Już 4 sierpnia w piątek w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów dzień otwarty cerkwi w Gorajcu, będzie można zwiedzać od 16:00 (dyżur przewodnicki). O godz. 20.00 otwarcie Galerii Sztuki w gorajeckiej dzwonnicy, wystawa prac plastycznych artystów: Konstanty Fursow, Ryszard Bednarz, Dorota Kazimierczuk i Wojciech Kowalski z pracowni artystycznej „Pod Frasobliwym Aniołem” i Aneta Mazepa (Ziemia Lubaczowska). Oprócz obrazów oglądać będzie można też cykl tetraptyków fotografii: Anny Serkis i Alicji Mróz (Horyniec-Zdrój), Justyny Zając (Stary Dzików). Tuż po oficjalnym otwarciu Galerii o 20:30 odbędzie się recital Iryny Kosowskiej, która zagra w cerkwi koncert na bandurze.

Po wydarzeniach w galerii i cerkwi, na terenie ośrodka Chutor Gorajec o 21.00 koncert grupy Koromysło z Szczebrzeszyna, pokaz fireshow o godz. 22.00 Grupy Artystycznej Leśne Licho i występ gwiazdy wieczoru: zespół Joryj Kloc o godz 22.30. Więcej info o wydarzeniu: TUTAJ

Oprócz tych wydarzeń, ci którzy przybędą  wcześniej, będzie można wziąć udział w warsztatach zabawkarskich (od 17stej), warsztaty garncarskie (od 18stej) o 18:00 rozpocznie się też projekcja Bajek „Łemkowskich” autorstwa Anny Chabros-Piłat i o godzinie 19.00 warsztaty tańców huculskich.