powiem,Horynianka to bardzo dobra woda!!!….wspaniale dzialajaca na układ trawienny.Jeżdżę tam od 2011 roku na kuracje,pijąc tą wodę czuję się świetnie,zawsze w drodze powrotnej zabierałem ze sobą dwie trzy zgrzewki,jeszcze w tym roku bedąc tam w sierpniu zrobiłem zakup tej wspaniałej wody,nie wiedzialem że to ostatni raz!szkoda i żal!!!

 10. Weteran, w dzisiejszych czasach można łatwo uzupełnić wiedzę z podstawówki czytając np. Wikipedię. Więc do dzieła towarzyszu!

 11. Z twego pisania można wywnioskować że: albo ktoś ci człowieku wyrządził wielką krzywdę z której wspomnieniem usiłujesz sobie poradzić poprzez smarowanie różnych bzdetów w internecie albo jesteś papugą pospolitą.

 12. Złośliwiec podaj chociaż jeden bzdet , który nie jest prawdą w moim smarowaniu a przytoczę ci wiele grzechów obecnej i byłej władzy naszej gminy zarządzanej rodzinnymi klanami , którzy nigdy nie powinni zajmować miejsca urzędnika państwowego !!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.