horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Biesiada Teatralna w Horyńcu już 20 stycznia!

W czwartek 20. stycznia rozpocznie się prawdziwe święto teatralne. Do Horyńca-Zdroju zawita piętnaście amatorskich zespołów teatralnych  na organizowaną po raz 32. Biesiadę Teatralną – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form, imprezę znaną w całej Polsce i bardzo ważną dla rozwoju amatorskiego teatru.

Na scenie pojawią się zespoły m.in. z  Białegostoku, Częstochowy, Gdyni, Kielc, Krakowa, Lublina, Warszawy, Rzeszowa, Torunia i jak co roku rywalizować będą o nagrody:  „Rogi Myśliwskie Króla Jana” w kategorii zespołów małych form i „Misy Borowiny” w kategorii indywidualnych dokonań twórczych.

Różnorodne formy teatralne prezentowane na scenie dawnego teatru dworskiego Ponińskich, a obecnie Gminnego Ośrodka Kultury oraz umiejętności młodych artystów tradycyjnie oceni profesjonalne jury. W tym roku zasiądzie w nim Zbigniew Chrzanowski – reżyser, aktor, dyrektor Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie, Łukasz Drewniak – krakowski dziennikarz i krytyk teatralny, Przemysław Tejkowski – aktor, dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w  Rzeszowie oraz znana warszawska aktorka Małgorzata Zajączkowska, którą będzie można podziwiać w monodramie Esther Vilar „Matematyka miłości ”  podczas wieczornego przedstawienia w piątek, 21 stycznia.

Jurorzy, w trakcie omówień spektakli, które towarzyszą imprezie niezmiennie od początku jej istnienia, udzielą także wielu cennych wskazówek do dalszej pracy twórczej.

Prezentacje konkursowe rozpoczną się w czwartek 20 stycznia o godz. 14.00 i potrwają do soboty – 22 stycznia.

Uroczyste wręczanie nagród oraz prezentacja laureatów odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia  o godz. 17.00.

Zapewne  dużym zainteresowaniem tak  jak w latach poprzednich będą się cieszyć codzienne spektakle o godz. 19.00 organizowane dla miejscowej publiczności i kuracjuszy. W Horyńcu-Zdroju jest to praktycznie jedyna w roku okazja do obejrzenia teatru „na żywo”.

Organizatorami Biesiady są: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju i Urząd Gminy w Horyńcu-Zdroju. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.  Patronat medialny sprawować będą: Tygodnik „Życie Podkarpackie”, Gazeta Codzienna „Nowiny” i Nowiny24.pl, Telewizja Rzeszów oraz Radio Rzeszów.

Imprezę finansowo wspiera Zarząd Województwa Podkarpackiego i Sponsor Karpacka Spółka Gazownictwa. ((wkrótce więcej informacji!!))

źródło: elubaczow.com


1 Comment

  1. A co to stawiają szubienice czy gilotynę i na kogo bo strach się zjawić na biesiadzie
    nie wiedząc co cię czeka??

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑