horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Uroczysta sesja Rady Gminy

Całkowicie przypadkiem dowiedziałem się, że dziś była uroczysta sesja Rady Gminy, na której zaprzysiężono ponownie wybranego wójta gminy Horyniec.

Na stronie gminy ta informacja ukazała się dopiero dziś, czyli zasadniczo nikt o tym nie wiedział, jest to pięta Achillesowa naszej gminy, informowanie mieszkańców jest na najniższym poziomie. Biuletyn Informacji Publicznej nieaktualizowany od kilku miesięcy, co się działo w Horyńcu udało się dopiero dowiedzieć dzięki wyborom, gdy wójt musiał ukazać co udało mu się osiągnąć w ciągu kadencji.

Dziś jak doszły mnie słuchy, bowiem o tej sesji nic nie wiedziałem, jak wielu zainteresowanych, zaprzysiężono ponownie wójta. Obecny był też nasz Radny Powiatowy dr Marek Wiśniewski, który między innymi zadeklarował wszelką możliwą pomoc, jaka będzie tylko możliwa z powiatu.

Wójt także poinformował, że dawno wyczekiwany łącznik hali sportowej i gimnazjum niestety znów będzie musiał poczekać, pieniądze przesunięte będą na ŚDS – gdzie potrzebna jest winda…

7 Comments

 1. KOniec zabawy pora wziąć się do roboty!!!!!

  Dziennik Gazeta Prawna przeprowadził w październiku kolejną już edycję Rankingu Gmin 2010 Ranking Europejska Gmina – Europejskie Miasto. W tegorocznej edycji rankingu gmina Stary Dzików wypadła najlepiej spośród gmin powiatu lubaczowskiego, gmina Horyniec najgorzej.

  W tegorocznej edycji Rankingu Gmin 2010 przeprowadzonym przez Dziennik Gazeta Prawna, spośród gmin województwa podkarpackiego gminy powiatu lubaczowskiego wypadły dosyć słabo. Najwyżej punktowana gmina Stary Dzików zajęła dopiero 26 miejsce, najsłabiej wypadł Horyniec Zdrój bo aż na miejscu 109. Miasto Lubaczów uplasowało się na pozycji 49. Na terenie całego województwa najlepiej wypadła gmina Głogów Małopolski z 3152,33 punktami, najgorzej gmina Tarnowiec tylko z 153,67 punktami.

  Ranking Gmin 2010 województwa podkarpackiego:

  * 26. Stary Dzików – 890,45 pkt
  * 46. Cieszanów – 675,63 pkt
  * 49. miasto Lubaczów – 652,97 pkt
  * 60. Wielkie Oczy – 610,11 pkt
  * 69. Oleszyce – 558,84 pkt
  * 71. gmina Lubaczów – 545 pkt
  * 77. Narol – 510,98 pkt
  * 109. Horyniec Zdrój – 414,91 pkt

  Metodologia przeprowadzanego rankingu:

  Ranking wskazuje, które samorządy w Polsce mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. Brane są pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Nasz ranking obejmuje zarówno „stare”, jak i „nowe” środki (z unijnego budżetu 2007 – 2013).

 2. Proponuję, by wrócić do bardzo starej tradycji rad sesji popołudniowych. Rozmawiając z kilkoma radnymi udało mi się ustalić, że zasadniczo nie mają nic przeciw.
  A tak w ogóle, to czy administrator strony mógłby podsyłać czasem kogoś z kamerą, jak to czynił np. podczas wyborów i nagrywać rady? Wiem, że to kawał pracy i zajętego czasu. Tylko że ta strona naprawdę tętni informacjami i chwała za to Administratorowi! A tak w ogóle to brakuje nam informacji o tym, co się dzieje w gminie i na sesjach. Może o to władcom chodzi, bo jak ludzie nie wiedzą, to są głupsi, a głupimi się dobrze steruje, niewymagająco.
  Fajnie, gdyby udało się przekazywać nam więcej informacji. Myślę, że radni nie mieliby nic przeciw.

 3. Nie wiem, czy władza była by zadowolona z nagrywania siebie, gdyby tak było, mogło by dojść do lanserstwa 😉

  Było by dobrze, gdyby to władza coś działała z tym… ale czy na tym zależy wójtowi??

 4. Jak widać z rankingu to nie tylko gmina ale wszyscy mieszkańcy gminy z zakładami pracy włącznie mało korzystają z dotacji unijnych

 5. Może u nas taka mentalność, że trzeba nas jeszcze prosić, żebyśmy coś wzięli, a jeszcze się obrazimy, że ktoś raczył nam proponować jakąś pomoc. Takie wielkie „pany”.

 6. A co do nagrywania, to są miejscowości, gdzie na żywo leci w necie transmisja z sesji rady gminy, powiatu. Faktycznie, że władza powinna sama o tym pomyśleć. Ale my możemy od niej wymagać myślenia. Może jeszcze nikomu to do głowy nie przyszło. Szepnę paru radnym 🙂

 7. taka nasza wladza, ze potrzebuje miec wszystko wskazane palcem, a najlepiej zeby ktos za wladze wszystko zrobil, a wladza sobie kotylion przypiela, nieudolna ta nasza wladza, jedno co umie to pic po godzinach, a z obserwacji moich wynika ze wladza ma za wazki wjazd na plac gminny, albo za duze auto, bo czasem sie nie moze ta nasza wladza zmiescic w zakrety, ale juz taki urok naszej wladzy, ze lu
  bi za male wjazdy………

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑