Podsumowanie sezonu biegowego „Amrożkiewicz Team”

horyniec.info charakteryzuje się tym, że stara się wnosić do życia mieszkańców Horyńca wartości i treści niosące za sobą jakość, dlatego też nie ma tutaj wiadomości na temat wypadków, kradzieży i ogólnie „informacji dna”. Coraz bardziej będziemy się skupiać na ludziach z pasją z Horyńca i pochodzących z terenu gminy horynieckiej. Takim szczególnym przypadkiem są biegające siostry Judyta i Patrycja Amrożkiewicz pochodzące z Nowego Brusna. Oto relacja podsumowująca ich sezon. W następnym roku częściej będziemy się przyglądać ich zmaganiom.

Dla nas sezon biegowy dobiegł już końca. Czas na podsumowania, regenerację oraz planowanie startów na 2018 rok. Bieganie stało się naszą wielką pasją, przygodą życia.

Nie jest to łatwa droga. Potrzeba bardzo dużo wytrwałości, wysiłku, samodyscypliny oraz poświęcenia, aby spełniać swoje marzenia. Każdy trening czy start to pokonywanie swojego ciała, umysłu, swoich ograniczeń i swojego strachu. Sezon 2017 zapamiętamy na bardzo długo. Przemierzyłyśmy całe Podkarpacie (od Lubaczowa po Cisną ), rozwinęłyśmy skrzydła. Stratowałyśmy na dystansach od 5 km do 30 km, po asfalcie i po górach. Ciągle motywowałyśmy siebie nawzajem, wzmacniając nasze siostrzane więzi. Oprócz zwycięstw, było też wiele rozczarowań, ale ciągłe wsparcie rodziny, kibiców i innych biegaczy motywowało nas do walki o przezwyciężanie swoich barier.

Nasze osiągnięcia i rekordy życiowe tego sezonu przedstawiają się następująco :

Osiągnięcia :

– 1 miejsca w klasyfikacji OPEN kobiet : 6 zwycięstw,
– 2 miejsca w klasyfikacji OPEN kobiet : 8 razy,
– 3 miejsca w klasyfikacji OPEN kobiet : 4 razy,
– 4 miejsca w klasyfikacji OPEN kobiet : 3 razy
– 1 miejsca w kategoriach wiekowych : 5 zwycięstw,
– 2 miejsca w kategoriach wiekowych : 2 razy,
– 3 miejsca w kategoriach wiekowych : 4 razy.

Rekordy życiowe (porównując wyniki z sezonu 2016) :

* 5 km :
– Patrycja 22:15 – 20: 24
– Judyta 23:07 – 22:14

* 10 km :
– Patrycja 48:04 – 46:30
– Judyta 49:59 – 43:43

Pierwsze starty w nowym sezonie są już zaplanowane. Rozpoczynamy już w marcu, ale dla nas najważniejsza impreza biegowa odbędzie się w maju. Na Festiwalu Biegów Rzeznika w Cisnej wystartujemy na dystansie 53 km po górach i mamy nadzieję, że zostaniemy Ultramaratonkami. Dużo pracy przed nami, ale tylko tak spełnimy swoje marzenia. Do zobaczenia, mamy nadzieję również i na roztoczańskich ścieżkach biegowych.

foto i tekst: Amrożkiewicz Team