Odszedł Kazimierz Hejnowicz

Styczeń nie jest szczęśliwym miesiącem dla społeczności horynieckiej. W tym roku oprócz Ś.P. Kazimierza Hejnowicza (81 lat) zmarła Pani Stanisława Babik (83 lata) i Danuta Zarzycka-Skoczylas (90 lat).

Ze względu na szczególną aktywność społeczną Pana Kazimierza Hejnowicza, warto wspomnieć parę słów o tej postaci. W działalności na niwie społecznej Pan Hejnowicz zaznaczył się już po wojnie, w 1954 roku skupił wokół siebie młodzież i założył Ludowy Zespół Sportowy Horyniec. Pierwsze boisko mieściło się w parku obecnego Sanatorium Bajka. Działanie tego zespołu zapoczątkowało istnienie drużyny piłkarskiej w Horyńcu.

Ponieważ Pan Kazimierz był jednym ze starszych mieszkańców Horyńca, chętnie dzielił się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa, które ubogaciły historię Zdroju. Będąc członkiem różnych organizacji patriotycznych w Horyńcu, brał na ile tylko mógł udział w uroczystościach patriotycznych oraz inicjatywach tych organizacji. Szczególnie dumny był z tego, że udało się reaktywować działania i upamiętnienia przy Pomniku Ofiar Nalotu w Werchracie, gdzie także przy okazji badań historycznych brał czynny udział  w odtwarzaniu historii tej największej wojennej katastrofy na terenie gminy Horyniec-Zdrój. Z biegiem czasu będą pojawiać się jeszcze wspomnienia pana Kazimierza, bowiem udało się zachować trochę jego wspomnień. Ci którzy chcą pożegnać Pana Kazimierza w jego ostatniej drodze, mogą przyjść na mszę 11 stycznia o godz 14:15. O 14:00 odbędzie się wyprowadzenie z domu żałoby na ulicy Zdrojowej 11 ciała zmarłego do Kościoła Zdrojowego.