horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Ranking gmin – Horyniec najgorszy!

Koniec roku sprzyja różnorodnym podsumowaniom, ciekawe podsumowanie znalazło się w Gazecie Lubaczowskiej, gdzie możemy znaleźć ranking gmin z naszego powiatu (na tle gmin całego województwa) informacje, jak poszczególne gminy ściągały pieniądze z unijnego budżetu na lata 2007 -2013.

Niestety Horyniec nie ma się czym szczycić, na osiem gmin naszego powiatu jesteśmy na szarym końcu aż o 100 punktów odstając od przedostatniego Narola! Wydawało by się, że najlepiej powinni ściągać pieniądze z unii tacy giganci jak Cieszanów, czy Lubaczów, i Horyniec oczywiście, albo też miasto Narol, a na samym końcu słabe gminy jak Wielkie Oczy i Stary Dzików, tymczasem kolejność jest zaskakująca:

 1. 26. Stary Dzików – 890,45 pkt
 2. 46. Cieszanów – 675,63 pkt
 3. 49. miasto Lubaczów – 652,97 pkt
 4. 60. Wielkie Oczy – 610,11 pkt
 5. 69. Oleszyce – 558,84 pkt
 6. 71. gmina Lubaczów – 545 pkt
 7. 77. Narol – 510,98 pkt
 8. 109. Horyniec Zdrój – 414,91 pkt

Ostatnia kadencja władz dla Horyńca była fatalna, obrona jakobyśmy mieli tak samo jak Wielkie Oczy i Stary Dzików małe możliwości pryska jak bańka mydlana, te dwie gminy wymijają nas jakością urzędu drastycznie. Na dodatek gmina Stary Dzików ma mniej mieszkańców niż Horyniec (ok 5 tys) licząc sobie około 4,5 tys ludności, a Wielkie Oczy ok 4 tys ludności, nie ma tam żadnych możliwości ani zakładów, mają mniejsze budżety, natomiast Horyniec znany na całą Polskę, także za granicą, z dopiero rozwijającymi się sanatoriami i sektorami usług w tym zakresie, a także będący idealną bazą wypadową na Roztocze, osiąga wynik o ponad połowę gorszy niż Stary Dzików???

Mamy największy potencjał rozwojowy, a nie potrafimy ściągać pieniędzy, robią to lepiej gminy z mniejszymi budżetami i mniejszymi możliwościami. Panowie w gminie, koniec ze ściemnianiem, że nie można, Wielkie Oczy mogą, Stary Dzików może, dlaczego my nie możemy?

((30grudnia o godzinie 15:00 w sali GOK odbędzie się sesja Rady Gminy, może warto się zorientować, jakie kroki władza podejmie, by ten stan odmienić związany z pozyskiwaniem funduszy? Przed nami tylko trzy lata dofinansowania z unii z programu na lata 2007-2013!!!))

25 Comments

 1. coś te rankingi o d*** rozbić bo i w Dzikowie i Wielkim Oku władze ludzie zmienili… a statystyka nigdy nie odda rzeczywistości, chyba że jakiś naiwniak mocno w nią wierzy…

 2. Statystyka, to poważna i potrzebna dziedzina wiedzy, tylko mądry potafi z niej korzystać i wyciągać wnioski. Dla pozostałych będzie zawsze niewygodna i niepotrzebna. A rzeczywistość horyniecka jest taka, jaką widzimy właśnie w podsumowaniu wyżej. Bo 3 ml zł. z groszami jakie otrzymał z Unii Horyniec, to zawsze około 300 % mniej od gminy Lubaczowa i Cieszanowa czy 200 % Oleszyc, i tam ludzie nie zmienili władzy, a sukcesy inwestycyjne widać bez statystyki gołym okiem. Ale horynieckiej władzy pobory co roku rosły. Najmniej otrzymał Srary Dzików i Wielkie Oczy i … po władzy. Przegraliśmy pieniądze unijne i basta. A jednak statystyki trzeba umieć czytać.

 3. Dobry wieczór!
  Co ma piernik do wiatraka? Ranking robiony jest niezależnie przez Gazetę Prawną i oparty na danych z urzędów. Oznacza to że ich wiarygodność można w każdej chwili sprawdzić u źródła. Kiciu vel Kamilu nie twórz zasłony dymnej wokół sprawy oczywistej. Średnio rozgarnięty obywateli na pierwszy rzut oka potrafi wyciągnąć odpowiednie wnioski z tych tabel. Szkoda twojego czasu.
  Dobranoc!

 4. Kiciu, może i nie widać… bo oni mają drogi, a my pomalowaną straż pożarną, drogi są absolutną podstawą, Rzym zbudował swoją potęgę na sławnych drogach – które odnajdywane do dziś są zabytkami! Drogi na Puchacze, czy na Niwki już za kilkanaście lat nie będzie widać, znikną z powierzchni ziemi, ale u nas się nie myśli przecie strategicznie tylko iluzorycznie. W Dzikowie i WO władze zmienili, bo chcą jeszcze lepiej, my chyba chcemy gorzej 😀

 5. Ciekawe, na ile prawdą jest, że osoba w dużej mierze odpowiedzialna za ściąganie środków unijnych awansuje na zastępcę w najbliższej przyszłości. Przedziwna nagroda za prezentowane tu efekty pracy. Zobaczymy…

 6. Tak, i wszystko już jasne, trochę wolno kapuję ale już doszedłem do tego o co chodzi tym wszystkim „k” – nasza władza rządziła i rządzi dotychczas z myśleniem takim że w Horyńcu nie ma nic do zrobienia i tu nie da się nic zrobić.
  I jeszcze pytanko: Dlaczego osoby na tej stronie, które są pro władza obecna szukają pomysłów na rządzenie u swoich anty, przecież to wy powinniście teraz się produkować w temacie – co chcielibyście zrobić. Wygrywający wybory przecież przekonali do siebie ludzi lepszymi pomysłami, większą ich ilością i realniejszymi sposobami ich realizowania

 7. Z obecną władzą prawdopodobnie nie możemy liczyć na coś lepszego, i dlatego długo nie będziemy mogli „finansowo” porównać się z innymi mniej znanymi gminami w Polsce, co jest po prostu nie do pomyślenia. Poprzednia kadencja ukazała możliwości obecnych władz;/ i nie należą one do (delikatnie mówiąc) optymistycznych..a szkoda, bo Horyniec jest przyszłościową gminą..A statystki pięknie ukazały, straszny stan faktyczny naszej gminy..

 8. Takich najgorszych notowań Horyniec nigdy nie przeżywał. W wielu dziedzinach życia zajmował czołowe lokaty w województwie i kraju ( gospodarność, oświata, zdrowie, kultura, uzdrowisko, turystyka, sport ). Wstyd. Teraz wiemy dlaczego odpowiedź na debatę przedwyborczą z R. S. brzmiała: „Nie jestem zainteresowany debatą”.

 9. eeee tam – w piątek i tak wójt powie że jest super i będzie jeszcze lepiej(niżej spaść się chyba nie da)… poleje nam szampana puści jakieś fajerwerki… obudzimy się w 2011 i dalej wszystko będzie tak samo… a słyszał ktoś plotkę o nowym wicewójcie? Jeśli to prawda to taki młody a pnie się po szczeblach jak nie pieron. No, ale wedle obietnic przedwyborczych pół Brusna ma pracować w gminie to jakoś muszą się zwalniać i tworzyć etaty 😀

 10. nasza władza jest nieudolna, ale mówcie co chcecie Anioły(Urbanioły) nam załatwiła, wójt tak zajęty był stawianiem tych dekoracji na deptaku, że pomimo zapowiedzi nie pojawił się na zebraniu rady rodziców w szkole podstawowej( a tak krzyczał, że powie do słuchu), niestety jak zwykle krzyczał, krzyczał i na zebranie wysłał kozła ofiarnego, który niewiele miał do powiedzenia, bo co by nie mówić ciężko być między młotem a kowadłem, ale nic straconego może na następne zebranie się Pan władza pofatyguje:)
  AAA tak mi się pomyślało, że ten Janioł pod gminą pokazuje, że jak by nie było Wójt gra główne skrzypce heheheheh ,
  pozdrawiam i życzę pomyślności w Nowym Roku

 11. witam.
  Z przykrością muszę stwierdzić, że na tej stronie szybciej było były ciekawe fajne informacje o Horyńcu i okolicach.
  Ale niestety teraz sie tu zaczyna sama krytyka i ocenianie innych jacy to wszyscy są źli i nic nie robią. Statystyka jest statystyką i o niczym takim konkretnym ona nie mówi. Z przykrością stwierdzam że na tej stronie zaczyna się sianie propagandy i zniechęcanie jednych do drugich, zamiast zacząć razem działać. Ale wystarczy sobie przypomnieć władze poprzednia i co było zrobione a co teraz i jak sie zmienił Horyniec… Ale co by nie było i kto by nie rządził i tak wszystkim nie dogodzi…bo zawsze sie trafią tacy co tylko narzekają i nic więcej a u nas takich ludzi nie brakuje…!!!

 12. Statystyki o niczym konkretnym nie mówią? Dzięki statystykom to dopiero mamy konkrety i prawdziwy obraz władzy.

  Tutaj nie chodzi o narzekanie, ale o mówienie prawdy bez koloryzacji.

 13. wiem, ze laurki sa w modzie ale cieszmy sie ze mozemy wyrazic swoje zdanie i ze mamy te strone, mozna sie dowiedziec co w metropoli sie dzieje, a fakt ze krytykujemy wladze to tylko powinno dac do myslenia wladzy jak to poczyta, co do poprzednich wladz to bylo minelo, uczymy sie na bledach, przedtem milczelismy teraz glosno mowimy, mamy demokracje w koncu

 14. Panie Krzychu-w poprzedniej kadencji w ciągu roku wydarliśmy więcej kasy z unii niż przez ostatnie cztery lata wydarł obecny wójt-większość jego sztandarowych inwestycji była zrobiona z pożyczek-żal mi wszystkich tych którzy tak ślepio wierzą w te brednie o krociach pozyskanych z unii…

 15. Pani Kasiu skoro w poprzedniej kadencji władze wyrwały tyle pieniędzy to gdzie one są ? bo po wyglądzie i wizerunku Horyńca wcale nie było widać tych pieniędzy i w ogóle nic nie działo się inwestycyjnie jak i kulturowo. Ale jak już pisałem kto by nie rządził i tak by było źle bo byli by tacy co też by wymyślali niestworzone rzeczy a sami nic w tym kierunku nie robią

 16. Ty człowieku (krzychu), albo jestes rzeczywiscie ślepy, albo po prostu jestes związany w jakims stopniu z obecną władzą.. Może i wczesniej nie bylo super wszystko wizualnie, ale chociaz nikt nie robil tak, by przed koncem kadencji zaciągac MILIONOWE kredyty, aby ludzie, ktorzy słabo interesują sie polityka pomysleli, ze wojt zrobil tyle rzeczy, ale tak na prawde nie za swoje pieniadze, a nie wszyscy sie intersują stanem finansowym gminy- a to jest rzecz najwazniejsza!..kosztem naszej gminy – potęznego długu. Nikt na pewno nie bedzie krytykowal wladzy, jesli będą wifoczne efektywne skutki działań, a nie jak dotychczas efektowne..

 17. zainteresowany

  30 grudnia 2010 at 21:21

  Przepraszam bardzo czlowieku (gari) ale przed koncem swojej kadencji pan E.R. tez zaciagnal kredyt.

 18. Stopień kredytu Pana Rogali około 17% w porównaniu jaki mamy na 2011 tej władzy ok 40% to jak próba wmawiania ludziom, że mrówka jest większa od słonia, zauważyłem, że wielu nie widzi słonia, a widzi mrówkę, ciekawe dlaczego?

  Co do tego ile się stało w Horyńcu… to np Dzików nie za bardzo wypiękniał, ale za to suną po dywanach niemal w caaałej gminie, ale Horyńczanie widać wolą różową straż pożarną, szalety i chodnik z sikaczami z własnego budżetu, ciesząc się – ileż to się robii!!!

 19. Wyjaśnić należy kilka oczywistych kwestii: a) obecna władza zaprzepaściła bezpowrotnie szansę na unijne pieniądze i tego nie obroni nawet Krzychu, który jej pewnie je z ręki b ) Horyniec zmieniał się przez ostatnie kilkadziesiąt lat a w ostatnich czterech zbudowano marny deptak ( nie taki jak w Baszni ), kaplicę cmentarną ( bardzo potrzebną ), kilka km. dróżek ulicznych i osiedlowych ( za kredyt jako kiełbasę wyborczą dosłownie w ostatnim roku ), bo co do Niweksu to władza do tego ręki nie przyłozyła, (a to własnie ten budynek udekorował centrum ), c ) przejście pod torami i świetlicę zafundował nam wójt gminy Lubaczów – niestety. d ) pomalowano remizę strażacką, a w Baszni remizę rozbudowano o nowy obiekt. d ) W C w parku nie wymienię bo to na pokaz, chociaż bardzo potrzebne, ale nie w tym miejscu. A kto w parku buduje parking? e ).to, że porównujemy się z Dzikowem, Basznią, Wielkimi Oczami czy nawet Cieszanowem, (przy całym szacunku dla tamtejszych mieszkańców, bo zrobili od nas o wiele wiecej ) cofie Horyniec jako uzdrowisko f Dzielnica uzdrowiskowa zarasta buszem zamiast pensjonatami ( owszem buduje się tam ale przy drodze, bo brak infrastruktury. g.) Czyli „cała wstecz „

 20. ..a w tym wszystkim władza horyniecka nie podejmuje żadnych pozytywnych działań, prócz tego że zwiększają się opłaty;/ZObaczymy co przyniesie nam przyszłośc, a moze cos sie ruszy..chociaz przy takim zadluzeniu….:(

 21. To może tak ci wszyscy co im się nie podoba w Horyńcu przeniosą się do Dzikowa
  bo tam kawałek asfaltu wylali pod sklepem i w przeliczeniu na mieszkańca wyszła ogromna dotacja.
  Jednak Horyniec i bez dotacji jest znany a żeby uzyskać dotacje trzeba zaczynać inwestycje z własnych funduszy a jeżeli nie ma wpływu z podatków to trzeba zasilić kasę kredytem co w tym dziwnego???

 22. cytat
  „Metodologia przeprowadzanego rankingu:

  Ranking wskazuje, które samorządy w Polsce mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. Brane są pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Nasz ranking obejmuje zarówno „stare”, jak i „nowe” środki (z unijnego budżetu 2007 – 2013).”

  Czy ktoś zabraniał pozyskiwać te dotacje.Do tego mieli wszyscy takie samo prawo.
  Ale dla niektórych ważniejsze jest pozbycie się nielubianej władzy i obsadzenie stołków własnymi znajomymi.A może by tak wymyślić na co można jeszcze pozyskać dotacje i starać się o nie a nie czekać tylko co nam da gmina bo to nie tylko zadania samorządu.

 23. Wedle twojego myślenia PRO – Stary Dzików powinien mieć 80%deficyt budżetowy i władze Dzikowa powinny siedzieć w wiezieniu. No… chyba że w Dzikowie pracują specjaliści w gminie i potrafią mniejszym budżetem niż Horyniec zrobić kilka razy więcej, coś tu chyba nie gra Panie PRO, łapiesz?

 24. to co się dzieje w Horyńcu jest wypaczeniem naszej miejscowości jako uzdrowiska…

 25. Po to są uzdrowiska żeby leczyć wypaczenia.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑