horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Horynieckie Aniołki zaśpiewały dla starszych i chorych!

Każdego roku w okresie przedświątecznym młodzież z Horyńca-Zdroju odwiedza podopiecznych Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego “OSTOJA” w Podemszczyźnie. W tym roku do osób starszych i chorych z repertuarem pieśni i kolęd zawitały “Horynieckie Aniołki” z o. Bogdanem Klóską na czele!


W placówce, która sprawuje stacjonarną opiekę długoterminową nad osobami przewlekle chorymi przebywa obecnie około 80-ciu pacjentów. Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy dla starszych i schorowanych ludzi czas. Niestety, tylko kilka z nich dozna szczęścia i na święta powróci do domu. Część pacjentów oczekuje także na odwiedziny krewnych i znajomych placówce. Niestety są też tacy, którzy rodziny nie mają, bądź o których krewni po prostu nie pamiętają. Dla takich właśnie osób odwiedziny dzieci i młodzieży oraz wspólne kolędowanie to szczególnie radosne chwile. Tym corocznym spotkaniom zawsze towarzyszy ogromne wzruszenie wśród pacjentów.
Nie jesteśmy w stanie zapewnić naszym podopiecznym prawdziwej domowej i rodzinnej atmosfery, ale możemy sprawić by była ona nieco zbliżona. Dlatego też, oprócz zaspokojenia potrzeb dnia codziennego, staramy się także by w naszym zakładzie pacjenci  czuli się dobrze pod względem duchowym, szczególnie w okresie świąt. Z tego powodu jesteśmy szczególnie wdzięczni za takie odwiedziny. Nasi podopieczni zawsze bardzo dobrze odbierają i wspominają takie spotkania – zgodnie podsumowują tegoroczne kolędowanie Waleria i Wacław Rejman, właściciele zakładu.
Zespół “Horynieckie Aniołki”, który został założony we wrześniu 2008 r. przez o.Bogdana Klóskę od samego początku swojego istnienia śpiewem ubogaca także niedzielne msze święte dla dzieci i młodzieży, które odbywają się o godz. 9.00 w kościele zdrojowym. (źródło gazeta Lubaczowska)

*

I jeszcze poniżej krótkie wideo ze spotkania

3 Comments

  1. ale beczą

  2. To dzieci anonimie, liczy się serce dla starszych 🙂

  3. To niesamowite, ile te dzieci potrafią zrobić dla innych. Zasługują na dobre słowo i kawałek serca, a nie na krytykę „znawcy”. Najlepsze życzenia dla nich i ich opiekunów!

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑