Jutro początek Biesiady Teatralnej – biletów już nie ma!

20 stycznia w czwartek zacznie się święto teatru w Horyńcu, zazwyczaj biesiada miała bardzo duże zainteresowanie, ale w tym roku jakieś szczególne, już dziś biletów praktycznie nie ma, niemal wszystkie wykupione, rano było jeszcze kilka na czwartkowy pokaz, teraz już nie powinno być ich w ogóle, chyba że zostaną jeszcze dla ostatnich chętnych dostawione miejsca.

Każdego dnia biesiady można się też spodziewać na stronie horyniec.info relacji, zapraszam już jutro wieczorem!

KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZECZYTAĆ NEWS ZE STRONY CENTRUM KULTURALNEGO W PRZEMYŚLU – które organizuje biesiadę w Horyńcu.

Program  XXXII Biesiady Teatralnej  w Horyńcu –  Zdroju

20 stycznia 2011 (czwartek)

godz. 14.00

– prezentacje konkursowe:

Teatr Ruchu „Czekając” im. Andrzeja Bursy w Krakowie

„Firma portretowa” – Stanisław Ignacy Witkiewicz, reżyseria: Agata Rusin, obsada: Dominika Kluza, Dagmara Rybak, Agnieszka Zylska, Iza Nawara, Natalia Buchcik, Agata Sobczak, Joanna Kozioł, Kamil Lenik

Teatr PUK PUK Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku

„Basia” –  Katarzyna Marjasiewicz i zespół, reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz, obsada: Agnieszka Nowak, Ewelina Dec, Lena Różańska, Monika Kowalczyk, Agnieszka, Piasecka, Dominika Piasecka, Katarzyna Trawińska, Iga Zarzycka

Teatr „ONE czyli MY”, Młodzieżowy Dom Kultury, w Rzeszowie

„Utrechta czyli ptasia kaszanka”, na motywach „Historii” Witolda Gombrowicza, reżyseria: Monika Adamiec, obsada: Klaudia Cyrnek, Łukasz Karpecki, Magdalena Moskwa, Renata Nowak, Anna Micał, Agnieszka Grębosz, Grzegorz Dziedzic

Grupa Teatralna „PLASTER”, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu

„Juwenalia. Dziwny sen? Mamy!!!” wg Stanisława  Ignacego Witkiewicza, reżyseria: Paweł Sroka, obsada: Monika Siara, Beata Madaj, Michał Leja, Sylwia Gawura, Agata Socha, Anita Polakowska, Adrianna Olejarka, Sabina Trudzik, Magdalena Staszyk, Bartłomiej Wład, Ewelina Kołodziej, Roksana Froń, Katarzyna Cebula

Teatr FIETER, Dom Kultury w Ozimku

„Którzy upadają. Słuchowisko” Samuel Beckett, reżyseria: Robert Konowalik, obsada: Anna Bereźnicka, Radosław Czupryński, Tomasz Mehl, Robert Konowalik

godz. 19.00

– prezentacje wybranych spektakli dla publiczności

21 stycznia 2011  (piątek)

godz. 14.00

– prezentacje konkursowe:

Scena Młodych STUDIO P, Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu

„Uległość”, Eugene Ionesco, przekład: Jan Błoński, Konstanty Puzyna, reżyseria: Lucyna Sowińska, obsada: Adam Chrupczak, Paulina Foligowska, Justyna Górska, Agnieszka Dubilewicz, Patrycja Korytkowska, Anna Maria Nowak, Krystian Pesta, Paulina Mielke, Paulina Zajączkowska

Teatr Tańca „ES”, Dom Kultury SM „Czechów”w Lublinie,

„Sceny z więźnia”, Renata Pyszniak, reżyseria: Renata Pyszniak, obsada:  Urszula Byś, Eliza Baruszak, Anna Hargot, Joanna Brzezińska,

Teatr Jednego Aktora, Lublin

”Stary”, Julian  Kawalec, reżyseria: Jerzy Kałduś, obsada: Jerzy Kałduś

„Teatr Nieznany”, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku

„Parady”, Jan Nepomucen Potocki, reżyseria: Jolanta Rynkowska, obsada: Przemysław Leszczyński, Radosław Ludwik Serafin, Ewelina Zygieło, Paulina Nikitiuk, Magdalena Raducha, Kinga Tymińska

Teatr  TATA, Zmiennica

„Minotauro. The Tiresias’ Story”, Damian Kierek, reżyseria: Damian Kierek, obsada: Damian Kierek

godz. 19.00

– prezentacje wybranych spektakli dla publiczności

godz.22.00

–  impreza towarzysząca

Esther Vilar, „Matematyka miłości ”, reżyseria: Alicja Albrecht, obsada: Małgorzata Zajączkowska,

22 stycznia 2011  (sobota)

godz. 14.00

prezentacje konkursowe:

Teatr BOCZNY, Lublin, Częstochowa

„M” – Karol Rębisz, reżyseria: Karol Rębisz, obsada: Anna Biernacka

Teatr LUSTRA STRONA DRUGA, Gdynia

„Misja: wiosna”, Bruno Schulz, reżyseria: Maciej Gorczyński, obsada: Weronika Podlesińska, Paweł Oleksiński,  Adam Akerman,  Sławomir Kochanek, Paweł Opieszyński, Paula Siwak

Teatr Jednego Aktora, Centrum Kultury Teatr  Żyrardów

„Oczami mojej żony”, na podstawie powieści „Wesela w domu” Bohumiła Hrabala, tłum. Piotr Godlewski, reżyseria: Jan Zdziarski, obsada: Katarzyna Flader

Teatr  ECCE  HOMO, Stowarzyszenie Artystyczne  Ecce Homo, Kielce

„Gracz”, Fiodor Dostojewski, reżyseria: Stanisław Miedziewski, obsada:  Michał Pustuła

Kompania Teatralna MAMRO, Białołęcki Ośrodek Kultury, Warszawa

„Kolacja na cztery ręce”, Paul Barz, tłumaczenie:  Jacek Stanisław Buras, reżyseria: Grzegorz Reszka, obsada: Sebastian Budnicki, Paweł Mitrowski, Tomasz Mitrowski

godz. 19.00

– prezentacje wybranych spektakli dla publiczności

23 stycznia 2011 g.17.00  (niedziela )

GALA XXXII Biesiady Teatralnej, uroczyste odczytanie werdyktu Jury, wręczenie nagród.

Prezentacja laureatów Biesiady.

Jurorzy i konsultanci:

Zbigniew Chrzanowski – reżyser, aktor, Dyrektor Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie

Łukasz Drewniak – krytyk teatralny, Kraków

Przemysław Tejkowski – aktor, dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w  Rzeszowie

Małgorzata Zajączkowska – aktorka, Warszawa

Jedna odpowiedź do “Jutro początek Biesiady Teatralnej – biletów już nie ma!”

Możliwość komentowania jest wyłączona.