Delegacja Horyńca na spotkaniu z Wojewodą

Dziś o 16stej w Lubaczowie w sali narad starostwa powiatowego odbyło się kameralne spotkanie burmistrzów, wójtów i władz samorządowych z powiatu lubaczowskiego z wojewodą podkarpackim: Małgorzatą Chomycz, oraz członkiem zarządu województwa Sławomirem Mikliczem. Spotkanie zorganizował poseł Piotr Tomański oraz wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Tematy poruszane na spotkaniu związane były z programami: Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz I edycji projektu „Animator – Moje Boisko ORLIK 2012″oraz innych programów samorządowych, związanych na przykład z turystyką i ochroną zabytków. Po przedstawieniu programów i dokonań, ukazano możliwości na nadchodzący rok, byłą mowa o nowym programie renowacji nawierzchni obiektów sportowych, nowych funduszy na zabytki, oraz inne programy samorządowe, także związane z oświatą.

Nas najbardziej interesowało oczywiście wystąpienie wójta gminy Horyniec Ryszarda Urbana. Przedstawił on trudną sytuację gminy jako uzdrowiska korzystając z obecności posła Tomańskiego, gdzie w sejmie tworzy się coraz większe utrudnienia dla uzdrowisk, gdyż powstaje coraz więcej utrudnień ustawowych, będących bardzo restrykcyjnymi często uniemożliwiający rozwój gminy. A także apel o zwrócenie na naszą gminę większej uwagi w przydzielaniu funduszy.

Na spotkaniu obecni byli także wiceprzewodniczący rady powiatu dr Marek Wiśniewski, przewodniczący rady gminy Horyniec Grzegorz Woźny, oraz dyrektor gimnazjum Ryszard Lewientowicz.

*

od lewej: zastępca starosty Krzysztof Szpyt, członek zarządu województwa Sławomir Miklicz, Wojewoda Małgorzata Chomycz, poseł Piotr Tomański, starosta Józef Michalik i poniżej w tle wójt Ryszard Urban

dr Marek Wiśniewski zastępca przewodniczącego rady powiatu w otoczeniu członków Rady powiatu Lubaczowskiego

Grzegorz Woźny przewodniczący rady gminy Horyniec i Ryszard Lewientowicz dyrektor gimnazjum w Horyńcu

11 odpowiedzi do “Delegacja Horyńca na spotkaniu z Wojewodą”

  1. Niech mi ktoś powie co na spotkaniu robil dyrektor gimnazjum kto go tam zaprosił bo co do pozostałej delekacji horynieckiej to rozumiem.

  2. Z tego co czytałem relacje to: „Na spotkanie zaproszeni zostali wójtowie i burmistrzowie, przewodniczący rad oraz dyrektorzy instytucji im podległych z terenu powiatu lubaczowskiego.”

  3. Oświata na tym spotkaniu była jednym z ważnych punktów, stąd zapoznać się z tego typu sprawami dla niektórych jak widać było warto 🙂

  4. Niekiedy te pytanie naprawdę są smieszne. Dlaczego był dyrektor gimnazjum? Jeśli nie byłoby…Go, to wtedy padłoby inne pytanie: dlaczego nie był? Jak to fajnie jest wszystko krytykować….Chwała tej osobie, że szuka wszędzie możliwośći rozwiązywania problemów w oświacie bo jest ich naprawdę sporo.

  5. To widać ciekawostka, że jako jedyny z kandydatów byłych na wójta też się interesuje sprawami Horyńca i się gość nie poddaje widać 😉

  6. Do Faustyny: „Oriętacji” to Ty chyba też nie masz. I dodam: dyrektorzy szkół raczej zaproszeń nie mieli, więc pan Lewientowicz musiał mieć zaproszenie z osobiste. Kropka.

  7. Do Faustyny: „Oriętacji” to Ty chyba też nie masz. I dodam: dyrektorzy szkół raczej zaproszeń nie mieli, więc pan Lewientowicz musiał mieć zaproszenie osobiste. Kropka.

  8. To chyba nie jest tajemnicą, że Lewientowicz zna posła Tomańskiego 😉

Możliwość komentowania jest wyłączona.